انتقاد سالاری از نابسامانی در حوزه حمل و نقل عمومی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اجتماعی

انتقاد سالاری از نابسامانی در حوزه حمل و نقل عمومی

ایلناخبرگزاری ایلنا |
عضو شورای شهر تهران خطاب به رئیس شورا گفت: از شما می‌خواهم به همراه آقای شهردار نابسامانی حوزه حمل و نقل را به سران کشور منتقل کنید تا شاید سهمی از منابع درآمدی به این مسئله اختصاص یابد.

انتقاد سالاری از نابسامانی در حوزه حمل و نقل عمومی - 1

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد سالاری در جریان یکصد و هفتاد و هفتمین جلسه شورای شهر تهران گفت: فارغ از انتقاداتی که به موضوع گرانی بنزین شده، در فرایند این تصمیم‌گیری نسبت به حمل و نقل عمومی غفلت جدی شده و به این مقوله مهم توجه جدی نشده است.

وی با بیان اینکه در فرایند اجرا و هزینه‌کرد منابع درآمدی هیچ حرفی از توسعه حمل و نقل عمومی زده نشد، افزود: تصویری که به معاون اول ارائه شد، نیز حکایت از نابسامانی آن داشت.

او خطاب به رئیس شورای شهر تهران گفت: از شما می‌خواهم به همراه آقای شهردار نابسامانی حوزه حمل و نقل را به سران کشور منتقل کنید تا شاید سهمی از منابع درآمدی به این مسئله اختصاص یابد.

سالاری در ادامه لغو طرح تعریض محورهای خیابان وحدت اسلامی، ولیعصر و شوش در کمیسیون ماده ۵ شهرداری را مطرح کرد و گفت: در جلسه کمیسیون ماده ۵ لغو طرح تعویض محورهای تاریخی خیابان ولیعصر، وحدت اسلامی و شوش مصوب شد. این تصمیم براساس مطالبات شهروندان بوده، لذا بررسی تعریض این محورها در جلسه کمیسیون ماده ۵ در دستور کار قرار گرفت.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه این سه محور در شمال محورهای تاریخی شهر تهران قرار داشتند، تصریح کرد: آنها هسته تاریخی تهران را به بافت‌های جدید و توسعه‌یافته شهری مرتبط می‌کردند. بررسی موقعیت این سه محور نشان داد که بخش قابل توجهی از امتداد آنها در حصار ناصری قرار دارد که با توجه به مصوبه سال ۹۵ اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران به دلیل وجود ابنیه تاریخی طرح تعویض در آنها مجاز نیست لذا به منظور حفظ بناهای واجد ارزش تاریخی در کمیسیون ماده ۵ به این تصمیم رسیدیم که این تعریض سه محور مورد بررسی قرار گیرد.

خبری: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

سالاری ادامه داد: محور حافظ تا خیابان وحدت اسلامی از قدیمی‌ترین محورهای تهران است که دارای ۳۰ متر عرض است و براساس مفاد طرح تفصیلی قبلی تهران باید تعریض آن به عرض ۳۵ متر صورت می‌گرفت اما به دلیل وجود حصار ناصری و همچنین دروازه قزوین در کمیسیون ماده ۵ شهرداری حذف طرح تعریض این خیابان مصوب شد.

وی در ادامه گفت: براساس بررسی‌های میدانی، در این محور ۴۱۲ قطعه ملک وجود دارد که تنها ۲۱درصد قطعات یعنی ۱۰۰ تا ۲۰۰ متر مربع عقب‌نشینی دارند و قطعاتی که عقب‌نشینی را انجام دادند ۱٫۸ کیلومتر از قطعات این محدوده می‌شود و ۷۲ درصد این محور عقب‌نشینی انجام نداده‌اند لذا با توجه به اینکه عقب‌نشینی در این محدوده‌ها انجام نشده و تعریض محورها ده‌ها سال به طول می‌انجامد و بخشی از محدوده نیز در داخل بافت تاریخی قرار دارد. در نتیجه لغو تعریض این محور در جلسه کمیسیون ماده ۵ شهرداری تهران اتخاذ شد.

