نعمتی بالاتر از امنیت برای جامعه اسلامی وجود ندارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
نعمتی بالاتر از امنیت برای جامعه اسلامی وجود ندارد

نعمتی بالاتر از امنیت برای جامعه اسلامی وجود ندارد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/همدان نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: نعمتی بالاتر از امنیت برای جامعه اسلامی وجود ندارد به طوریکه این مسئله در تمام مقاطع و برهه های تاریخ مورد توجه بوده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب الله شعبانی موثقی سه شنبه ۲۸ آبان در نشست تخصصی ناجا و جامعه اسلامی مبتنی بر منظومه فکری مقام معظم رهبری در استان همدان، اظهار کرد: جامعه‌ای که مقید بر اسلامی بودن شود، باید شاخصه هایی داشته باشد که یکی از ویژگی‌های جامعه اسلامی تحقق ولایت است چرا که بدون ولایت جامعه اسلامی بی معنا است.

وی تأکید کرد: جریان غدیر بیانگر همین نکته ولایت بود چرا که پیامبر اکرم (ص) به دنبال تحقق مدینه فاضله بودند اما حذف امام علی (ع) باعث شد مدینه فاضله شکل نگیرد و بعد از ۲۵ سال که امام علی (ع) به حیطه حکومت وارد شد، با اینکه آن جامعه اصیل اسلامی نبود امیرالمؤمنین (ع) با مردمی مقابله شد که دیگر اسلامی نمی‌شدند.

شعبانی موثقی با بیان اینکه مبارزه با هرج و مرج نخستین هدف امیرالمؤمنین علی (ع) بود، تصریح کرد: نظم عمومی در جامعه مسئله مورد توجه ایشان بوده به طوریکه نخستین کاری که در کوفه انجام دادند، ایجاد شرطه الخمیس برای ایجاد نظم عمومی بوده است.

امام جمعه همدان با بیان اینکه امیرالمؤمنین (ع) در وصیت نامه خود به نظم عمومی توصیه و تأکید داشتند، اضافه کرد: در جامعه امنیت در رأس نعمت‌های الهی قرار دارد چرا که نعمتی بالاتر از امنیت برای جامعه اسلامی وجود ندارد.

جوانگرایی از موضوعات مهم پلیس‌های افتخاری است

فرمانده انتظامی استان همدان نیز با بیان اینکه نیروی انتظامی مفتخر است در تمام کشور و دانشگاه‌ها گام اول را در تبیین بیانیه گام دوم انقلاب برداشته است، گفت: بیانیه گام دوم انقلاب دو راهبرد اساسی دارد که یکی از آنها اشاره به نشاط و امید به آینده و دیگری به نیروی جوان اشاره می‌کند و این دو اساسی‌ترین راهبردها است.

سردار بخشعلی کامرانی صالح با بیان اینکه اگر سایه امنیت در جامعه حاکم باشد، امیدواری در جامعه حکمفرما خواهد شد و با نبود امنیت کاری نمی‌توان انجام داد، به تکیه بر نیروی جوان اشاره کرد و ادامه داد: اگر هشت سال دفاع مقدس را مدیریت کردیم، اگر در حوزه‌های علمی موفق بودیم، به برکت نیروی جوان بوده است.

وی بیان کرد: در راهبرد دوم بیانیه، پلیس راهکارهایی در حوزه علم و تحقیق داشته و در حوزه صیانت از خانواده و استفاده از مشاوران نقش برجسته‌ای دارد و سالانه تعداد زیادی از پرونده‌ها به مسالحه کشیده می‌شود.

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه جوانگرایی یکی از موضوعات مهم پلیس‌های افتخاری است، خاطرنشان کرد: توجه به مسائل فرهنگی و فرهنگسازی اثرگذار خواهد بود.

وی با بیان اینکه در هفت گام مهم مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم حضور مؤثر پلیس غیرقابل انکار است، تصریح کرد: در حوزه اقتصادی ۱۵۰ میلیارد تومان کشف کالای قاچاق صورت گرفته و در حوزه سبک زندگی نیز با بیش از ۷۰۰ کانال غربی در خط اول مقابله با آنها پلیس قرار دارد.

به دنبال پلیس طراز انقلاب اسلامی هستیم

کامرانی صالح با بیان اینکه به دنبال پلیس طراز انقلاب اسلامی هستیم، اظهار کرد: امروز دشمنان جنگ خود را در حوزه عملیات روانی، سیاسی و اقتصادی قرار دادند و شعار جامعه پلیس محور در این حوزه جامعه با امنیت است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان | پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

رئیس عقیدتی و سیاسی فرماندهی انتظامی استان همدان نیز گفت: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم توصیه کردند که جوامع علمی و محققان بیانیه را تحلیل و بررسی کنند که نیروی انتظامی پیشگام این امر در جامعه شده است.

حجت الاسلام محمدصادق جوشقانی با بیان اینکه نیروی انتظامی ۳۳ نشست استانی در کشور برگزار کرده که این نشست‌ها جمع بندی و مقالات حاصل از آن به حوزه مرکزی ارائه می‌شود و همایش ملی زمستان آینده در تهران برگزار خواهد شد، افزود: هدف این نشست گفتمان سازی، ارتقای بصیرت دینی و انقلابی، هم افزایی جامعه نخبگی ناجا با فرهیختگان علمی و فرهنگی و حرکت به سمت جامعه اسلامی مطلوب است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه فراخوان مقالات، ادامه داد: از آنجایی که تبلیغات و فراخوانی مقالات به تابستان و تعطیلی مراکز دانشگاهی موکول شد، با تلاش اساتید بیش از ۵۰ مقاله به دبیرخانه همایش واصل شد و از این مقالات ۲۸ مقاله پذیرفته و ۱۱ مقاله رتبه برتر را کسب کردند که به مرحله کشوری فرستاده شد.

مدل‌سازی ما در جامعه می‌لنگد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان نیز گفت: هیچ نظامی در دنیا شکل نمی‌گیرد مگر اینکه مبانی، اصول و انسان شناسی خود را داشته باشد.

دکتر مرتضی قائمی با بیان اینکه معرفت شناسی اصول هر مکتبی است، اظهار کرد: هیچ حکومتی نمی‌تواند به شکل التقاطی به جایی برسد، شاید نظام کمونیستی و فاشیستی به جایی برسد اما التقاطی نمی‌تواند موفق شود.

وی با بیان اینکه سود، لذت و امنیت ویژگی‌های دولت لیبرال است، تصریح کرد: زر، زور، تزویر مثلث دولت لیبرال را تأمین می‌کند که دلار نماینده زر، اسلحه نماینده زور و رسانه نماینده تزویر در غرب است.

قائمی با بیان اینکه اسلام مکتبی براساس معرفت دینی تشکیل داد که هدف بشر را لذت محوری معرفی نمی‌کند بلکه عروج انسان و تکلیف را معرفی می‌کند، ادامه داد: هیچ نظام سیاسی بدون گفتمان شکل نمی‌گیرد به طوریکه در گفتمان انقلابی با مبانی دینی، شبکه‌ای از الزامات را می‌پذیرید که هر کدام لازمه دیگری است.

وی با بیان اینکه نگاه توحیدی فرق نظام دینی با سایر نظام‌ها است، ادامه داد: در نظام اسلامی همه یک هدف دارند و این هدف نقطه مقابل نظام سکولاریسم است.

قائمی با اشاره به اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب عزت به عنوان یک اصل وارد و مبنا قرار داده شده و تضمینی که این عزت را زیر سوال قرار دهد، نباید صورت بگیرد، تصریح کرد: اگر حکومت اسلامی را پذیرفتیم و مسئولیت را قبول کردیم باید اصول آن را بپذیریم نه اینکه در موضع گیری‌ها اصول را زیر پا بگذاریم.

وی با انتقاد از مدل سازی در جامعه ما خاطرنشان کرد: مدل سازی ما در جامعه می‌لنگد چرا که نتوانستیم‌ حتی از دانشگاه‌ها نیز مدل‌های خوبی برای جامعه خارج کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان در پایان یادآور شد: نیروهای انتظامی وظیفه مساعد کردن شرایط برای امنیت و آسایش مردم برای تعبد و قرب الهی را دارد هرچند مسیر و روش متفاوت باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دریافت ۶ هزار گزارش تعرض جنسی در آمریکا

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
مدیر اجرایی این شرکت قول داد فرهنگ خدمت رسانی به مسافران در این شرکت بیش از پیش بهبود یابد. دارا خسروشاهی، مدیر اجرایی این شرکت، در صفحه خود در پایگاه اینترنتی توئیتر، نوشت: «حدس می‌زنم بسیاری از مردم از این که موارد این نوع حوادث (تعرضات جنسی در تاکسی‌های اوبر) تا چه اندازه نادر است، متعجب خواهند شد. البته این قابل درک است که برخی دیگر از مردم تصور خواهند کرد که باز هم تعداد این نوع حوادث بیش از حد انتظار است. به علاوه، برخی از مردم، قدردان تلاش‌های ما برای تأمین امنیت مسافران خواهند بود، اما برخی دیگر از مردم خواهند گفت: کار‌های به مراتب بیشتری (برای تأمین امنیت مسافران) هنوز هم باید انجام شود. البته از جنبه‌های مختلف می‌توان گفت که حق با همه آن هاست.» خبرگزاری فرانسه افزود: شرکت اوبر، قول داد در گزینش و آموزش دادن به رانندگان خود، بیش از پیش دقت و سختگیری کند. در این ۱۹ مورد حمله که به مرگ قربانیان منجر شده است، هشت قربانی از مسافران اوبر، هفت قربانی از رانندگان اوبر و چهار قربانی نیز از اشخاص ثالث، مانند رهگذران و عابران پیاده، بوده‌اند. در پی انتشار نخستین گزارش دو سالانه شرکت اوبر و اذعان صریح این شرکت به دریافت حدود شش هزار گزارش تعرض جنسی و حتی موارد دیگری از حملات فیزیکی مرگبار در رابطه با خدمات تاکسی‌های این شرکت در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸، ارزش هر سهم شرکت اوبر در بازار بورس آمریکا، با ۱/۵۷ درصد کاهش، به ۲۸ دلار و ۲۰ سنت رسید.

پاسخ تند یک مداح به خواننده لس‌آنجلسی+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز15 ساعت قبل
حسین طاهری مداح اهل بیت (ع) در نوحه‌ای، به اظهارات خواننده لس‌آنجلسی درباره امیرالمومنین (ع) واکنش نشان داد. مراسم جشن میلاد امام حسن عسکری (ع) در حسینیه‌‌ ‌محبان ‌‌اهل‌بیت (ع) با سخنرانی حجت‌الاسلام علی خزاعی و مدیحه‌سرایی حسین طاهری برگزار شد. خبرگزاری فارس نوشته است: در این مراسم حسین طاهری مداح اهل بیت (ع) در نوحه‌ای، به توهین خواننده لس‌آنجلسی به امیرالمومنین (ع) واکنش نشان داد و در ابتدای آن اظهارداشت: به کوری چشم آن خواننده کثیفی که دهانش را به بی‌احترامی باز کرد، این گونه می‌گویم: کی شود دریا به پوز سگ نجس! بخشی از شعر این نوحه به شرح زیر است: تن علی، تهمتن علی، نعره متنتن علیقدرت یل افکن علی، هیبت مدون علیروشن و مبرهن علی، وجه خدا به وجه احسن علیبرتر و سرتر ازهمه افلاک، ولی عهد خواجه لولاتولی والی والا علی، تعالی عالی اعلی علییاعلی یاعلی

قتل دختر ۱۹ ساله در شهرک صدر

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، به گفته موید الفرطوسی خبرنگار شبکه تلویزیونی العراقیه‏‏، تروریست‌ها زهرا قره لوسی ۱۹ ساله را که از مقابل خانه‌اش در خیابان الامانه در شهرک صدر در شرق بغداد ربوده بودند‏‏، به قتل رساندند و پیکر وی که آثار شکنجه بر آن هویدا بود، مقابل خانه‌اش کشف شد. زهرا دانشجوی ترم دوم دانشکده ادبیات دانشگاه عراق بود که از آغاز موج دوم اعتراضات مردمی در ۲۵ ماه گذشته به همراه پدر‏، خویشاوندان و برخی دوستانش ‎غذا و نوشیدنی در اختیار تظاهرات کنندگان عراقی قرار می‌داد.

ابطال ۱۲۱ مصوبه دستگاه‌ها در نیمه نخست سال

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
رئیس دیوان عدالت اداری افزود: خوب است دستگاه‌ها در مرحله نخست و پس از آن مجلس، اشکال‌های قوانین را حل و فصل و برطرف کنند. حجت الاسلام والمسلمین بهرامی افزود: همین شفاف نبودن قوانین، موجب افزایش پرونده‌های ورودی به دیوان و ایجاد سختی برای مردم شده است. وی گفت: برخی قوانین هم ممکن است شفاف باشد، اما ذاتا اشکال دارد که نمونه آن تبصره‌های ماده ۱۰۰ قانون شهرداری است. حجت الاسلام والمسلمین بهرامی افزود: دولت باید هر چه سریعتر این موضوع را به مجلس ارسال کند تا در مجلس به تصویب برسد. حجت الاسلام والمسلمین بهرامی گفت: معاونت نظارت و بازرسی دیوان هم عملکرد قضات و کارمندان را بررسی می‌کند.

رژیم صهیونیستی آزمایش موشکی انجام داد+فیلم

الفالف19 ساعت قبل
گروه جهان الف، ۱۵ آذر ۱۳۹۸، ۱۰:۵۸ ۳۹۸۰۹۱۵۰۲۲به گزارش فارس، ارتش رژیم صهیونیستی امروز (جمعه) یک سامانه پیشرانه جدید برای شلیک موشک و راکت را در مرکز فلسطین اشغالی آزمایش کرد. وزارت جنگ رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای درباره این آزمایش موشکی گفت: «دستگاه نظامی دقایقی پیش یک سامانه موتور راکت را از پایگاهی در مرکز این سرزمین آزمایش کرد». به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» طبق این بیانیه، آزمایش مذکور از پیش‌برنامه ریزی شده بوده اما ماهیت راکت آزمایش شده یا سیستم پیشران افشا نشده است. تصاویری از رد موشک آزمایش شده در آسمانسیستم پدافند هوایی رژیم صهیونیستی مشتمل بر سه لایه است. البته رژیم صهیونیستی چند سامانه پاتریوت ساخت آمریکا نیز دارد که برای نابود کردن اهداف میان تا دور برد و موشک‌های بالستیک ساخته شده است.

بومی سازی با دستگاه میکرواسپکتروفتومتر

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
در مرکز نوآوری دانشگاه الزهرا برای اولین بار یک تیم نخبه موفق به طراحی و ساخت دستگاه میکرواسپکتروفتومتر شدند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دستگاهی با کاربری گسترده در صنایع مختلف که پیش از این جزو اقلام تحریمی محسوب میشده و حالا در ایران بومی شده است.

نظرها

اخبار بیشتر