بیماران صعب‌العلاج تامین اجتماعی به شعب بانک رفاه خوزستان مراجعه کنند/ کانون‌های بازنشستگی تعاونی‌های اشتغال‌زایی را ایجاد کنند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اقتصادی

بیماران صعب‌العلاج تامین اجتماعی به شعب بانک رفاه خوزستان مراجعه کنند/ کانون‌های بازنشستگی تعاونی‌های اشتغال‌زایی را ایجاد کنند

ایلناخبرگزاری ایلنا |
همایش هم اندیشی بررسی مشکلات و مسائل پیرامون بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی استان خوزستان برگزار شد.

بیماران صعب‌العلاج تامین اجتماعی به شعب بانک رفاه خوزستان مراجعه کنند/ کانون‌های بازنشستگی تعاونی‌های اشتغال‌زایی را ایجاد کنند - 1

به گزارش ایلنا، صادق جلیلی در همایش هم اندیشی بررسی مشکلات و مسائل پیرامون بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی خوزستان با اشاره به نقش تامین اجتماعی در برقراری امنیت خاطر بیمه‌شده‌ها و بازنشستگان گفت: امروزه تامین اجتماعی یکی از ضرورت‌های توسعه اقتصادی و تحقق عدالت اجتماعی است و با توجه به اینکه سازمان تامین اجتماعی نقش حمایتگری از نیروی کار و تامین آتیه آنها را ایفا می‌کند وظیفه ما در بخش درمان، فراهم کردن بستر لازم و مهیا کردن امکانات درمانی درخور برای رفاه حال بیمه‌شده‌ها، بازنشستگان و مستمری‌بگیران است.

مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان ضمن تشریح خدمات درمانی سازمان تامین اجتماعی در استان خوزستان افزود: حدود ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر بیمه شده تامین اجتماعی در استان خوزستان است که با در اختیار داشتن ۶ بیمارستان ملکی و یک بیمارستان هیات مدیره‌ای و ۲۴ مرکز درمانی سرپایی در حال خدمت به بیمه‌شدگان هستیم.

وی افزود: یک بیمارستان ۹۶ تختخوابی تا پایان سال در دزفول افتتاح خواهد شد و یک بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی نیز در سال آینده در آبادان به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان خاطرنشان کرد: با این دو بیمارستان و احتساب بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی هیات مدیره‌ای میلاد اهواز مجموع تخت‌های بستری تامین اجتماعی در استان خوزستان به بیش از ۸۰۰ تخت خواهد رسید.

سیدمحمد مرعشی (مدیرکل تامین اجتماعی خوزستان) نیز با تاکید بر اینکه سازمان تأمین اجتماعی با الهام از توصیه‌های ارزشمند بزرگان دین مبین اسلام و ارج نهادن به مقام و جایگاه گرانقدر پیشکسوتان، بازنشستگان و مستمری‌بگیران ایران اسلامی به خود می‌بالد، گفت: تعامل سازنده و اثرگذار کانون‌‌ها باعث ارتباطی مثبت شده و امیدواریم در سایه این تعامل بتوانیم بیش از پیش نسبت به تعهدات کوتاه‌مدت و بلندمدت خود در قبال بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران انجام وظیفه نمائیم.

مرعشی ایجاد آرامش و امید به آینده و تأمین معاش مادی برای تمام آحاد تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی را امری مهم برشمرد و افزود: تمام سعی و توان مجموعه این سازمان ایجاد رضایتمندی ذینفعان و بویژه بازنشستگان و مستمری‌بگیران است.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

عبایی (رئیس کانون بازنشستگان استان خوزستان) هدف از برگزاری این همایش را بحث، تبادل نظر، بیان دیدگاه‌ها و ارائه راهکارهای مناسب عنوان کرد و گفت: هدف برگزاری این همایش برقراری ارتباط حضوری و چهره به چهره اعضای هیات مدیره با مدیران و شرکای تامین اجتماعی است که نقش مستقیمی در پاسخگویی به مطالبات جامعه بازنشستگان دارند.

عبایی به فلسفه تشکیل کانون‌های بازنشستگی تامین اجتماعی اشاره کرد و افزود: بر اساس ماده ۱۳۴ قانون کار، جهت تامین نیازها و برخورداری جامعه بازنشستگان از خدمات بهداشتی درمانی و بررسی مشکلات معیشتی و پیگیری مطالبات آنها، کانون‌های بازنشستگی تشکیل شد که در استان خوزستان ۲۲ کانون در مرکز استان و شهرستان‌ها نقش حمایتگری بازنشستگان را به عهده دارند.

