امیر کویت: هیچ حمایتی از مفسدان نمی‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. بین‌المللی
امیر کویت: هیچ حمایتی از مفسدان نمی‌شود

امیر کویت: هیچ حمایتی از مفسدان نمی‌شود

ایسناخبرگزاری ایسنا |
امیر کویت با اعلام اینکه هیچ گونه حمایتی از مفسدان نخواهد شد، خواستار اجتناب از تجمعاتی شد که به هرج و مرج ختم می‌شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از ارم نیوز، شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر کویت با اشاره به ابلاغیه جنجالی چپاول مالی در صندوق مالی ارتش (ویژه ارائه کمک‌ها و اعتبارات مالی به نیروهای ارتش) گفت، در سایه وقایع و تحولاتی که در منطقه رخ می‌دهد، کشکمش‌ها و مجادلات موجود در رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی دردناک است.

وی تأکید کرد که هیچ شخصی صرف نظر از جایگاه و سمتش در صورتی که جرمش مبنی بر چپاول اموال عمومی اثبات شود، از مجازات نجات نخواهند یافت، هیچ گونه حمایتی از مفسدان نخواهد شد و خود او شخصا این پرونده را پیگیری می‌کند.

امیر کویت خواستار اجتناب از پرداختن به این موضوع در رسانه‌ها شد و گفت‌، باید در انتظار حکم دستگاه قضایی ماند و نباید بدون دلیل و مدرکی حکمی را صادر کرد.

وی نسبت به در خطر افتادن امنیت کشور هشدار داد و گفت: بر ایمان خود نسبت به آزادی بیان و اندیشه تاکید داریم اما این به این معنی نیست که اجازه می‌دهیم اقدامی که احتمالا امنیت و ثبات کشور را تهدید کرده و آشوب و کارهای بیهوده خرابکارانه را موجب می‌شوند، صورت بگیرند.

امیر کویت در سخنان خود بدون اشاره به تجربه خاصی، خواستار «درس گرفتن از تجربیات دیگران» شد.

روز دوشنبه نیز کمیته تحقیقات دائمی ویژه محاکمه وزیران کویت تصمیم گرفت، انتشار هرگونه اخبار درباره ابلاغیه چپاول مالی در صندوق مالی وابسته به ارتش منع شده و تحقیقات محرمانه‌ای در این خصوص انجام شود.

روز یکشنبه نیز پیش از اینکه ضرار العسعوسی، دادستان کل کشور کویت، پرونده مذکور را به کمیته تحقیقات دائمی ویژه محاکمه وزیران کویت ارجاع دهد، شیخ ناصر الصباح، وزیر دفاع برکنار شده کویت، این ابلاغیه را ارائه کرد.

این موضوع پس از آن مطرح شد که دولت کویت به ریاست شیخ جابر المبارک الصباح استعفای خود را به امیر کویت ارائه کرد و از مأموریت مجدد خود برای تشکیل دولت جدید انصراف داد.

همچنین وزیر دفاع برکنار شده کویت روز شنبه در توییت‌هایی دلیل اصلی تقدیم استعفای دولت را چپاول‌های مالی در صندوق مالی ارتش و حساب‌های مربوط به این صندوق عنوان کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

