عبدالمهدی به زودی فهرستی از چند وزیر جدید را به پارلمان ارائه می‌دهد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. بین‌المللی

عبدالمهدی به زودی فهرستی از چند وزیر جدید را به پارلمان ارائه می‌دهد

ایلناخبرگزاری ایلنا |
سخنگوی رسمی دفتر نخست وزیری عراق امروز- سه شنبه- تأکید کرد که نخست‌وزیر تغییرات اصلاحی وزارتی را به زودی ارائه خواهد کرد.

عبدالمهدی به زودی فهرستی از چند وزیر جدید را به پارلمان ارائه می‌دهد - 1

به گزارش ایلنا به نقل از سومریه نیوز، «سعد الحدثی» سخنگوی رسمی دفتر نخست‌وزیری عراق امروز- سه شنبه اعلام کرد که «عادل عبدالمهدی»، نخست وزیر این کشور اصلاحات وزارتی را تقدیم پارلمان خواهد کرد.

حدثی گفت: «عبدالمهدی در پاسخ به درخواست خدماتی و معیشتی تظاهرکنندگان، فهرستی از برخی وزرای خدماتی و اقتصادی مرتبط با پرونده اصلاحات را ارائه خواهد کرد».

وی در ادامه افزود: «برخی نامزدها انتخاب شده‌اند و روند انتخاب برخی دیگر نیز بر اساس مشخصه‌های حرفه‌ای آنان و اطمینان نخست‌وزیر از توانائی‌ها و امکانات نامزدهای جدید برای تصدی پست وزارت به دور از دخالت‌ها و تأثیرگذاری تشکل‌های سیاسی و نامزدهای آنان ادامه دارد».

حدثی در ادامه گفت: «نخست‌وزیر به زودی به پارلمان خواهد رفت و از تمایل خود برای ترمیم کابینه سخن خواهد گفت».

وی در پایان گفت: «عبدالمهدی از پارلمان خواهد خواست که در این رویکرد برای وضع مکانیسم جدید در ارتباط با عملیات انتخاب وزرا به دور از نظام سهمیه‌بندی سیاسی یا وابستگی‌های حزبی و تشکلی که در گذشته بر روند انتخاب وزرا حاکم بوده است، به وی کمک کند».

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(تصویر و ویدئو) اعدامی که عراق را تکان داد

فراروفرارو3 روز قبل
هشدار: این ویدئو حاوی تصاویر خشن استجزییات ماجراسخنگوی نیروهای مسلح عراق جزئیات جدیدی درباره حادثه امروز میدان الوثبه بغداد منتشر و اعلام کرد که نیروهای امنیتی تاکنون در این قضیه دخالتی نکرده‌اند. واکنش نخست وزیر عراقعادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق با صدور بیانیه‌ای نسبت به حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد واکنش نشان داد. به نقل از خبرگزاری بغداد الیوم، تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه تاکید کردند که آن حوادث در راستای تحریف وجهه تظاهرات بوده است. تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه عنوان کرده‌اند: ما تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز برای اصلاح اوضاع دست به تظاهرات زده‌ایم. آنچه در میدان الوثبه رخ داد از نظر تظاهرات کنندگان، بشریت و همه ادیان محکوم است.
رکنارکنا4 روز قبل
این‌ها چنین افرادی هستند به همین خاطر می‌گویم استقلال از چاله به چاه نیفتد. حالا آقایان شده‌اند غمخوار استقلال و جواد زرینچه. ‌نمی‌خواست قهرمان آسیا شودصراحتا در خبرورزشی می‌گویم فتح‌ا … زاده نمی‌خواست استقلال با حجازی قهرمان آسیا شود. در اردو برای سهراب بختیاری‌زاده و چند بازیکن دیگر حرف درآوردند و جو تیم را برهم ریختند تا استقلال قهرمان آسیا نشود. فتح‌ا … زاده نمی‌خواست و نگذاشت استقلال با حجازی قهرمان آسیا شود. قهرمانی آسیااستقلال می‌تواند قهرمان آسیا شود.
الفالف3 روز قبل
البته طبق همین قانون اساسی یک مهلت ۱۵ روزه به او داده شد تا گزینه جدید نخست وزیری را به پارلمان عراق معرفی کند. نکته بعدی در روند انتخاب نخست وزیر عراق٬ پیشنهاد گزینه برای تصدی این سمت است. همچنین «نسیم عبدالله»، عضو این ائتلاف در پارلمان عراق دیشب اعلام کرد که فراکسیون‌های پارلمانی عراق بر سر نامزدی دو فرد جهت تصدی منصب نخست‌وزیری عراق به توافق رسیده‌اند؛ البته او از افشای نام دو فرد مذکور خودداری کرد. در صورت شناسایی و معرفی نامزد یا نامزدهای نخست‌وزیری، پارلمان عراق در اسرع وقت برای رأی‌گیری در این خصوص، تشکیل جلسه خواهد داد. البته نباید نقش مرجعیت عراق را در مدیریت این بحران نادیده گرفت.

نظرها

اخبار بیشتر