غمگین (مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان) بر انتخابات درست و نظارت بر کانون‌های بازنشستگی تاکید کرد و گفت: کانون‌های بازنشستگی می‌توانند نقش ارزنده‌ای در حمایت از بازنشستگان، مستمری‌بگیران و خانواده‌های آنها ایفا کنند.

وی گفت: کانون‌های بازنشستگی می‌توانند با ایجاد تعاونی‌های اشتغال‌زایی فرزندان بازنشستگان را به سمت و سوی کارآفرینی تشویق کنند.

یحیایی (سرپرست بانک رفاه کارگران) نیز در این همایش با اشاره به فعال بودن اسان خوزستان در تمام زمینه‌ها گفت: مردم خوزستان با ایثار خود در زمان دفاع مقدس و همچنین در بخش اقتصادی و کشاورزی و مسائل اجتماعی فعال و سرآمد هستند.

وی افزود: بانک رفاه کارگران با ۶۳ شعبه در سطح استان خوزستان در خدمت به کارگران و مردم شریف استان است.

سرپرست بانک رفاه کارگران خوزستان در خصوص وام به بیماران صعب‌العلاج گفت: بیماران متقاضی می‌توانند با مراجعه به شعب بانک رفاه در سطح استان نسبت به تشکیل پرونده اقدام کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهریهمشهری3 روز قبل
هر چند زنان آزاردیده در این پرونده جنجالی به پول می‌رسند اما تبرئه شدن واینستین و حتی عذرخواهی نکردن او از قربانیان می‌تواند لکه لنگ نظام قضایی آمریکا باشد. کاترین کندال، بازیگر ۵۰ ساله آمریکایی و یکی از زنان حاضر در پرونده واینستین است که در ۱۹۹۳ آزار جنسی دیده است. از جمله اتهام‌هایی که علیه واینستین مطرح شده می‌تواند به یک مورد تجاوز در سال ۲۰۱۳ و یک مورد آزار شدید جنسی در ۲۰۰۶ اشاره کرد. واینستین از زمان بازداشت در ماه می‌۲۰۱۸ با سپردن وثیقه آزاد است و البته دادگاه میزان وثیقه او را از یک میلیون دلار به پنج میلیون دلار افزایش داد. دلیل آن هم از کار انداختن عمدی ابزاری است که متهم‌ها را در زمان آزاد بودن با وثیقه ردیابی می‌کند.
ایلناایلنا2 روز قبل
دبیر شورای روابط خارجی با ببان اینکه کشور به این جمع‌بندی رسیده که سیاست همسایگی‌مان را توسعه دهیم، تاکید کرد: برای موفق بودن و داشتن روابط خوب با کشورها باید مناسبات اقتصادی داشت. تحریم‌ها به کشور فشار وارد کرده و در چنین شرایطی همسایگان کارگشا هستند. روس‌ها در شمال ایران عضو پیمان امنیتی شانگهای هستند یعنی همسایه ما عضو دو پیمان مهم امنیتی و نظامی است و این مساله موجب شده تا ما سیاست امنیتی را درباره همسایگان داشته باشیم. دیروز آقای انصاری معاون اقتصادی وزارت خارجه می‌گفت ما سومین صادرکننده سیب هستیم اما در صادرات آن مانده‌ایم. وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند روش‌های جدید در پیشبرد دیپلماسی هستیم، ابراز داشت: بردن کشور به ویژه سیاست اقتصاد پایه در مناسبات همسایگی به سود ما است و باید زمینه و شرایط آن فراهم شود.

رمز پویا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
استفاده از رمز پویا از تاریخ اول دی به منظور افزایش امنیت کاربران برای انجام تمام تراکنش‌ها اجباری است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با وجود اینکه پرداخت‌های اینترنتی اخیرا مورد استقبال قرار گرفته، اما مشکلات امنیتی را نیز برای کاربران ایجاد کرده است. در همین راستا بانک مرکزی برای جلوگیری از سودجویی‌ها و افزایش ضریب امنیت پرداخت‌های اینترنتی مدتی است اعلام کرده، بانک‌ها باتوجه به در نظر گرفتن شرایط بهره‌برداری مناسب از سامانه‌های پیامکی و موبایلی در تراکنش‌های خرید غیرحضوری و انتقال وجه شتابی، باید از رمز پویا استفاده کنند و کلیه رمز‌های دوم ثابت نیز از تاریخ ۱۵ دی ماه غیرقابل استفاده خواهند بود.

نظرها

اخبار بیشتر