تعلل شهرداری منطقه یک در برف‌روبی و سقوط درختان/ کمبود سرانه‌های خدماتی تهران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اجتماعی
تعلل شهرداری منطقه یک در برف‌روبی و سقوط درختان/ کمبود سرانه‌های خدماتی تهران

تعلل شهرداری منطقه یک در برف‌روبی و سقوط درختان/ کمبود سرانه‌های خدماتی تهران

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
وضعیت سرویس‌های بهداشتی سطح شهر تهران، تاخیر در جمع‌آوری شاخه و برگ شکسته و لغو تعریض محورهای تاریخی تهران برخی از تذکرات اعضای شورای شهر به شهردار تهران بود که امروز در صحن شورا مطرح شد.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ امروز در صد و هفتاد و هفتمین جلسه شورای شهر تهران اعضای شورا تذکراتی را به شهردار و وزیر ارتباطات دادند.

محمود میرلوحی در تذکری پیش از دستور گفت: در حوادث اخیر جامعه آسیب هایی دید.

وی ادامه داد: از مأموران می‌خواهم تا در صورت امکان با آرامش بیشتری با این موضوعات برخورد کنند و زودتر نحوه بروز این حوادث را تشریح کنند.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: امروز روز جهانی سرویس بهداشتی است و در جهان به این موضوع به طور ویژه نگاه می‌شود.

میرلوحی تاکید کرد: از سال گذشته به این موضوع در تهران به صورت ویژه رسیدگی شده و امروز در تهران ۹۵۰۰ چشمه سرویس بهداشتی داریم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: این روزها شاهد ارتقای فرهنگ ساخت و استفاده از سرویس‌های بهداشتی هستیم و قرار است عملکرد مناطق در خصوص ساخت سرویس بهداشتی مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی ادامه داد: باید مناطقی که در این زمینه پیش رو هستند شناسایی شوند و در حال حاضر مناطق ۱۶ و ۲۰ سردمدار هستند و بیش از ۱۵ مجموعه را اضافه کرده‌اند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تایید کرد: براساس مکان یابی‌های صورت گرفته باید بیش از ۱۳۵ مجموعه توالت ساخته شود و براساس نرم جهانی و استانداردهای جهانی به سطح مطلوبی برسیم.

میرلوحی گفت: سازمان زیباسازی باید در دو حوزه پل‌های هوایی و پله‌های برقی و همچنین ساخت سرویس بهداشتی اقدام کند و در این مسیر کمبودها را جبران کند.

نابسمانی حمل و نقل عمومی

همچنین در ادامه محمد سالاری دیگر عضو شورا گفت: فارغ از انتقاداتی که به موضوعگرانی بنزینشده است و به نظر روند قانونی در آن انجام نگرفته است اما عدم گفت و گو با مردم هم مزید علت شده است.

او ادامه داد: در فرایند این تصمیم گیری غفلت جدی نسبت به حمل و نقل عمومی شده است و توجهی به این مقوله مهم نشده است.

سالاری گفت: متاسفانه در فرآیند اجرا و هزینه کرد منابع درآمدی هیچ حرفی از توسعه حمل و نقل عمومی زده نشده است و شما هم تصویری که به معاون اول ارایه کردید حکایت از نابسامانی آن داشت.

عضو شورای شهر تهران تایید کرد: از شما می‌خواهم که به همراه آقای شهردار به سران کشور موضوع نابسامانی حمل و نقل عمومی و مشکلات آن را گوشزد کنید تا شاید سهمی از منابع درآمدی به این موضوع اختصاص یابد.

سرانه‌های خدماتی در تهران تامین نشده است

محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهراننیز با بیان اینکه طرح جامع و تفصیلی تهران و اسناد بعدی آن که از تصویب آن طرح بیش از ۱۲ سال گذشته، هنوز به درستی اجرایی نشده است، گفت: بحث تامین سرانه‌های خدماتی بر اساس استاندارد در تهران مدنظر قرار نگرفته و کمبودهایی به ویژه در زمینه تاسیسات و تجهیزات داریم که معضل سرویس بهداشتی از این جمله مسائل است.