سالاری افزود: همچنین لغو تعریض محور ولیعصر نیز به عنوان مهمترین محور پایتخت اجرا شد چراکه این محور ثبت ملی است و به عنوان ستون فقرات شهر تهران حساب می‌شود اما در طرح تفصیلی قرار بود بخشی از این خیابان عقب‌نشینی داشته باشد. همچنین نقش ترافیکی این محور مورد توجه است و درختان چنار چندین‌ صدساله به عنوان میراث پایتخت در این خیابان قرار دارند و در نهایت مجوز تعریض این خیابان لغو شد.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در خصوص دیگر جزییات جلسه کمیسیون شهرسازی تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد کمیسیون در خصوص شناسایی طرح‌های تعریض شهر تهران اقدام کند و اگر ضرورتی بر طرح تعریض در خیابانی وجود ندارد آن را به کمیسیون ماده ۵ برای تصمیم‌گیری اجرا دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهری TV | احتمال وقوع سونامی در دریای‌خزر

همشهریهمشهری1 روز قبل

طرح بازدید از وسایل گرمایشی در پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آتش‌نشانان پایتخت داوطلبانه با حضور در سطح شهر، ایمنی وسایل گرمایشی منازل، مهدکودک‌ها و خانه‌های سالمندان را کنترل کردند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پارسال میزان تلفات ناشی از استنشاق گاز منواکسیدکربن حدود ۳۸ نفر بود که امسال به ۵۰ نفر رسیده است و ۲۵ افزایش داشته است، پس می‌توانیم با رعایت موارد ایمنی و استانداردسازی از وقوع حادثه جلوگیری کنیم.

نظارت تعزیرات بر بهداشت عرضه گوشت و مرغ

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصینظارت تعزیرات بر بهداشت عرضه گوشت و مرغتعزیرات امروز، در شرق تهران سراغ قصابی‌ها و فروشندگان مرغ رفت، اما متخلفان که شستشان خبردار شده بود، خواستند ردی از خودشان به جا نگذارند.

قهرمان امانت دار ملی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کارگر شهرداری یک کیف پر از پول، چک و اسناد به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان را که پیدا کرده بود، به صاحبش برگرداند.
خبر فوریخبر فوری21 ساعت قبل
مردی که زن همسایه را هدف نیت شوم خود قرار داده بود، نامه عجیبی برای قضات نوشت. رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ به دنبال شکایت یک زن ۲۶ساله به نام فائزه در دستور کار پلیس قرار گرفت. رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ به دنبال شکایت یک زن ۲۶ساله به نام فائزه در دستور کار پلیس قرار گرفت. به دنبال شکایت این زن، مرد همسایه ردیابی و بازداشت شد و جرم سیاهش را گردن گرفت. در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و وی را به ۱۲ سال زندان و ۹۹ ضربه شلاق محکوم کردند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
یک استارتاپ آمریکایی می‌خواهد تا سال ۲۰۲۱ یک سایت کمپوست انسانی افتتاح کند تا جنازه مردگان را به روش سازگارتری با محیط زیست به خاک تبدیل کند. اما این شرکت می‌گوید با تبدیل جسم انسان به خاک، با به حداقل رساندن ضایعات، از آلوده شدن آب‌های زیرزمینی جلوگیری می‌کند و مانع انتشار CO۲ می‌شود. این قانون از بهار سال آینده به مرحله اجرا در خواهد آمد و به برگزارکنندگان مراسم تشییع جنازه اجازه می‌دهد تا کمپوست جنازه انسان را انجام دهند. منیزیم و فسفات موجود در این کود سبب آبرفتی شدن خاک‌های کشاورزی و جذب سریع‌تر مواد مغذی درون خاک می‌شود. کمپوست، خاک بسیار غنی و مورد استفاده است که در مکان‌هایی همچون در باغ‌ها، محوطه سازی، باغداری، و کشاورزی به عنوان کود بکار می‌روند.

نظرها

اخبار بیشتر