ارسال ۳۴۰۰ اثر به سومین جشنواره ملی فانوس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

ارسال ۳۴۰۰ اثر به سومین جشنواره ملی فانوس

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
تعداد آثار حاضر در این دوره دو برابر گذشته و ۳ هزار و ۴۳۱ اثر بوده است.
ارسال ۳۴۰۰ اثر به سومین جشنواره ملی فانوس - 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، نشست خبری جشنواره ملی فیلم فانوس در محل راهیان نور برگزار شد.

آقای لطیف صادقی گفت: جشنواره ملی فانوس عصاره یک سال تلاش و مجاهدت فرهنگی برای انتقال مفاهیم و ارزش‌های متعالی دفاع مقدس به نسل جوان با زبان ظریف هنر است.

وی ادامه داد: پس از مازندران و هرمزگان تهران میزبان برگزاری این جشنواره شد.

وی افزود: ارتقا کمی و کیفی آثار رسیده به جشنواره نسبت به دوره‌های قبل نشان دهنده علاقه هنرمندان سراسر کشور به دفاع مقدس است.

آقای صادقی گفت: هدف از برگزاری این جشنواره ترویج فرهنگ دفاع مقدس است. این جشنواره در بخش‌های فیلم، نمایش، هنر‌های تجسمی، موسیقی و سرود و برنامه‌های رادیویی برگزار می‌شود.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری

در این دوره ۴ هزار و ۸۵ اثر در دبیرخانه جشنواره ثبت نام کردند و در نهایت ۳ هزار و ۴۳۱ اثر مورد داوری قرار گرفت، قرار است در نهایت به ۶۵ اثر جایزه داده شود.

وی در پایان گفت: آیین پایانی این دوره دوم آذر از ساعت ۱۹ تا ۲۲ در موزه انقلاب دفاع مقدس برگزار می‌شود.

آقای جواد قلی زاده دبیر هنری این جشنواره نیز گفت: در آیین پایانی ۳ استان به عنوان استان‌های برتر از لحاظ کمی و کیفی معرفی می‌شوند. امسال تجلیل ویژه‌ای نخواهیم داشت، اما بخش ویژه‌ای را برای مدافعان حرم قرار داده‌ایم.

وی افزود: با همکاری سازمان صدا و سیما آثار برتر روی آنتن تلویزیون خواهند رفت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در این برنامه سید محمد جواد شوشتری رییس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور به موضوع «پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی» می پردازد.

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر