علیرغم تحریم‌ها تمام امکانات کشتیرانی در اختیار صادرات است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اقتصادی
علیرغم تحریم‌ها تمام امکانات کشتیرانی در اختیار صادرات است

علیرغم تحریم‌ها تمام امکانات کشتیرانی در اختیار صادرات است

فارسخبرگزاری فارس |
معاون توسعه ناوگان و عضو هیئت مدیره کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به فعال بودن خطوط دریای خزر، آفریقا و برزیل گفت: اگرچه امکانات ما کم و زیاد می‌شود اما تمام توان را در اختیار صادرات قرار داده‌ایم.

علی اکبر غنجی معاون توسعه ناوگان و عضو هیئت مدیره کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا کشتیرانی حمل محصولات کشاورزی صادراتی را متوقف کرده است، گفت: از آنجا که بحث حمل و نقل موضوع مهمی است، کشتیرانی جمهوری اسلامی در همه حوزه‌ها وظایف خود را فارغ از اینکه یک بنگاه اقتصادی است در زمینه حمل و نقل حتی در زمانی که دستگاه‌های حاکمیتی مانند وزارت نفت با ما در حوزه سوخت رفتاری مانند رتار در حوزه بین‌الملل را دارد به خوبی انجام می‌دهد.

معاون توسعه ناوگان و عضو هیئت مدیره کشتیرانی جمهوی اسلامی ایران با تاکید بر اینکه کشتیرانی تمام امکانات خود را در خدمت حمل و نقل قرار داده است، بیان داشت: شرکت کشتیرانی والفجر هم این امکانات را به طور کامل در اختیار حمل و نقل قرار داده است.

وی با بیان اینکه تمام صادرات میوه و تره‌بار (محصولات کشاورزی) توسط شرکت کشتیرانی والفجر امکان‌پذیر نیست، افزود: این شرکت تا انداز‌ه‌ای که امکانات دارد، کشتی‌ها و کانتینرهای خود را به صورت کامل در اختیار صادرات غیرنفتی از جمله میوه و تره‌بار، مواد معدنی و مواد پتروشیمی قرار داده است.

غنجی با بیان اینکه ممکن است توان و امکانات کشتیرانی کامل نباشد اما شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی در خصوص حمل محصولات صادراتی هیچ‌گونه کم‌کاری نداشته است، گفت: قطعا در زمینه افزایش امکانات و تجهیز ناوگان حمل و نقل مشکلاتی برای خرید خارجی با توجه به تحریم‌ها وجود دارد اما علیرغم این شرایط از تمام خود برای حمایت از حمل و نقل میوه‌ و تره‌بار در حوزه خلیج فارس و دریای خزر استفاده کرده‌ایم.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

معاون توسعه ناوگان و عضو هیئت مدیره کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه ۴۵ تا ۵۰ درصد از دریای خزر در دست کشتیرانی دریای خزر که از حوزه‌های تابعه ما است قرار دارد، گفت: علیرغم تحریم‌ها در حوزه‌های بین‌المللی تمام توان خود را در زمینه حمل کانتینری و فله‌ای به کار گرفته‌ایم.

وی گفت: مشکلات بخش‌های دیگر مثل گمرکات و عدم اخذ استانداردها کشورها برای صادرات محصولات کشاورزی را به حوزه کشتیرانی ارتباط داده نشود.

غنجی بیان داشت: کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران تمام امکانات قبلی را داریم و همه این امکانات را در حوزه صادرات استفاده می‌کنیم.

وی اضافه کرد: شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در حوزه صادرات مواد معدنی، صنعتی، فله و تانکر فعالیت می‌کند و اگرچه در حوزه لاینر تحریم هستیم، اما هیچ خطی را متوقف نکرده‌ایم و در حوزه برزیل علیرغم اینکه مشکل تامین سوخت کشتی‌ها را داریم اما خطوط کشتیرانی ما در این حوزه در حال تردد است و مواد پتروشیمی به این کشور صادر و نهاده‌های دامی وارد می‌شود.

غنجی اظهار داشت: خطوط دریای خزر و آفریقا هم فعال است و اگرچه امکانات ما به دلیل مشکلات بین‌الملل کم و زیاد می‌شود اما کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران حوزه‌ای پویا و فعال است و هر روز به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

به گزارش فارس، امروز رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی در مصاحبه‌ای اعلام کرده که کشتیرانی حمل محصولات کشاورزی صادراتی را متوقف کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

