دولت نمی‌تواند فقط کالای در انحصار خود را گران کند/ دولت برای جبران کسری بودجه، نظام مالیاتی را اصلاح کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. اقتصادی
دولت نمی‌تواند فقط کالای در انحصار خود را گران کند/ دولت برای جبران کسری بودجه، نظام مالیاتی را اصلاح کند

دولت نمی‌تواند فقط کالای در انحصار خود را گران کند/ دولت برای جبران کسری بودجه، نظام مالیاتی را اصلاح کند

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
مجیدرضا حریری گفت: بی‌پولی دولت قابل درک است، اما نباید تامین کسری بودجه با فشار بر معیشت اقشار ضعیف جامعه تامین شود. سایه سیاست چنان بر دوش اقتصاد ایران سنگینی می‌کند که بر همه زوایای زندگی مردم تاثیر گذاشته است.

اعتمادآنلاین|هرگونه افزایش قیمت کالا برای تولیدکنندگان کالا ممنوع است؛ این مهم‌ترین محور سومین جلسه ویژه ستاد تنظیم بازار با تمرکز بر مبادی تولید و تامین کالا، در پی افزایش سه برابری قیمت بنزین، بود.

آن‌طور که حسین مدرس خیابانی، قائم‌مقام وزیر صمت، اعلام کرده است، وزارت بازرگانی هم از ابلاغیه سازمان حمایت از مصرف‌کننده و تولیدکننده، مبنی بر ممنوعیت هرگونه افزایش قیمت کالا از سوی تولیدکنندگان، حمایت خواهد کرد.

اما این حمایت اتاق بازرگانی در حالی اعلام می‌شود که رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین در این باره نظر دیگری دارد.

مجیدرضا حریری در گفت‌و‌گو با اعتمادآنلاین، در واکنش به کنترل دستوری قیمت‌ها از سوی وزارت صمت گفت: دولت بر چه مبنایی کالایی را که در انحصار خودش است گران می‌کند، اما به تولیدکنندگان دیگر اجازه افزایش قیمت نمی‌دهد؟

حریری باور دارد: نباید معیشت مردم را به بازی گرفت، وقتی نظام اقتصادی تصمیم به افزایش قیمت کالایی مانند بنزین می‌گیرد باید مسئولیت تبعات آن را هم بپذیرد.

این فعال اقتصادی صحبت‌های خود را این‌طور ادامه داد: در اقتصادی که از ترس ایجاد جو روانی تورم، دستمزد کارگر افزایش پیدا نمی‌کند، هیچ استدلالی برای افزایش قیمت بنزین که بر هزینه‌های تولید تاثیر مستقیم می‌گذارد وجود ندارد؛ دولت به راحتی می‌تواند با اصلاح نظام مالیاتی کشور کسری بودجه خود را جبران کند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

به گفته این مقام مسئول در اتاق بازرگانی، بی‌پولی دولت قابل درک است، اما نباید تامین کسری بودجه با فشار بر معیشت اقشار ضعیف جامعه تامین شود.

رئیس اتاق ایران و چین عقیده دارد: سایه سیاست چنان بر دوش اقتصاد ایران سنگینی می‌کند که بر همه زوایای زندگی مردم تاثیر گذاشته است.

پس از اعلام سهمیه‌بندی سوخت در بیست و چهارمین روز آبان، گمانه‌زنی‌ها درباره افزایش قیمت کالاها و حمل‌ونقل مطرح شد؛ از همان روز جلسات فوق‌العاده در ستاد تنظیم بازار برای کنترل قیمت‌ها آغاز شد.

در همین حال وزارت صنعت، معدن و تجارت از بازرسی روزانه ۳۰ هزار مورد برای کنترل قیمت‌ها در بازار خبر داده است که از نظر بسیاری از دست‌اندرکاران اقتصادی، این روند حتی در کوتاه‌مدت رکود تولید را تشدید خواهد کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بودجه نیازمند اصلاح ساختاری

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بودجه سال آینده در حالی به مجلس ارائه شد که قرار بود برای پایدار شدن درآمد‌ها و کارایی هزینه‌ها با اصلاحی ساختاری تبیین شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما اصلاح نظام بودجه ریزی اگر سطحی و محدود باشد پاسخگو شرایط فعلی اقتصاد کشور نخواهد بود در فرصتی که تحریم‌ها برای جداشدن از درآمد‌های نفتی ایجاد کرده ضرورت اصلاح ساختار بودجه بیش از گذشته احساس می‌شود اصلاحی که انجام آن اراده عزم جدی را می‌طلبد.

سورن پلاس به زودی رونمایی می‌شود +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

به ثانیه‌های آخر این ویدیو دقت کنین!

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

:: استانبول - همایش اقتصادی ایران و ترکیه

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از استانبول، فعالان اقتصادی دو کشور در این نشست، زمینه‌های توسعه مبادلات تجاری و رفع موانع موجود را بررسی کردند.

برابری دیه مرد و زن در تصادف‌های غیرفوتی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
محمد بارانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این رای از این پس در همه دادگاه‌ها لازم الاجراست و بیمه‌ها هم باید مطابق آن عمل کنند. وی گفت: پس از مذاکرات قضات دیوان عالی کشور، با اکثریت قاطع این تصمیم گرفته شد که نه تنها در مورد صدماتی که منتهی به مرگ می‌شود باید این برابری دیه زن و مرد رعایت شود، بلکه درباره سایر صدمات هم باید این برابری رعایت و دیه زن هم جبران شود، یعنی برابری به میزان دیه مرد جبران شود و این حکم الزام آور است و دادگاه‌ها در موارد مشابه باید به همین نحو عمل کنند. عضو معاون دیوان عالی کشور افزود: این موضوع به عنوان رای وحدت رویه و به منزله تفسیر از قانون برای همه دادگاه‌ها لازم الاجراست و دادگاه‌ها وقتی بر این اساس رای دهند، بیمه‌ها هم باید دیه را پرداخت کنند. بارانی افزود: این اختلاف رویه وجود داشت که به جهت استنباط متفاوت دادگاه‌ها از قانون بود، اما در نهایت موضوع در هیئت عمومی دیوان عالی کشور برای صدور رای وحدت رویه مطرح شد. علیزاده، رئیس شعبه ۴۲ دیوان عالی کشورراننده در تصادفات، شخص ثالث محسوب می‌شودرئیس شعبه ۴۲ دیوان عالی کشور گفت: با تصمیم هیئت عمومی دیوان، راننده متخلف در تصادفات هم به عنوان شخص ثالث محاسبه می‌شود و در صورت فوت به خانواده او دیه تعلق می‌گیرد و اگر هم آسیب دیده باشد، به خود شخص دیه داده می‌شود.

نگاهی به فرآیند تصفیه آب شهر سنندج

تابناکتابناک1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر