سهم شهرداریها باید به صورت عادلانه از سوی استارت آپ‌ها پرداخت شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
سهم شهرداریها باید به صورت عادلانه از سوی استارت آپ‌ها پرداخت شود

سهم شهرداریها باید به صورت عادلانه از سوی استارت آپ‌ها پرداخت شود

مهرخبرگزاری مهر |
نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: سهم شهرداری ها باید به صورت عادلانه از سوی استارت آپ ها پرداخت شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید ابراهیم امینی نایب رییس شورا در یکصد و هفتاد و هفتمین جلسه شورا پس از سخنان سورنا ستاری معاون علم و فناوری رییس جمهور گفت: معمولا در تولید ثروت عوامل مختلفی از جمله نیروی انسانی، سرمایه و ابزار کار نقش دارند.

وی در خصوص بحث مطرح شده از سوی ستاری در خصوص سهم ۱ونیم درصدی شهرداری تهران از درآمد تاکسی‌های اینترنتی گفت: این اتفاق بسیار ناعادلانه است و ناشی از عدم فهم صحیح مطلب در مورد نقشی است که مدیریت شهری در فعالیت استارت آپ‌ها دارد.

امینی گفت: افرادی آمده‌اند، نرم افزاری راه انداخته‌اند و در شهر که مالک آن مردم و مدیریت شهری هستند راه اندازی کرده‌اند و آن وقت می‌گویند شما هیچ سهمی در آن ندارید.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: اگر امروز استارت آپ‌ها نظیر تاکسی‌های اینترنتی در شهر تهران فعالیت می‌کنند و اتفاقا فعالیت موثر هم دارند به برکت میلیارد‌ها تومان سرمایه‌ای است که از سوی شهرداری در خصوص ایجاد زیر ساخت‌ها و آماده سازی بزرگراه‌ها هزینه شده است.

امینی در ادامه خاطر نشان ساخت: باید عادلانه سهم مدیریت شهری حفظ شود و ما نباید توقع داشته باشیم که مدیریت شهری خود بانی وصول سهمش باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری3 روز قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

بارندگی‌ها تا پایان امشب ادامه دارد

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
آقای مرتضی ضرابی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: در آخرین ساعات دیشب یک سامانه بارشی از نوار غربی وارد کشور شد و نخستین بارش‌ها به شکل برف از ارومیه، سردشت آذربایجان غربی و سقز کردستان گزارش شد. وی افزود: همچنین از دیشب تا صبح امروز در بندر ماهشهر، ایلام، آبادان، بوشهر، شیراز و بروجرد گزارش بارندگی شده است. کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: در مناطق مرتفع و سردسیر، چون مراغه، سردشت، پیرانشهر، ارومیه و زنجان بارش برف گزارش شده است. آقای ضرابی گفت: مناطق مرکزی کشور و بخش‌هایی از استان‌های مرکزی و همدان در دامنه‌های زاگرس نیز تحت تأثیر این بارندگی‌ها قرار گرفتند. آقای ضرابی گفت: از بعدازظهر دوشنبه هفته آینده یک سامانه بارشی از سمت غرب و جنوب غربی وارد کشور می‌شود و از نیمه دوم هفته آینده شاهد فعالیت بارشی این سامانه خواهیم بود.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

فیلم | آتش دوباره به جان پلاسکو افتاد

همشهریهمشهری3 روز قبل
وی با تاکید بر اینکه محل حادثه در ضلع شرقی پلاسکو قدیم واقع شده بود گفت: ساختمان محل آتش سوزی در گذشته گاراژ بوده و مغازه‌هایی در کنار آن وجود داشت. در طبقه بالایی این ساختمان که بیش از ١٠٠٠ متر وسعت داشت، چندین باب مغازه دچار اتش سوزی شده که انبارها و مغازهها کاربری تولید و نگهداری لباس داشتند و وسعت آتش سوزی حدود ٢٥٠متر بود. سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد: در ابتدا شعله زیادی از پنجره‌ها بیرون می‌زد اما بعد از مدتی با تلاش آتش نشانان شدت آن کاهش یافت. در ادامه نیز با توجه به اینکه آتش به شیروانی‌ها هم سرایت کرده بود عملیات را ادامه دادند تا آتش به طور کامل اطفاء شود. به گفته وی این عملیات مصدومی نداشته است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه