سهمیه بنزین قابل انتقال به ماه‌های بعد است به شرط آنکه از ۳۶۰ لیتر عبور نکند / مقدار بنزینی که بیش از ۳۶۰ لیتر در کارت ذخیره شده، حذف خواهد شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. اقتصادی

سهمیه بنزین قابل انتقال به ماه‌های بعد است به شرط آنکه از ۳۶۰ لیتر عبور نکند / مقدار بنزینی که بیش از ۳۶۰ لیتر در کارت ذخیره شده، حذف خواهد شد

انتخابخبرگزاری انتخاب |
سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: برای خودروهای شخصی سواری، سهمیه بنزین به شرط عبور نکردن از ۳۶۰ لیتر در کارت ذخیره می‌شود و قابل انتقال به ماه‌های بعد است
سهمیه بنزین قابل انتقال به ماه‌های بعد است به شرط آنکه از ۳۶۰ لیتر عبور نکند / مقدار بنزینی که بیش از ۳۶۰ لیتر در کارت ذخیره شده، حذف خواهد شد - 0

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: برای خودروهای شخصی سواری، سهمیه بنزین به شرط عبور نکردن از ۳۶۰ لیتر در کارت ذخیره می‌شود و قابل انتقال به ماه‌های بعد است.

فاطمه کاهی در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه سهمیه ۶۰ لیتری ماهانه بنزین افراد در صورت عدم استفاده به صورت خودکار به ماه بعد منتقل می‌شود، اظهار کرد: البته باید توجه داشت که پس از شش ماه، مازاد ۳۶۰ لیتر از کارت سوخت شخصی افراد حذف می‌شود؛ بدین معنا که پس از این زمان، هرچه بیش از ۳۶۰ لیتر در کارت سوخت افراد وجود داشته باشد، حذف خواهد شد. به عبارت دیگر اگر فردی در طول این شش ماه مثلا ۳۰ لیتر از سهمیه خود استفاده کند، در ماه هفتم سهمیه ۶۰ لیتر به او تعلق نخواهد گرفت، بلکه این عدد به ۳۰ لیتر می‌رسد.

وی افزود: ممکن است فردی تا پایان ماه هفتم از سهمیه سوخت موجود در کارت سوخت شخصی خود استفاده نکند که در این شرایط ذخیره کارت وی همان ۳۶۰ لیتر باقی می‌ماند و موجودی کارت او افزایش پیدا نمی‌کند.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید به اینکه افراد می‌توانند ۶۰ لیتر سهمیه آبان موجود در کارت سوخت خود را در ماه آذر یا ماه‌های بعد از آن استفاده کنند، گفت: جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد؛ چراکه سوخت آبان‌ماه به طور کامل ذخیره و به ماه بعد منتقل می‌شود.

در سایت خبری بخوانید: جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان

کاهی با تاکید بر اینکه در حال حاضر مشکلی برای تامین سوخت نداریم گفت: در حال حاضر سوخت‌رسانی مانند روال سابق انجام می‌شود و مردم نباید در این باره نگرانی داشته باشند.

وی با بیان اینکه سهمیه ۶۰ لیتر اعلامی مربوط به ماه آبان است و سهمیه ماه آذر جداگانه به کارت سوخت افراد واریز می‌شود، در مورد زمان شارژ کارت سوخت آذرماه اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: هنوز در مورد اینکه زمان شارژ ماهانه بنزین کارتهای سوخت ابتدای ماه باشد یا ۲۴ هر ماه دستوری ابلاغ نشده است.

