اصفهان؛ ۹۰ سال قبل (عکس)
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. اجتماعی

اصفهان؛ ۹۰ سال قبل (عکس)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |

یکی از مهمترین بخش‌های کار مطالعاتی هولتسر عکس‌هایی بود که او در مدت پرواز و پس از آن از شهر‌های مختلف ایران اعم از تهران، اصفهان، کاشان و بوشهر برداشت.او همچنین از مردم کوچه و بازار و دروازه‌های شهر‌ها نیز عکس‌هایی برداشت و مجموعه خود را کاملتر کرد.هولتسر در بازگشت عکس‌ها و یادداشت‌های خود از سفر به ایران را در قالب کتابی با عنوان «پرواز بر فراز ایران» به چاپ رساند. نمای هوایی از شهر اصفهان و مسجد جامع در کانون تصویر

اصفهان؛ ۹۰ سال قبل (عکس) - 2

نمای هوایی از اصفهان و مسجد جامع در کانون تصویر؛ در بالای عکس مسجد امام و میدان نقش جهان قابل تشخیص است.

اصفهان؛ ۹۰ سال قبل (عکس) - 4

نمای هوایی از میدان نقش جهان مسجد امام و مسجد شیخ لطف الله

خبری: اخبار اجتماعی ایران

اصفهان؛ ۹۰ سال قبل (عکس) - 7

نمای هوایی از زمین‌های کشاورزی در کنار مناطق مسکونی شهر اصفهان

اصفهان؛ ۹۰ سال قبل (عکس) - 9

نمای هوایی از زمین‌های اطراف شهر اصفهان

اصفهان؛ ۹۰ سال قبل (عکس) - 11

نمای هوایی از بالای ساختمان عالی قاپو و میدان نقش جهان؛ در مقابل مسجد حکیم و در انتهای سمت راست تصویر مسجد جامع قابل تشخیص است.

اصفهان؛ ۹۰ سال قبل (عکس) - 13اصفهان؛ ۹۰ سال قبل (عکس) - 14

نمایی از پل خواجوی اصفهان

اصفهان؛ ۹۰ سال قبل (عکس) - 16

نمایی از عمارت چهلستون اصفهان

اصفهان؛ ۹۰ سال قبل (عکس) - 18

نمایی از داخلی عمارت چهلستون اصفهان

اصفهان؛ ۹۰ سال قبل (عکس) - 20

نمایی از گورستان ارامنه در اصفهان

اصفهان؛ ۹۰ سال قبل (عکس) - 22

نمایی از زاینده رود اصفهان

اصفهان؛ ۹۰ سال قبل (عکس) - 24

نمایی از محل فرود هواپیمای هولتسر در اصفهان

اصفهان؛ ۹۰ سال قبل (عکس) - 26

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر15 ساعت قبل
شهردار مشهد ادامه داد: «تأمین منابع پایدار آب فضای سبز» سومین محور است. عده‌ای از فعالان محیط‌زیست معتقد هستند که اقلیم مشهد خشک بوده و به این علت فضای سبز نباید رشد پیدا کند. اما ما مخالف این نظر هستیم؛ زیرا با توسعه فضای سبز شهری می‌توان میزان حرارت هوا را کاهش و رطوبت را افزایش داد. شهردار مشهد ادامه داد: «تحرک بخشی و تعیین تکلیف اراضی در استحصال مدیریت شهری» محور هفتم است. کلایی با تأکید بر اینکه به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم کاربری به جز شهربازی و فضای سبز در کوهستان پارک اجرا شود، افزود: در خصوص شهر هوشمند خوب عمل کردیم ولی راضی نیستم و باید هر روز قدم‌های جدیدتری را برداریم.
عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
مدیریت شرکت‌های M۵ و Atm، پس از تصمیم برای تبدیل سطوح داخلی قطار‌های مترو به فضا‌های تبلیغاتی بالقوه، آن‌ها را با نقاشی‌های ویژه ارائه کردند. مدیریت شرکت‌های M۵ و Atm، پس از تصمیم برای تبدیل سطوح داخلی قطار‌های مترو به فضا‌های تبلیغاتی بالقوه، آن‌ها را با نقاشی‌های ویژه ارائه کردند. مسافران خط متروی میلان (لیلا M۵)، خود را در میان مناظر طبیعی فصل‌های چهارگانه می‌بینند، اطرافشان با برچسب‌های رنگی روی دیوار قطار‌ها و کف آن پوشیده شده است. مدیریت شرکت‌های M۵ و Atm، پس از تصمیم برای تبدیل سطوح داخلی قطار‌های مترو به فضا‌های تبلیغاتی بالقوه، آن‌ها را با نقاشی‌های ویژه ارائه کردند. بنا به گزارش وب سایت ایتالیایی milanotoday، این پروژه اولیه که در هجدهم نوامبر افتتاح شده، با هدف استفاده بهینه از سطوح داخلی قطار‌ها راه اندازی گشته است.

ناهماهنگی در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس شورای شهر گفت: ناهماهنگی بین وزارتخانه‌های صمت، کشور، نفت و برنامه و بودجه باعث عدم اجرای مصوبات و تخصیص اعتبارات برای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شده است. آلودگی هوا و ترافیک و مصرف بالای سوخت، واژگانی است که مدیران دولتی و شهری برکاهش آن‌ها تاکید دارند و راهکار آن را نوسازی حمل و نقل عمومی می‌دانند که با وجود مصوبات و تخصیص اعتبارات همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. همه نگاه‌ها به سوی دولت است تا به تعهداتش در حوزه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی عمل کند که در این صورت می‌توان از مردم انتظار داشت از خودرو شخصی کمتر استفاده کنند.
همشهریهمشهری22 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، آزاده اولیایی مسئول پیشگیری از اعتیاد در محیط کار و فضای مجازی سازمان بهزیستی گفت: آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد بهزیستی بر خانواده کانابیس‌ها از جمله حشیش و گل متمرکز است. وی افزود: آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد بهزیستی، اعتیاد به هر ماده مضر از جمله سیگار را دربر می‌گیرد. وی درباره اعتیاد به گل و حشیش اظهار کرد: باور اشتباهی بین دانشجویان شکل گرفته است مبنی بر این‌که گل اعتیادآور نیست. مسئول پیشگیری از اعتیاد در محیط کار و فضای مجازی سازمان بهزیستی کشور گفت: با برگزاری کمپین و ساخت کلیپ در حوزه پیشگیری از اعتیاد فعالیت داریم. بر اساس آمار ستاد مبارزه با مواد مخدر، اکنون ۲ میلیون و ۸۰۸ هزار مصرف‌کننده مواد مخدر در کشور وجود دارند که بالاترین مصرف مواد مخدر با بیش از ۶۶ درصد مربوط به تریاک است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل
به گزارش مشرق، علیرضا رضاپور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سقز گفت: پس از وقوع حادثه آتش سوزی و فوت یازده نفر و زحمی شدن تعدادی از افراد در این تالار، دستور بازداشت مالک تالار عروسی صادر و ساعتی پیش این فرد دستگیر شد. چهاردهم آذر ماه در یک مراسم عروسی در شهرستان سقز، هنگام سرو شام حادثه آتش سوزی در قسمتی از تالار رخ می‌دهد و با توجه به آتش سوزی رخ داده، جمعیت حاضر برای خروج از تالار اقدام می‌کنند که متاسفانه به جهت ازدحام جمعیت ۱۱ نفر جان خود را از دست می‌دهند. در همان زمان، دادستان سقز از تشکیل پرونده قضایی در پی حادثه آتش سوزی در مراسم عروسی در سقز خبر داد.
کرد آنلاینکرد آنلاین20 ساعت قبل
دادستان سقز خبر داد: عصر کرد - ایسنا/کردستان دادستان عمومی و انقلاب سقز از دستگیری مالک تالار عروسی مانگه شه و سقز خبر داد. علیرضا رضاپور در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: مالک تالار عروسی مانگه شه‌و سقز که بدنبال حادثه آتش سوزی در عروسی متواری شده‌ بود، صبح امروز ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه صبح در سقز بازداشت و تحویل مقامات قضایی شد. وی افزود: فرد نام برده به طور فعلی و به قید وثیقه در بازداشت موقت به سر می‌برد. دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سقز، با اشاره به اینکه در راستای صدور و اجرای حکم برای مالک تالار عروسی در سقز تا کنون حکمی در نظر گرفته نشده است بیان کرد: برای این مهم باید بعد از نظریه کارشناسی و اظهارات مالک، میزان تقصیر وی برآورد و سپس حکم نهایی صادر شود. حادثه تالار عروسی سقز پنجشنبه ۱۴ آذر ماه ساعت ۹:۳۰ شب اتفاق افتاد.

نظرها

اخبار بیشتر