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: شهرداری باید چند چشمه سرویس بهداشتی را تاکنون در پایتخت در نظر می‌گرفته ولی محقق نشده، هرچند که موضوع در کمیسیون ماده پنجم هم مطرح شده است.

او اضافه کرد: نباید از دید جامعه و مدیریت شهری موضوع سرویس بهداشتی دور بماند؛ چراکه جامعه به سمت سالمندی است و کمبود سرویس بهداشتی نوعی معضل به شمار می‌رود.

هاشمی گفت: مراکز پسماند منطقه‌ای، آتش نشانی، اورژانس شهری و بهداری‌ها نیز از جمله موضوعات دیگر است که باید مسئله تاسیسات و تجهیزات در آن مدنظر قرار گیرد.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه امروز روز جهانی سرویس بهداشتی است اظهار داشت: تاسیسات شهری در طرح تفصیلی پایتخت باید پایش شود و لازم است که بسته سرمایه‌گذاری تامین تا از بودجه مشارکت عمومی بتوانیم استفاده کنیم.

او در پایان با اشاره به اینکه به دلیل تصویب کلیات لایحه درآمد پایدار از مجلس تشکر می‌کنم، گفت: کسانی که موضوع را پیگیری کرده‌اند، اعم از نمایندگان مجلس و شورای عالی استان‌ها اقدام موثری انجام داده و این مسئله حاصل زیادی برای مدیریت شهری دارد.

هاشمی گفت: امیدواریم به زودی مراحل آخر این لایحه نیز به تصویب برسد و شاهد درآمد پایدار برای شهرداری باشیم.

تعلل شهرداری منطقه یک در برف روبی باعث سقوط درختان شد

همچنین زهرا صدراعظم نوری در تذکر به شهرداری تهران گفت: برف در روزهای گذشته سبب بروز مشکلاتی در منطقه یک تهران شد و این منطقه نتوانست اقدامات به هنگامی انجام دهد.

او اضافه کرد: نشستن برف زیاد بر روی درختان سبب سنگینی شاخه‌ها و شکستن آن می‌شود که دو روز پیش این اتفاق در بسیاری از نواحی شهرداری منطقه یک به وقوع پیوست و در این زمینه به شهرداری منطقه یک تذکر می‌دهم و درخواست دارم در موارد مشابه، اقدام به هنگام انجام دهد.

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: ‌از صدا و سیما درخواست دارم در مورد فعالیت‌های شهرداری، یک‌طرفه نقطه‌ضعف‌ها را نشان ندهد و همانطور که به سایرین اجازه اظهارنظر می‌دهد، به شهرداری نیز این فرصت داده شود که تلاش‌های خود و اقدامات انجام شده را اعلام کند.

انسداد خیابان‌های تاریخی

افشین حبیب‌زاده عضو شورای شهر تهران در تذکری درباره انسداد خیابان شهید پاکنژاد گفت: شهروندان اعتراضات زیادی به دلیل انسداد این خیابان داشته و لازم است شهرداری اقدامات لازم را انجام دهد.

او اضافه کرد: مشکلات ترافیکی به دلیل کارگاه ساختمانی خط 7 مترو در ایستگاه دادمان در این محل دردسرساز شده و سرریز شدن ترافیک سنگین به خیابان‌های اطراف را به همراه داشته است.

این عضو شورای شهر تاکید کرد: راه‌اندازی بازارچه‌های محلی نیز سبب افزایش ترافیک مسیر جنوب به شمال در این خیابان شده و استقرار کارگاه عمرانی به مشکلات دامن زده است.

حبیب‌زاده گفت: به شهرداری در این زمینه تذکر داده و باید جهت بررسی و رفع این مشکل هرچه سریع‌تر اقدام شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

باران پاییزی و هوای پاک

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، باران، هدیه امروز ابر‌های آسمان به مردم شهر بود. امروز بعضی‌ها به رسم مهربانی، کنار هم زیر باران رفتند. امروز هوای باران خورده شهر حسابی صاف بود. البته ترافیک سنگین در خیابان‌ها هم سریال تکراری روز‌های بارانی پایتخت بود. خلاصه اینکه پس از چند روز آلودگی هوا، مردم شهر یک روز پاییزی خوب را پشت سر گذاشتند.

افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی با هدف شناسایی درگاه‌های جعلی پرداخت اینترنتی و آگاه ساختن سرویس گیرنده وب ساخته شده است. پلیس فتا می‌گوید: در فضای سایبری، ۶۷ درصد جرائم مربوط به کلاهبرداری‌های مالی است و پیش بینی می‌شود با استفاده از افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی، این آمار کاهش چشمگیری داشته باشد.

گفتگوی صریح دانشجویان با رئیس دستگاه قضا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رئیس قوه قضائیه همچنین تاکید کرد که جریان دانشجویی همواره باید دلداده نظام و انقلاب باشد و در زمینه هر اشکالی در کشور احساس مسئولیت کند.
ایلناایلنا1 روز قبل
عضو هیات رییسه شورای شهر تهران بر لزوم تعیین سقف برای کمک‌های شهرداری به سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه تاکید کرد. وی تاکید کرد: در بند ۲۵۱ طرح سیاست‌های اجرایی و الزامات تدوین لایحه بودجه ۹۹ به مدیریت کاهش هزینه شرکت‌ها و سازمان‌ها اشاره شده و این چیزی نیست که واحدهایی مثل تاکسیرانی و مترو نتوانند انجام دهند. پس بهتر است استثنا قائل نشویم و اگر قرار شد استثنایی وجود داشته باشد بهتر است سقف و کفی برای آن بگذاریم. گفتنی است، پیشنهاد محمد علیخانی در خصوص بند ۲۵۱ از طرح سیاست‌های اجرایی و الزامات تدوین لایحه بودجه ۹۹ بود که مبنی بر «مدیریت بهینه و کاهش کمک‌های شهرداری تهران به‌ویژه کاهش کمک زیان سازمان‌ها و شرکت‌ها به میزان ۲۰ درصد و درصورت عدم امکان کاهش ثابت نگهداشتن آن در سطح رقم مصوب سال ۹۸» است. این پیشنهاد با ۱۶ موافق و ۳ مخالف به تصویب رسید.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی اداره کل تعزیرات حکومتی تهران، آقای محمد علی اسفنانی، گفت: باشکایت شکات خصوصی و گزارش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، پرونده تخلف شرکت مذکور برای رسیدگی به این اداره کل ارسال و به شعبه ششم هیات بدوی تعزیرات حکومتی تهران ارجاع شد. وی افزود: شعبه پس از رسیدگی و احراز تخلف، مدیر عامل شرکت را جمعا به مبلغ ۶ میلیارد و ۹۲۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد که ۲ میلیارد و ۳۰۷ میلیون ریال آن مربوط به شکات خصوصی پرونده است که از جهت اضافه دریافتی باید بازگردانده شود.
ایلناایلنا1 روز قبل
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس گفت: متاسفانه شرکت‌های دولتی از همه در گران کردن کالاها و خدمات سبقت گرفته‌اند و ما می‌بینیم که ملت در این رابطه خون دل می‌خورد؛ بنابراین باید این موارد پیگیری شود. نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی افزود: آقای روحانی در نشست امروز مطالبی را یکطرفه بیان کرد که ما اصلا باورمان نمی‌شود که چنین سخنانی علمیاتی شود. ما در گذشته هم سخنان عمل نشده‌ ایشان را دیده‌ایم لذا عموما حرف‌هایی که از رئیس جمهور می‌شنویم را باور نمی‌کنیم مگر اینکه خلاف آن ثابت شود. وی با اشاره به اجرای طرح افزایش قیمت بنزین بیان کرد: ما که در جریان نبودیم قرار است کالاها گران شود و یا بنزین افزایش قیمت داشته باشد، اما متاسفانه در شرایط کنونی کالاها در حال گران شدن است و هیچ کس کاری برای جلوگیری از این روند انجام نمی‌دهد. این نماینده مردم در مجلس افزود: متاسفانه شرکت‌های دولتی از همه در گران کردن کالاها و خدمات سبقت گرفته‌اند و ما می‌بینیم که ملت در این رابطه خون دل می‌خورد؛ بنابراین باید این موارد پیگیری شود.

نظرها

اخبار بیشتر