به گزارش ایسنا، از بامداد روز جمعه ۲۴ آبان، بنزین سهمیه‌بندی شد. بر این اساس قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای (ماهانه ۶۰ لیتر برای خودروهای شخصی) از قرار هر لیتر ۱۵۰۰ تومان، قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای از قرار هر لیتر ۳۰۰۰ تومان و قیمت بنزین سوپر نیز از قرار هر لیتر ۳۵۰۰ تومان تعیین شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رکنارکنا18 ساعت قبل
به گزارش رکنا، سرپرست تعزیرات حکومتی استان قزوین از محکومیت ۲۴ میلیون تومانی عامل قاچاق بیش از ۶ تن چوب خبر داد. محمدی افزود: پرونده متهم در شعبه دوم تعزیرات حکومتی شهرستان قزوین رسیدگی که علاوه بر ضبط کالای کشف شده او به پرداخت ۲۴ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شد. به گفته او، بیشترین تخلفات در بخش صنفی استان درج نکردن قیمت و گران فروشی و در حوزه قاچاق کالا و ارز هم دخانیات و مانیر، بیشترین فراوانی را دارد. محمدی گفت: متخلفان اقتصادی در این مدت به پرداخت بیش از ۲۲۶ میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شدند. سرپرست تعزیرات حکومتی استان از شهروندان درخواست کرد هر گونه تخلف اقتصادی رابه شماره تلفن ۱۲۴ یا سامانه اینترنتی ۱۳۵ تعزیرات حکومتی اطلاع دهند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل
در بینشان جوانی است که او را کارمند بانک سوخته کوثر معرفی می‌کنند. بااینکه دو هفته از آتش‌سوزی بانک گذشته اما کارمند بانک انگارهنوز شوکه است. شیشه‌های بانک شکسته بود و تعدادی برای غارت بانک خودشان را از لابه‌لای میله‌ها به داخل بانک می‌کشاندند. میلاد هم با هر زور و زحمتی که شده داخل بانک رفت و مرتب فریاد می‌زد «لطفا برید بیرون.» وسایل بانک را به غارت می‌بردند. قبل از اینکه بانک آتش بگیرد هر شخصی که وارد بانک می‌شد بیرونش می‌کردم.
ایسناایسنا16 ساعت قبل
طبق اعلام وزارت کار این کشور، در ماه نوامبر ۲۶۶ هزار فرصت شغلی ایجاد شده است که در طول ۱۰ ماه اخیر بی‌سابقه بوده است. به عقیده برخی از کارشنسان، استحکام بازار کار باعث خواهد شد دولت ترامپ دست بالاتر را در مذاکرات تجاری با چین داشته باشد. اقتصاد آمریکا برای حفظ نرخ بیکاری در محدوده کنونی خود نیاز به اشتغال زایی برای ۱۰۰ هزار نفر در هر ماه دارد. طی این مدت نرخ مشارکت در بازار کار با ۰٫۱ درصد کاهش به ۶۳٫۲ درصد رسیده است. به طور متوسط در بازه زمانی ۱۹۴۸ تا ۲۰۱۹، نرخ بیکاری آمریکا معادل ۵٫۷۴ درصد بوده است که بالاترین نرخ بیکاری مربوط به نوامبر ۱۹۸۲ با ۱۰٫۸ درصد و کمترین نرخ بیکاری ثبت شده نیز مربوط به می‌۱۹۵۳ با ۲٫۵ درصد بوده است.
همشهریهمشهری16 ساعت قبل
رهبر حزب لیبرال دموکرات انگلیس که طرفدار باقی ماندن در اتحادیه اروپا است، پیشنهاد همکاری با حزب کارگر را در صورت قبول خواسته‌های آن‌ها مطرح کرده است. هم‌چنین هر دلار آمریکا به ۱٫۳۲۵۱ دلار کانادا افزایش یافت. میشل آرون، استراتژیست ارزی در موسسه «استیت استریت» گفت: داده‌های اخیر نشان می‌دهد که اقتصاد آمریکا در وضعیتی بهتر از چیزی که پیش‌تر تصور می‌شد قرار دارد. به دنبال کاهش شدید رشد اقتصادی سومین اقتصاد بزرگ جهان، دولت ژاپن اعلام کرده یک بسته محرک ۱۲۰ میلیارد دلاری را برای تقویت رشد اقتصادی این کشور به زودی عملیاتی خواهد کرد. در برابر همتای استرالیایی، هر دلار آمریکا به ازای ۱٫۴۶۲۱ دلار مبادله شد.

نظرها

اخبار بیشتر