الفالف1 روز قبل
۰ نظر، ۵ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارگروه جهان الف، ۷ بهمن ۱۳۹۸، ۲۰:۴۵ ۳۹۸۱۱۰۷۱۶۵به گزارش فارس، رویترز دقایقی قبل به نقل از یک منبع ناشناس تایید کرد که هواپیمای آمریکایی ساقط شده در افغانستان حامل شماری از افسران ارشد سازمان سیا بوده است. این درحالیست که سرلشکر بت ریوردان، سخنگوی فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) ساعتی پیش گفته است که هنوز معلوم نیست هواپیمای سقوط‌کرده مربوط به چه کسی بوده است. در صورتی که مالکیت این هواپیما به ارتش آمریکا تایید شوداین رخداد رسوایی بی سابقه‌ای برای سیستم فرماندهی و کنترل بزرگترین ارتش دنیا خواهد بود. ارتشی که مدعی است کوچکترین تحرک وسایل پروازی در سراسر جهان را با سامانه‌های ماهواره‌ای کنترل می‌کند چگونه پس از گذشت ۶ ساعت هنوز نمی‌تواند در مورد مشخصات این هواپیما اظهار نظر قطعی کند؟
الفالف11 ساعت قبل
آنها حتی تاکنون به تعداد نظامیان کشته شده در این هواپیما و درجه‌های نظامی آنها نیز اشاره نکرده‌اند. سخنگوی رسمی طالبان این حمله را بزرگترین سیلی به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و فرماندهان نظامی وی توصیه کرده است. این موشک‌ها هم‌ طراز موشک‌هایی است که پیش از این در سقوط هواپیمای جاسوسی آمریکایی گلوبال هاوک بر فراز تنگه هرمز مورد استفاده قرار گرفته است. طرفداران این سناریو معتقدند که آمریکا به علت همکاری‌های محرمانه پاکستان با جنبش طالبان کمک‌های دو میلیارد دلاری خود به پاکستان را به حالت تعلیق درآورده است. گزارش مذکور در پایان این مقاله به همزمانی سقوط هواپیمای مذکور با اعلام احتمالی بندهای معامله قرن اشاره کرده که با هدف حذف آرمان فلسطین با کمترین هزینه‌ها دنبال می‌شود.
ایرناایرنا12 ساعت قبل
طرح مزبور امروز قرار است طی مراسمی در کاخ سفید با حضور برخی از مسوولان امریکایی و اسراییلی رونمایی شود. برخی از تحلیل گران آمریکایی هم معتقدند این امر نشان می‌دهد که منافع شخصی خود را بر منافع امنیت ملی آمریکا ترجیح می‌دهد. اعلام مخالفت طرف فلسطینی با هر گونه طرح مطرح شده از سوی آمریکا آن هم بدون بررسی جزئیات آن از اهمیت طرح «معامله قرن» می‌کاهد. ** شک و تردید کارشناسان «دانیال شابیرو» سفیر سابق آمریکا در اسراییل در دوران باراک اوباما معتقد است: هیج دلیل قابل توجیهی برای اعلام معامله قرن در برهه کنونی وجود ندارد. میلر افزود: معامله قرن شکست خواهد خورد.
مهرمهر11 ساعت قبل
خبرگزاری مهر-گروه بین الملل: ضربه بزرگ به آمریکا درواکنش به ترور سردار شهید سلیمانی، خروج نیروهای نظامی آن کشور از منطقه است که به صورتی تدریجی ولی قطعی اتفاق خواهد افتاد و در جهت تحقق این امر، خروج از عراق اولین گام در این مسیر به حساب می‌آید. اما این موج، با شهادت سردارسلیمانی شدت بیشتری پیدا کرد و با تصویب نمایندگان پارلمان عراق خروج نظامیان آمریکایی از عراق، شکلی قانونی به خود گرفت و موجبات نگرانی شدید کاخ سفید نشینان را فراهم آورد. از طرفی صدر با صدور بیانیه‌ای هفت بندی، خواستار لغو کلیه قراردادهای امنیتی با آمریکا و بسته شدن پایگاه‌های نظامی آن کشور در عراق شد. اما شاید یکی از خبرهای خوش مستتر در این راهپیمایی بزرگ آن بود که وزن و جایگاه اجتماعی طرفداران آمریکا در عراق نزدیک به صفر است. خروج نیروهای آمریکایی از منطقه اگرچه احتمال دارد که به صورت تدریجی صورت گیرد اما آنچه مشخص و حتمی است اینکه این امر اتفاق خواهد افتاد و این را بر اساس شواهد و قرائن موجود از روند تحولات اخیر در منطقه می‌توان تحلیل کرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز16 ساعت قبل
استیضاح ترامپ، شوی نمایشی دموکرات‌ها است و بعید است به نتیجه برسدبه نظر می‌رسد «دونالد ترامپ» نامحبوب‌ترین رییس جمهوری امریکا توانسته با سازماندهی کارزار انتخاباتی پرشور با حضور طرفداران، پیشتاز عرصه رقابت‌های انتخاباتی باشد. برای میلیون‌ها نفر در خارج از امریکا تصور پیروزی دوباره ترامپ دشوار است. شیلر می‌گوید اگر تا زمان انتخابات وضعیت این گونه ادامه یابد احتمال پیروزی ترامپ بالاست. او معتقد است در وضعیت خوب اقتصادی رای دهندگان تمایل زیادی به تغییرات رادیکال ندارند و مایل به ادامه وضع کنونی خواهند بود". کارزار ترامپ اعلام کرده که استیضاح رییس‌جمهوری شوی نمایشی دموکرات‌ها و اقدامی فاقد اعتبار است.

نظرها

اخبار بیشتر