راهکار‌های فعالان اقتصادی برای رونق تولید

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
او گفت: بدخواهان کشور می‌خواهند ما را منزوی کنند، اما کشور ما در عین حالی که قدرت خود را در تولید بالا می‌برد تعامل خود را با دنیا گسترش می‌دهد و تولیدات خود را به بازار‌هایی صادرات می‌کند. زکایی ادامه داد: در بسیاری مواقع تصمیم گیری‌های عجولانه و قوانین اداری سخت و بروکراسی‌ها، شرایط را برای ما پیچیده‌تر کرده و ناخواسته ما را همسو با محدودیت‌ها و تحریم‌ها قرار می‌دهد. سیروس تالاری تولیدکننده تجهیزات صنعت نفت دیگر میهمان برنامه با بیان اینکه در کشورما منابع خدادادی عظیمی از نفت و گاز وجود دارد گفت: دولت با بهره برداری از ان‌ها و تبدیل به فراورده‌های اقتصاد ملی باید بتواند برای مردم رفاه ایجاد کند. او گفت: تبدیل این موارد به منافع اقتصادی نیاز به ابزار‌هایی دارد که نیاز ملی است و این یکی از مهمترین زیست بوم‌ها به شمار می‌آید. او افزود: در همین زمینه ظرفیت عظیمی از منابع انسانی هم به وجود امده که این نیرو نیز در همین کشور متخصص شده‌اند و ظرفیت ملی در صنایع نفت و گاز کشور را تولید می‌کنند. تالاری ادامه داد: ما صاحب هر دو زیست بوم مورد نیاز برای اعتلای کشور هستیم که باید از این مواهب به طور مناسبی بهره گیری کنیم.

فیلم | جنجال و درگیری فیزیکی در سخنرانی قالیباف در دانشگاه علامه

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
اقتصادنیوز: محمد باقر قالیباف ساعتی قبل از حضور در وزارت کشور برای ثبت نام در انتخابات مجلس و صدور بیانیه انتقادی درباره سیاست‌های دولت در دانشگاه علامه طباطبایی سخنرانی داشت. جایی که جنبش پر سر و صدای عدالتخواه میزبان بود بود و از پمپ بنزین روی سن استفاده کرده بودند اما عدم اجازه به دانشجویان برای طرح پرسش‌های‌شان این سخنرانی را به جنجال و کمی درگیری فیزیکی و هول دادن همدیگر کشاند.

تماشا کنید: وزیری که مردم را زمین زد / چرا روحانی باید رحمانی وزیر صمت را عزل کند؟

انتخابانتخاب1 روز قبل
گزارش ویدیویی «انتخاب»؛ ۲۴ آبان ۹۸، درست در همان روز افزایش قیمت بنزین، وزیر صنعت تاکید کرد دلیلی برای افزایش قیمت بنزین وجود ندارد. او پس از آن نیز چند بار دیگر همین موضوع را تکرار کرد، اما واقعیت بازار در همین مدت کوتاه نشان می‌دهد قیمت‌ها متاثر از گرانی بنزین افزایش یافته‌اند. در چنین شرایط خاصی از نظر اقتصادی، چه اصراری بر ادامه کار این وزرا وجود دارد و چرا روحانی دست به تغییر در کابینه نمی‌زند؟

الزامی شدن رمز دوم پویا از ابتدای دی ماه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بانک مرکزی: الزامی شدن رمز دوم پویا از ابتدای دی ماهاز اول دی ماه برای کارت به کارت کردن از طریق نرم افزارهای موبایلی، پرداخت آنلاین قبوض، خرید شارژ و پرداخت با تلفن بانک‌ها و خریدهای اینترنتی باید رمز دوم پویا دریافت شود.

آمار و ارقام لایحه بودجه سال آینده

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رقم کل بودجه سال آینده حدود ۱۹۸۸ هزار میلیارد تومان برآورد شده است که این عدد شامل ۴۸۴ هزار میلیارد تومان منابع عمومی بودجه و حدود ۱۴۸۳ هزار میلیارد تومان بودجه شرکت‌های دولتی است. برای تامین منابع عمومی بودجه، قرار است از فروش نفت برای سال آینده حدود ۴۸ هزار میلیارد تومان، و از واگذاری دارایی‌های دولت حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان تامین شود. همچنین برای درآمد‌های گمرکی و مالیاتی هم حدود ۲۶۰ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است و انتشار اوراق هم ۱۲۴ هزار میلیارد تومان را تامین خواهد کرد. افزایش حقوق کارمندان برای سال آینده ۱۵ درصد خواهد بود و سقف معافیت مالیاتی برای حقوق بگیران با افزایش به عدد ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسیده است. سقف وام ازدواج ۳۰ میلیون تومان و عوارض خروج از کشور ۲۶۴ هزار تومان برای سفر اول، از اعداد بودجه سال ۹۹ است. نرخ ارز برای کالا‌های اساسی و دارو هم همان ۴۲۰۰ تومان خواهد بود. از منابع هدفمندی یارانه‌ها ۷۴ هزار میلیارد تومان به صورت نقدی به خانواده‌ها پرداخت می‌شود. بودجه سال آینده در منابع با رشد ۲۴ درصدی بسته شده است و به گفته رئیس جمهور باید منتظر رشد اقتصادی مثبت در سال ۹۹ باشیم.

اولین قطار تمام خورشیدی جهان ساخته شد + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، قطار متفاوت و جذابی طراحی و تولید شده است که برای حرکت، از انرژی خورشید استفاده می‌کند. این وسیله مسافربری، اولین قطار تمام خورشیدی جهان و ساخته‌ی یک شرکت استرالیایی است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

نظرها

اخبار بیشتر