فعالیت ۱۸۰ ایده در خراسان رضوی به کمک بخش خصوصی و دانشگاه‌ها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
فعالیت ۱۸۰ ایده در خراسان رضوی به کمک بخش خصوصی و دانشگاه‌ها

فعالیت ۱۸۰ ایده در خراسان رضوی به کمک بخش خصوصی و دانشگاه‌ها

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/خراسان رضوی معاونت اشتغال و کارآفرینی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در طول این سال‌ها حدود 180 ایده در سطح استان به کمک بخش خصوصی و دانشگاه‌ها در حال فعالیت است.

محمدامین بابایی در نشستی به مناسبت آغاز هفته جهانی «کارآفرینی شتاب‌دهنده» که در دانشگاه شهید منتظری برگزار شد، در خصوص نقش کارآفرینان در رشد و توسعه اقتصادی، اظهار کرد: عمده‌ترین مشکل برای دانشجویان فارغ‌التحصیل، بیکاری است. دانشجویان هدف، علایق و تخصص خود را نمی‌دانند. دانشجویان برای کسب موفقیت قبل از ورود به دانشگاه هدف باید برنامه‌ریزی کنند و برای رسیدن به آن تلاش کنند.

وی افزود: از سال ۸۴ وزرات کار و تعاون، رویکرد و نگرش خود را به سمت نیاز کشور یعنی اشتغال برد، سپس تغییراتی را در چارت سازمانی خود ایجاد کرد و تنها وزراتخانه‌ای‌ست که معاونت کارآفرینی اشتغال را راه‌اندازی کرده است. در ادامه پیگیری‌های انجام شده دانشکده کارآفرینی تهران، دانشگاه آزاد قزوین، سیستان و بلوچستان، سمنان و همچنین مراکز مشاوره‌ای برای ایجاد کسب و کار برای دانشجویان راه‌اندازی شد.

معاونت اشتغال و کارآفرینی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ادامه داد: از سال۹۷ جوانان توانستند ایده بدهند و ایده‌های خود را تجاری‌سازی کنند. در راستای آن شتاب‌دهنده‌ها ایجاد شدند. در طول این سال‌ها حدود ۱۸۰ ایده در سطح استان به کمک بخش خصوصی و دانشگاه‌ها در حال فعالیت است.

کارآفرین باید با کمترین هزینه خود را به دنیا معرفی کند

در ادامه این نشست، حاتم مهجوری، مشاوره رسانه‌ای، تبلیغات و برندینگ در خصوص تاثیر رسانه‌ها در معرفی استارت‌آپ، اظهار کرد: از سال ۸۹ با اصطلاح استارت‌آپ آشنا شده‌ایم. کسی که کارآفرینی می‌کند، هزینه‌های زیادی از لحاظ مالی و زمانی صرف می‌کند تا بتواند به نقطه آغازین در فعالیت تجاری خود برسد. کسانی وجود دارند که بعد از گذراندن مراحل کارآفرینی و تجاری‌کردن کار خود با وجود بهترین امکانات و ایده ولی هنوز شناخته نشده‌اند.

وی افزود: متاسفانه مدیران کسب‌وکار همزمان با آماده‌کردن زیرساخت‌های فعالیت خود نیم‌نگاهی به حوزه اجتماع نمی‌اندازند. کسب‌وکار باید در محیط اجتماعی شکل بگیرد.

مشاوره رسانه‌ای، تبلیغات و برندینگ، ادامه داد: کارآفرین بعد از ارائه ایده و تجاری‌سازی کار خود برای ورود به جامعه دچار مشکل می‌شود. او باید برای جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه در محیط اجتماعی تلاش کند تا کار با سرعت بیشتری پیش رود. او برای شناخته‌شدن نیاز به رسانه دارد.

مهجوری گفت: رسانه به این معنی است که هر ابزاری بتواند برای انتقال پیام از آن کمک ‌بگیرد. رسانه‌ها مانند رادیو، تلویزیون، فضای‌مجازی و … هستند و اثرگذاری آن‌ها متفاوت است. مدیر کسب‌وکار باید این ابزار را بشناسد و راه استفاده از آن را بداند. علت استفاده از رسانه برای این است که کارآفرین با کمترین هزینه در زمان و پول بتواند خود را به دنیا معرفی کند.

کارآفرین می‌تواند دنیا را تغییر دهد

در بخش دیگری از این نشست، مصطفی‌ پورعلی بنیانگذار و مشاور کسب‌ و کار اینترنتی، در خصوص گونه‌های مختلف کارآفرینی، اظهارکرد: کارآفرینی گونه‌های مختلفی دارد که شامل کارآفرینی کسب‌وکار کوچک، استارت‌آپ گسترش‌پذیر، استارت‌آپ خریدنی، استارت‌آپ بزرگ، کارآفرینی شرکت بزرگ و کارآفرین اجتماع است.

وی افزود: کارآفرینان کار را با چشم‌انداز و ذهنیت خود می‌سازند و قصد دارند دنیا را تغییر دهند. آنان برای این تغییر نیاز به زمان دارند. استارت‌آپ در واقع یک سازمان موقت و دارای ساختار است که با اشکال متفاوتی ایجاد می‌شوند که شامل قابل تکرار با حفظ منابع اولیه و جستجوگر است.

بنیانگذار و مشاور کسب‌ و کار اینترنتی، ادامه داد: استارت‌آپ شرکتی است که ساخته شده و در حال رشد است و نهادی‌ست که انسان برای خلق محصول یا خدمتی نو در شرایط عدم قطعیت‌ بسیار ساخته است. استارت‌آپ باید دارای ارزش باشد و مردم بابت این ارزش هزینه پرداخت می‌کنند.

پورعلی ادامه داد: همه استارت‌آپ‌ها قابل گسترش نیستند، زیرا شما نمی‌دانید در این کسب‌وکار چه اتفاقی می‌افتد. کارآفرین در طول زمان متوجه درآمد خود می‌شود. اجزاء استارت‌آپ‌ها شامل دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، سرمایه‌گذاران، شرکت‌های بزرگ، دولت و سازمان‌های وابسته، مشاوران، مراکز نوآوری و رشد شتاب‌دهنده است.

وی تصریح کرد: استارت‌آپ برای تبدیل‌شدن به یک شرکت ابتدا به مسأله‌ای نیاز دارد که با راه‌حل هم‌خوانی داشته باشد و همچنین محصول با بازار یکی باشد و سپس آن را گسترش دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

قتل وحشیانه نوجوان عراقی

تابناکتابناک2 روز قبل
گروهی از معترضان عراقی یک نوجوان شانزده سال به نام هیثم علی اسماعیل را که شایعه شده بود عامل قتل چهار تن از معترضان عراقی بوده را به شکل وحشیانه و بدون حتی اجازه دفاع از خود کشتند. تصاویر منتشر شده از این عمل سبعانه نشان می‌دهد این نوجوان ابتدا به شدت مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد، سپس زیر دست و پا به کشت هدف قرار می‌گیرد، سپس به میدان الخلانی بغداد منتقل می‌شود و در آنجا گلویش توسط چند تن از حاضران بریده می‌شود و در آخر جسدش از تیر چراغ راهنمایی و رانندگی آویزان می‌شود. این تصاویر وحشتناک جنایت را از ابتدا تا انتها با این توضیحات می‌بینید که مناسب افراد کمتر از ۱۸ سال و بیماران قلبی نیست و تماشایش به گروه‌های حساس توصیه نمی‌شود.

گل از راه دور دروازبان!

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل

بسکتبال NBA؛ استقبال فوق العاده تورنتو رپترز از کوای لنارد و دادن حلقه قهرمانی به او

طرفداریطرفداری3 روز قبل
طرفداری- در جریان دیدار تورنتو رپترز و لس آنجلس کلیپرز، همانطور که انتظار می‌رفت استقبال بی نظیری از کوای لنرد شد و ستاره فصل گذشته رپترز، حلقه قهرمانی اش را از دست کایل لاوری دریافت کرد. یکی از جذاب‌ترین و خلاقانه‌ترین کارهای رپترز، ساختن صحنه‌ای فوق العاده از گیم وینر لنرد مقابل فیلادلفیا سونی سیکسرز بود.

نظرها

اخبار بیشتر