یک بام و دو هوای سردمداران «تروریسم اقتصادی» علیه ایران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. اقتصادی
یک بام و دو هوای سردمداران «تروریسم اقتصادی» علیه ایران

یک بام و دو هوای سردمداران «تروریسم اقتصادی» علیه ایران

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
سردمداران آمریکایی و غربی «تروریسم اقتصادی» علیه مردم ایران طی روزهای اخیر در مواضعی دروغین و فرافکنانه خود را حامی و مدافع حقوق ملت ایران معرفی کرده اند!

به گزارش مشرق، پس از اعلام طرح مدیریت مصرف سوخت در کشور، برخی اعتراضات به آن شکل گرفت و سپس عناصر اغتشاشگر و آشوب‌طلب با موج‌سواری بر مطالبات مردمی، اقدام به ایجاد آشوب، هرج‌ومرج و اخلال در امنیت ملی مبادرت ورزیدند.

نکته قابل تأمل در خصوص حوادث و اغتشاشاتی که طی روزهای اخیر اتفاق افتاد، حمایت‌های ایالات متحده آمریکا و کشورهای غربی از عناصر آشوبگر و اغتشاشگر بود. به عنوان نمونه می‌توان به مواضع وقیحانه ایالات متحده آمریکا، آلمان و فرانسه اشاره کرد که جملگی در کمال وقاحت به حمایت از آشوب‌طلبی در ایران پرداختند و به صورت علنی از وقوع هرج‌ومرج در کشور استقبال کردند.

درهمین ارتباط، مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در اظهاراتی مداخله جویانه مدعی شد: «ایالات متحده در کنار مردم ایران که مدت‌هاست در حال زجر کشیدن هستند، قرار دارد؛ مردمی که به تازه‌ترین بی‌عدالتی رژیم فاسد در قدرت اعتراض می‌کنند. ما تلاش (دولت ایران) برای قطعی اینترنت را محکوم می‌کنیم»! این اظهارات مداخله‌جویانه ساعتی بعد از توئیت «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا درباره برخی اغتشاشات و ناآرامی‌ها در ایران مطرح شد. پمپئو پیشتر مدعی شده بود: آمریکا صدای مردم ایران را شنیده و از آنها حمایت می‌کند!

از سوی دیگر، آلمان در واکنش به تحولات اخیر در ایران در اظهاراتی مداخله جویانه، خواستار توجه به درخواست‌های معترضان شده است. این واکنش عجیب و مداخله جویانه در حالی است که طی چند روز گذشته در نتیجه تحرکات اغتشاش‌گران در برخی نقاط ایران، آسیب‌های قابل توجهی به اموال عمومی وارد شده است.

درهمین حال، وزارت خارجه فرانسه نیز در اظهاراتی مداخله جویانه مدعی «لزوم احترام به آزادی بیان و حق اعتراضات مسالمت‌آمیز» در ایران شده است! درخواست برای آن چه وزارت خارجه فرانسه «اعتراض مسالمت‌آمیز» در ایران عنوان کرده، در حالی است که تنها چند روز پیش از این، تظاهرات جلیقه زردها در فرانسه با دخالت پلیس به خشونت کشیده شد. مقامات آمریکایی و غربی درحالی به اغتشاشات در ایران واکنش نشان داده و خود را حامی مردم ایران جلوه داده‌اند که خود در هدف قرار دادن مردم از طریق «تروریسم اقتصادی» سهیم بوده و هستند.

واقعیت این است که ایالات متحده آمریکا از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون سیاست اعمال فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی ایران از رهگذر «تروریسم اقتصادی» را در پیش گرفته است؛ سیاستی که در وهله اول مردم و شهروندان عادی را هدف قرار داده و موجب تضعیف آن‌ها در عرصه‌های مختلف می‌شود. این سیاست شوم و خصمانه برخلاف ادعاهای مقامات آمریکایی و غربی، در واقع مردم ایران را هدف قرار داده است.

مقامات آمریکایی و اروپایی نیز خود به خوبی می‌دانند که هفت تیر «تروریسم اقتصادی» را از آن جهت بر روی شقیقه ملت ایران نگاه داشته‌اند که این ملت در طول ۴۰ سال گذشته همواره و در مناسبت‌های مختلف حمایت قاطع و تمام قد خود از نظام اسلامی را اعلام کرده است. لذا اعمال شدیدترین تحریم‌های غذایی و دارویی علیه ایران در واقع به مثابه جام غضبی است که آمریکایی‌ها و غربی‌ها در انتقام از حمایت‌های مردم ایران از نظام اسلامی بر سر آن‌ها خالی کرده و می‌کنند.

در وبسایت خبری بخوانید: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان | اخبار سیاسی روز ایران و جهان

درحال حاضر بسیاری از بیماران اعم از زن و کودک و افراد کهنسال با بیماری‌های مختلف در کشور وجود دارند که در سایه تحریم‌های خفه کننده آمریکایی‌ها و غربی‌ها در حوزه درمانی و دارویی، مشکلاتشان بیش از پیش تشدید شده به گونه‌ای که جان برخی از آن‌ها نیز با خطر جدی مواجه شده است. علت این مسأله هم آن است که آمریکایی‌ها و متحدان غربی آن‌ها اعتقاد دارند که می‌بایست با اعمال فشار حداکثری علیه شهروندان معمولی آن‌ها را در برابر نظام اسلامی در ایران قرار دارد.

درهمین ارتباط، وزیر امور خارجه کشورمان اعلام حمایت مقامات آمریکایی از «مردم ایران» را دروغی شرم آور خوانده و تأکید می‌کند: «رژیمی که با اعمال تروریسم اقتصادی مانع رسیدن غذا و دارو به مردم عادی اعم از سالخوردگان و بیماران می‌شود هیچگاه نمی‌تواند ادعای وقیحانه حمایت از مردم ایران داشته باشد. آقای پمپئو نخست باید پاسخگوی اقدامات اعلام شده تروریستی و جنایت علیه بشریت ضد مردم ایران باشد».

علاوه بر آنچه که گفته شد، کشورهای غربی و در رأس آن‌ها آلمان و فرانسه در حالی مدعی حمایت از حق و حقوق ملت ایران هستند که گویی نقش خود در «تروریسم اقتصادی» علیه مردم ایران را به کلی فراموش کرده‌اند. سران این کشورها طی سال‌های گذشته علیرغم تعهدات خود در توافق هسته‌ای (برجام) کوچکترین تلاشی برای مقابله با کارشکنی‌های واشنگتن صورت ندادند و در تحریم‌های ضد انسانی و ضد حقوق بشری آن علیه مردم ایران سهیم شدند.

بر اساس آنچه که گفته شد، ایالات متحده آمریکا و کشورهای غربی نظیر آلمان و فرانسه درحالی خود را حامی مردم ایران و حقوق بشر جلوه می‌دهند که در طول سالیان متمادی گذشته کارنامه سیاهی از خود در زمینه فعالیت‌های ضد حقوق بشری علیه مردم ایران برجای گذاشته‌اند. حمایت از گروهک تروریستی منافقین نیز بخشی از کارنامه سیاه آمریکایی‌ها و غربی‌ها در عرصه فعالیت‌های ضد حقوق بشری علیه ایران به شمار می‌رود.

در هر صورت، افکار عمومی امروز بیش از هر زمان دیگری به این تناقض در سیاست آمریکایی‌ها و غربی‌ها در قبال جمهوری اسلامی ایران و مردم آن پی برده‌اند و به خوبی می‌دانند که آمریکایی‌ها و همپیمانان غربی‌شان با سخنان پر رنگ و لعاب در حمایت از حقوق ملت‌ها تلاش می‌کنند خود را حامی آن‌ها جلوه دهند؛ حال آنکه حقیقت این است که آن‌ها ملت‌ها را عامل اصلی بقای نظام‌های حکومتی مخالف خود قلمداد می‌کنند و از همین روی، آتش انتقامشان را نیز بر سر ملت‌ها می‌ریزند و در کمال ریاکاری و دروغگویی در حمایت از آن‌ها لب می‌گشایند.منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ببینید | پیام واضح آیت الله خامنه‌ای به داعش و آمریکا در فیلم سایت سردار قاسم سلیمانی

خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
استان گیلان دیر زمانی است که جزء مقاصد اصلی گردشگران بوده است. طبیعت بی‌نهایت زیبای آن که از یک سو به البرز می‌رسد و همچنین سرسبزی و شور زندگی که در این استان در جریان است، همواره مشوق خوبی برای جذب طبیعت دوستان بوده است.

بازار‌های مالی ۴۵

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما میانگین ارزش معاملات در این هفته حدود ۲۵ درصد نسبت به هفته گذشته افزایش داشته است و این به معنای بازگشت رونق به بازار سرمایه است.

اروپا در آخر خط …

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دیروز در وین و پشت میز مذاکرات یک سوال مهم مطرح شد، سوالی که از ۱۹ ماه پیش همچنان بی پاسخ مانده است، اکنون نیز ۵ ماهی بیشتر به دو ساله شدن خروج آمریکا از برجام باقی نمانده است؛ خروجی که اروپای به ظاهر نگران در واکنش به آن از یک سو با صدور بیانیه از ۱۱ تعهدی گفتند که براساس آن هم باید پول نفت، گاز و محصولات پتروشیمی تامین می‌شد و هم سرمایه گذاری، حمل و نقل، هوانوردی و دریا نوردی تسهیل می‌شد …

مهدی تاج: نماینده‌های مجلس هم همین جا حرف هایم را بشنوند/ من حرف دیگری ندارم که به مجلس بروم (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل
در بینشان جوانی است که او را کارمند بانک سوخته کوثر معرفی می‌کنند. بااینکه دو هفته از آتش‌سوزی بانک گذشته اما کارمند بانک انگارهنوز شوکه است. شیشه‌های بانک شکسته بود و تعدادی برای غارت بانک خودشان را از لابه‌لای میله‌ها به داخل بانک می‌کشاندند. میلاد هم با هر زور و زحمتی که شده داخل بانک رفت و مرتب فریاد می‌زد «لطفا برید بیرون.» وسایل بانک را به غارت می‌بردند. قبل از اینکه بانک آتش بگیرد هر شخصی که وارد بانک می‌شد بیرونش می‌کردم.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
«هدی زلبر»، سخنگوی ارتش اسرائیل صبح امروز- جمعه- اعلام کرد که ارتش این رژیم در پایگاه نیروی هوایی در اسدود آزمایش موشکی انجام داده است. زلبر گفت: «سامانه پیشران موشکی از سامانه دفاعی «فلاخن داوود» در قالب برنامه از پیش طراحی شده آزمایش شد». این سامانه موشک‌های سنگین را مورد هدف قرار می‌دهد و بین سامانه گنبد آهنین و سامانه ضد موشکی «حتس» قرار گرفته است. سامانه مذکور دو سال پیش وارد سامانه‌های دفاعی ارتش رژیم اسرائیل شد اما با این وجود، نسبت به کارآمدی آنها تردید وجود دارد و به همین منظور به طور متناوب مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

نظرها

اخبار بیشتر