فعالیت‌های اقتصادی نوآورانه رانتی نشود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
فعالیت‌های اقتصادی نوآورانه رانتی نشود

فعالیت‌های اقتصادی نوآورانه رانتی نشود

مهرخبرگزاری مهر |
رئیس شورای شهر تهران گفت: فعالیت‌های اقتصادی نوآورانه رانتی نشود.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن هاشمی در جلسه روز سه شنبه شورای شهر تهران، پس از صحبت‌های سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور خطاب به وی گفت: پایه قرار دادن مسائل رانتی و یارانه‌ای برای هر فعالیت اقتصادی در آینده سم است چرا که گروهی جذب این فعالیت‌ها شده و برای آن نیاز به جراحی داریم. از شما درخواست می‌کنم که فعالیت‌های اقتصادی نوآورانه رانتی نشود.

وی ادامه داد: در موضوع یارانه‌های سوخت شاهد بودیم که چه مساله‌ای ایجاد شد و تعدادی کشته و مجروح در کشور طی روزهای گذشته داشتیم.

به گفته هاشمی، پایه اصلی شهر هوشمند دیتا است، در این راستا همه ارگان‌ها باید دیتاهای خود را به اشتراک بگذارند.

در وبسایت خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

رئیس شورای شهر تهران افزود: چاره‌ای جز حرکت به سمت شهرهای هوشمند نداریم ولی ارگان‌ها در خصوص اشتراک قرار دادن دیتاها با هم خوب عمل نمی‌کنند و دیتاهایشان را یک سرمایه فرض می‌کنند.

هاشمی به ذکر مثالی پرداخت و گفت: اگر بخواهیم در تهران خیابان را مرمت کنیم، نمی‌دانیم که جانمایی کابل و لوله در زیر زمین کجاست که این مسئله به دلیل متصل نبودن دیتاها به یکدیگر است.

وی خاطر نشان کرد: از حضور و فعالیت شرکت‌های استارت‌آپی در شهرداری حمایت می‌کنیم اما تمامی اطلاعات شهر باید به صورت پایه‌ای به هم متصل شود تا شهر هوشمند شکل گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل

یه سوال از بچه‌های بالاشهر و پایین‌شهر: آرزوتون چیه؟

مهرمهر3 روز قبل

بشنوید | وکیل محمد علی نجفی: خبر ۷ سال حبس نجفی واقعیت ندارد، اگر تخفیفاتش را لحاظ کنند باید یکسال حبس بگیرد

خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
امروزه می‌توان از اعتیاد بعنوان یکی از مشکلات و معضلات اجتماعی بشر در زندگی مدرن نام برد. با ورود انواع مواد مخدر صنعتی و پایین آمدن سن گرایش افراد به مصرف مواد مخدر، زنگ خطر برای خانواده‌ها و جوامع بشری به صدا درآمده است.

نظرها

اخبار بیشتر