تاریخ اختتامیه جشنوار ملی «فانوس» اعلام شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. فرهنگ
تاریخ اختتامیه جشنوار ملی «فانوس» اعلام شد

تاریخ اختتامیه جشنوار ملی «فانوس» اعلام شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
صادقی گفت: تعداد آثار ثبت شده در سامانه جشنواره ۴۰۸۵ اثر و تعداد آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره که مورد داوری قرار گرفته‌اند ۳۴۳۱ اثر و همچنین تعداد آثار برگزیده در حوزه‌های مختلف ۶۵ اثر می‌باشد.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، صبح امروز سومین نشست خبری جشنواره ملی «فانوس» با حضور لطیف صادقی دبیر اجرایی و جواد قلی‌زاده دبیر هنری جشنواره برگزار شد.

لطیف صادقی جشنواره ملی «فانوس» را عصاره یکسال تلاش و مجاهدت فرهنگی دانست و گفت: برای انتقال مفاهیم و ارزش‌های متعالی دفاع مقدس به نسل جوان زبان ظرفیت فرهنگ و هنر و رسانه بسیار مؤثر است، این جشنواره در سومین گام و سومین سال اجراء توفیق دارد پس از مازندران و هرمزگان سومین سال را در تهران پایتخت ملی ایران تجربه نماید. ارتقای کمی و کیفی آثار رسیده به جشنواره نسبت به دوره‌های قبل نشان از عشق و علاقه و پشتکار هنرمندان و مدیران هنری بنیاد استان‌ها در سراسر کشور دارد. امیدواریم که این نونهال سه ساله در سال‌های آتی مراحل رشد و شکوفایی خویش را طی نماید و برای نسل آینده بسان درخت تناوری باشد که شهد شیرین میوه‌هایش به کام فرزندان ایران زمین گوارا، و در سایه‌سارش شکوفایی استعداد‌ها و فزونی دانش هنری و خلاقیت و نوآوری جاری و ساری گردد.

وی افزود: این جشنواره با هدف ترویج فرهنگ دفاع مقدس در بخش فیلم، شامل (فیلم‌های سینمایی _ تله فیلم، فیلم کوتاه داستانی، مستند، فتوکلیپ، تیزر، برنامه‌های ترکیبی، نماهنگ و فیلم‌نامه) در بخش هنرهای نمایشی شامل (تئاتر خیابانی، تئاتر صحنه‌ای، و نمایش‌نامه) در بخش هنرهای تجسمی شامل (عکس، مجسمه، پوستر، جلد کتاب، نقاشی، کاریکاتور، خط) در بخش مویسقی و سرود شامل (موسیقی بدون کلام، موسیقی با کلام) و همچنین برنامه‌های رادیویی شامل برنامه‌های نمایشی و ترکیبی و مسابقه برگزار شده است.

خبری: اخبار فرهنگی هنری جهان

صادقی گفت: علاوه بر بخش آزاد در این جشنواره آثار هنری تولید شده یکسال گذشته هنرمندان که به هر طریقی مورد حمایت بنیاد حفط آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان‌ها بوده، مورد ارزیابی و انتخاب هیأت داوری قرار گرفته است و ان‌شاءالله در هفته بسیج مستضعفان یعنی از دوم آذرماه رأس ساعت ۱۹ الی ۲۲ در آئین اختتامیه جشنواره در محل سالن همایش‌های بین‌المللی موزه انقلاب و دفاع مقدس با حضور مقامات لشکری و کشوری و هنرمندان در سطح ملی حوزه مقاومت از سراسر کشور، آثار برتر و برگزیده اعلام و از پدیدآورندگان آثار فاخر تجلیل به عمل خواهد آمد.

وی ادامه داد: فراخوان جشنواره اواخر سال ۱۳۹۷ از طریق رسانه منتشر شد. فرصت ثبت‌ نام و ارسال آثار از ۱۳۹۸/۱/۲۰ تا ۱۳۹۸/۲/۲۰ بود که به حسب استقبال استان‌ها یک بار با اخذ موافقت و مجوز لازم به مدت یک هفته تمدید گردید.

صادقی با اشاره به این نکته که تعداد آثار ثبت شده و برگزیدگان امسال بیشتر شده است افزود: تعداد آثار ثبت شده در سامانه جشنواره ۴۰۸۵ اثر و تعداد آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره که مورد داوری قرار گرفته‌اند ۳۴۳۱ اثر و همچنین تعداد آثار برگزیده در حوزه‌های مختلف ۶۵ اثر می‌باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

پایان انحصار صداوسیما؛ «من با تلویزیون حرف نمیزنم»

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
هواداران فوتبال و استقلال هم مصاحبه کامل وریا غفوری را در کانال‌های تلگرامی یا سایت‌های خبری خواندند. این دیالوگ معروف وریا غفوری کاپیتان تیم استقلال است که در فضای مجازی دست به دست می‌شود. اینکه چرا وریا نمی‌خواهد با تلویزیون حرف بزند، به خود او تلویزیون مربوط است. هواداران فوتبال و استقلال هم مصاحبه کامل وریا غفوری را در کانال‌های تلگرامی یا سایت‌های خبری خواندند. شبکه‌های اجتماعی بر خلاف صداوسیما تیغ سانسور هم ندارند و مردم بدون ممیزی می‌توانند نقطه نظرات مختلف را بخوانند و ببیند.

پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در این برنامه سید محمد جواد شوشتری رییس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور به موضوع «پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی» می پردازد.

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا جشنواره جوان ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
بسته فرهنگی این هفته به موضوعاتی همچون سینما؛ آثار تاریخی؛ کتابخوانی؛ تئاتر؛ معارف و جشنواره میپردازد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ بسته فرهنگی این هفته به اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت بیش از ۱۰۰۰ اثر تاریخی؛ نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس؛ سیزدهمین جشنواره سینما حقیقت؛ تئاتر خیابانی در محوطه تئاتر شهر؛ آغاز ثبت نام آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم و جشنواره جوان ایرانی میپردازد.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، نادر فلاحی امروز پنجشنبه ۲۱ آبان در جلسه بررسی برنامه‌های زمستان بیدار تصریح کرد: برنامه‌های زمستان بیدار امسال کیفی‌تر از پارسال و به منظور شناساندن ظرفیت‌های زمستانی استان اردبیل در سطح ملی برگزار خواهد شد. او گفت: با توجه به فرابخشی بودن گردشگری و لزوم توسعه این صنعت برای پویایی اقتصادی در استان طبق سند آمایش و اسناد بالادستی لازم است دستگاه‌های عضو کارگروه گردشگری همکاری بیشتری برای برگزاری برنامه‌های زمستان بیدار داشته باشند. مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ادامه داد: این برنامه‌ها با محوریت توسعه گردشگری استان اردبیل از شهرستان‌های شمالی تا جنوبی استان و با برنامه‌های متنوع و جذاب برگزار می‌شود. فلاحی گفت: ایده‌ها و برنامه‌های بسیار متنوع و خوبی به ستاد برگزاری جشنوراه زمستان بیدار ارسال گردیده است که بعد از بررسی نهایی اعلام خواهد شد. وی افزود: با توجه به این برنامه زمستان بیدار استان اردبیل به عنوان یکی از برنامه‌های ملی در وزارتخانه میراث فرهنگی مورد تأیید قرار گرفته است و سعی می‌کنیم در برگزاری این برنامه‌ها از ظرفیت‌های استان‌های مختلف به ویژه استان‌های همجوار نیز بهره‌مند شویم.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

درمجموع ۱۴۴ داوطلب برای انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان در قم ثبت‌نام کردند

تسنیم12 ساعت قبل

دیدار رئیس سازمان بسیج مستضعفین با دکتر علی لاریجانی

رد صلاحیت من پیشکش، فرمانده جنگ را چرا رد صلاحیت کردید؟

فرارو1 روز قبل

مجاهدان الی‌الله با یک دست سلاح و با دست دیگر قرآن را می‌گیرند

میزان‌آنلاین1 روز قبل

سردار اشتری: پلیس باید از بهترین خودرو‌ها استفاده کند

فردا نیوز1 روز قبل

برگزاری بازی سایپا و پرسپولیس در ورزشگاه شهدای شهرقدس

میزان‌آنلاین1 روز قبل

کریمی: تنها چیزی که می‌تواند جلوی حواشی را بگیرد، وحدت هواداران تراکتور است

میزان‌آنلاین1 روز قبل

برد اتلتیکو در خانه و صعود به عنوان تیم دوم در شب شکست مورینیو در آلیانز آرنا

میزان‌آنلاین1 روز قبل

گل اشلی یانگ به آلکمار (منچستریونایتد ۱-۰ آلکمار)

طرفداری8 ساعت قبل

وزیر راه: ۴۰ درصد ثبت‌نام‌شدگان مشمول طرح ملی مسکن نمی‌شوند

فردا نیوز1 روز قبل