جذب ۲۱۷ میلیارد تسهیلات طرح اشتغال روستایی در لرستان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
جذب ۲۱۷ میلیارد تسهیلات طرح اشتغال روستایی در لرستان

جذب ۲۱۷ میلیارد تسهیلات طرح اشتغال روستایی در لرستان

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/لرستان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: ۲۱۷ میلیارد تسهیلات طرح اشتغال روستایی در استان جذب شده است.

علی آشتاب در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان بروجرد، اظهار کرد: یکی از بهترین برنامه‌های دولت به عنوان اصلی‌ترین برنامه پیگیری می‌کند اشتغال روستایی و عشایر است.

وی تصریح کرد: در این طرح دو هدف دنبال می‌شود؛ یکی اینکه سهم استان از محل اعتبارات تخصیص بیشتر جذب شود و دوم اینکه این اعتبارات هدفمند جذب و تبدیل به اشتغال و تولید شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خاطرنشان کرد: ۲۱۷ میلیارد تسهیلات از ۲۲۲ میلیارد تومان تسهیلات طرح اشتغال پایدار روستایی در استان جذب شده که از این میزان حدود ۳۰ میلیارد سهم شهرستان بروجرد بوده است.

آشتاب اضافه کرد: بالاتر از ۱۰۰ درصد تسهیلات را هدفمند پرداخت کرده‌ایم که برای اثبات این مهم سه کانال آن را ارزیابی می‌کنند.

وی با اشاره به همکاری بانک‌ها، بیان کرد: نباید هیچ مغایرتی بین عقدقرارداد و پرداخت وجود داشته باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه مغایرت بین عقدقرارداد و پرداخت باید به صفر برسد، افزود: خروجی تسهیلات اشتغال روستایی باید تبدیل به اشتغال و تولید شود.

آشتاب ادامه داد: دستگاه‌های که طرحی را تصویب کرده‌اند باید اشتغال آن طرح را رصد کنند.

وی عنوان کرد: طرح اشتغال حمایتی در مناطق روستایی مختص جوانان بیکار و جویای کار تحت پوشش بنیاد شهید، کمیته امداد و بهزیستی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان اظهار کرد: طرح یارانه دستمزد نیز فرصت مناسبی برای فعالان تولیدی و اقتصادی است.

آشتاب تصریح کرد: فعالان تولیدی و اقتصادی می‌توانند با حفظ اشتغال موجود اقدام به جذب نیروی کار در حوزه‌های تولیدی، کشاورزی و خدماتی کنند.

وی خاطرنشان کرد: در راستای طرح کارورزی ۷۰۰ نفر از این ظرفیت استفاده کرده که نسبت به جمعیت بیکار استان عدد کمی است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ناهماهنگی در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس شورای شهر گفت: ناهماهنگی بین وزارتخانه‌های صمت، کشور، نفت و برنامه و بودجه باعث عدم اجرای مصوبات و تخصیص اعتبارات برای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شده است. آلودگی هوا و ترافیک و مصرف بالای سوخت، واژگانی است که مدیران دولتی و شهری برکاهش آن‌ها تاکید دارند و راهکار آن را نوسازی حمل و نقل عمومی می‌دانند که با وجود مصوبات و تخصیص اعتبارات همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. همه نگاه‌ها به سوی دولت است تا به تعهداتش در حوزه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی عمل کند که در این صورت می‌توان از مردم انتظار داشت از خودرو شخصی کمتر استفاده کنند.

آثار مخرب سیگار روی بدن انسان (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
رؤسای جمهور روسیه و ترکیه در تماسی تلفنی با یکدیگر به بررسی وضعیت سوریه پرداختند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه و ولادیمیر پوتین، همتای روسی‌اش در تماسی تلفنی در خصوص روابط دوجانبه به بحث و تبادل‌نظر پرداختند. رؤسای جمهور روسیه و ترکیه در جریان این گفت‌وگوی تلفنی به بررسی مسائل مهم و مورد توجه میان دو کشور و همچنین مسائل منطقه‌ای و در راس آن وضعیت سوریه پرداختند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
جلسه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری چهارشنبه ۲۰ آذر برگزار شد. به ریاست جهانگیری، معاون اول رییس جمهوریاعتمادآنلاین| جلسه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، پیروز حناچی شهردار تهران، محسن هاشمی رفسنجانی رییس شورای شهر تهران و وزرای نفت، صنعت و اقتصاد چهارشنبه ۲۰ آذر برگزار شد. منبع: ایسنا

فیلم/ برخورد خونین اتوبوس با ۳ ون روبروی دانشگاه

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز12 ساعت قبل
ایسناایسنا7 ساعت قبل
ایسنا/کرمان رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: همواره شنیده‌ایم از تحریم‌های خارجی هراس نداریم زیرا تحریم‌های خارجی توسط دشمنان اعمال شده و باید در مقابل آن ایستاد و می‌توانیم بر آن غلبه کنیم اما همه از تحریم داخلی شکایت دارند و باید به این مسئله به عنوان واقعیت ملموس در مسیر صادرات و فعالیت‌های اقتصادی توجه شود. وی افزود: صادرکنندگانی که در این شرایط سخت کار می‌کند توانمندی فراوانی دارند و اگر شرایط تسهیل شود، حتما فعالیت‌های بیشتری انجام خواهند داد. طبیب زاده تصریح کرد: همواره شنیده‌ایم از تحریم‌های خارجی هراس نداریم زیرا تحریم‌های خارجی توسط دشمنان اعمال شده و باید در مقابل آن ایستاد و می‌توانیم بر آن غلبه کنیم اما همه از تحریم داخلی شکایت دارند و باید به این مسئله به عنوان واقعیت ملموس در مسیر صادرات و فعالیت‌های اقتصادی توجه شود. رییس اتاق بازرگانی استان کرمان در ادامه اظهار کرد: ۲٫۲ میلیارد دلار میزان صادرات استان کرمان است که با عزم جدی، امکان افزایش صادرات استان تا مرز ۱۰ میلیارد دلار وجود دارد و اگر شرایط داخلی کشور حل شود که امکان حل مشکلات نیز وجود دارد، می‌توانیم صادرات را افزایش داده و به سطح ملی نیز کمک کنیم. به گزارش ایسنا، در این همایش از صادرکنندگان برتر استان کرمان در سال ۹۸ تجلیل شد.

نظرها

اخبار بیشتر