۵۳۰ کیلومتر تونل در دست ساخت و طراحی است/ رشد ۵۰ درصدی ساخت تونل در کشور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اقتصادی

۵۳۰ کیلومتر تونل در دست ساخت و طراحی است/ رشد ۵۰ درصدی ساخت تونل در کشور

ایلناخبرگزاری ایلنا |
وزیر راه و شهرسازی گفت: ایران در شرایطی قرار دارد که سیستم جغرافیایی، کوهستانی بودن و تمرکز جمعیت کشور در غرب و شمال کوهستانی، ایجاب می‌کند دسترسی‌های آسان، ایمن و سریع را بیش از پیش فراهم کنیم.

۵۳۰ کیلومتر تونل در دست ساخت و طراحی است/ رشد ۵۰ درصدی ساخت تونل در کشور - 1

به گزارش ایلنا و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی با حضور در سیزدهمین کنفرانس تونل که به همت انجمن تونل ایران امروز در هتل المپیک تهران برگزار شد، اظهار داشت: ‌ ایران در شرایطی قرار دارد که سیستم جغرافیایی، کوهستانی بودن و تمرکز جمعیت کشور در غرب و شمال کوهستانی، ایجاب می‌کند دسترسی‌های آسان، ایمن و سریع را بیش از پیش فراهم شود.

وی ادامه داد: اگر گاهی اوقات در بخش راه، نداشتن ابزار و نداشتن هزینه برای احداث تونل باعث می‌شد، از ساخت آن فاصله بگیریم اما خوشبختانه در سال‌های اخیر و در دهه گذشته توجه ویژه‌تری به بحث استفاده از تونل شده است.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: دلیل این توجه ویژه این است که در حال حاضر ۳۳۰ کیلومتر تونل در حوزه راه و راه‌آهن در دست بهره‌برداری داریم و ۵۳۰ کیلومتر نیز در دست ساخت و طراحی است. ساخت تونل هم اکنون معادل آزادراه‌ها، بزرگراه‌ها و راه‌های اصلی که در بحث ساخت و مطالعه ۲ برابر شده‌اند در این حوزه هم رشد بیش از ۵۰ درصدی را شاهد هستیم.

وی افزود: نکته حائز اهمیت توجه به مطالعات در مسیریابی به مهندسی زمین شناسی است تا مسیرهای درستی انتخاب شود، به نحوی که با این مطالعات علاوه بر انتخاب یک مسیر بهینه، قیمت تمام شده و هزینه را نیز با یک مهندسی ارزشی مورد توجه قرار دهیم.

وی تصریح کرد: در این مسیر نکته مهم این است که گروه‌های اجرایی در بخش ساخت تونل، بتوانند به لحاظ علمی، تکنولوژی و عملیاتی کار را با یکدیگر همگرا و هم‌افزا پیش برده و در صحنه حضور داشته باشند. به شکلی که با زبانی مشترک مسائل موجود در مسیر طرح را با ابزاری که در اختیار دارند، اجرا و مدیریت کنند.

محمد اسلامی با اشاره به اینکه در گذشته در نقاطی کار به شکلی صورت گرفته که باعث شده تا هزینه‌های نگهداری موقت بالا باشد، گفت: به این دلیل مهم است که در بخش مطالعات برای استفاده از مهندسان مشاور از این تفکر بیشتر تبعیت شود که مهندسان باید در کار خودشان ظرفیت‌های گوناگون نومهندسی را در کنار هم به کار گیرند. به صورتی که به شکل یک کار گروهی در کنار کار مسیریابی و طراحی، بحث اقتصادی و مالی نرخ تمام شده را نیز در همان فاز مطالعات کنترل و مورد توجه قرار دهیم.

این عضو کابینه دولت دوازدهم در سیزدهم کنفرانس تونل با اشاره به اینکه لازم است مطالعات وضعیت حتما در این حوزه در مسیرهایی که کار به صورت سنتی انجام گرفته مدنظر قرار گیرد، اظهار داشت: این مساله از آن‌جایی مهم است که برای حفظ ایمنی، پایداری، طول عمر و دوام تونل‌هایی که به صورت سنتی کار شده باید نظارت‌ها دقیق و کنترل کامل روی آن‌ها صورت گیرد.

وی گفت: این جزو مواردی است که در بحث نگهداری تونل‌ها، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای باید به آن توجه داشته باشد و با ایجاد هشداردهنده‌ها، ایمنی را فراهم کند.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در این زمینه مهندسی و تجهیزات در کشور هم باید مورد توجه قرار گیرد. ما مهندسان زیادی داریم که نیاز به بازار کار داشته و از سوی دیگر تجهیزات و امکاناتی که باید در مسیر توسعه ظرفیت و بالا رفتن راندمان کار استفاده شود.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

وی افزود: بعضی از پروژه‌هایی که در دستور کار وزارت راه و شهرسازی آرزوی چند ساله مردم یک منطقه است. مسیری که اگر یک تونل در آن احداث می‌شد یا احداث شود، مسیرشان ۵۰ تا ۶۰ کیلومتر کوتاه‌تر و دسترسی ایمن‌ و آسان‌تری خواهند داشت.

وی ادامه داد: در این خصوص باید سعی کنیم این پروژه‌ها با توجه به طراحی مدل‌های جدید مالی آغاز شده و در این مسیر از تمام شرکت‌های عمرانی دعوت می‌کنیم تا با این مدل‌ها و پروژه‌های موجود یک کنسرسیوم تشکیل داده تا فعالیت در این پروژه‌ها در دستور کار قرار گیرد. به این نحو یک تعریف برای بازگشت مالی خواهیم داشت و بیش از این منتظر بودجه‌های دولتی نخواهیم بود.

وی تصریح کرد: پروژه‌ها بسیار و در مقابل آن مطالبات اجتماعی هم زیاد است که منتظر اقدام عملی به جای وعده هستند. باید همان‌طور که گفته شد با یک مدل جدید به سمت این پروژه‌ها برویم تا هم پاسخی به مطالبات دهیم و هم با روحیه‌ای متفاوت با افزودن ماشین‌آلات و تجهیزات، فرصتی برای فعالیت مهندسان کشورمان فراهم کنیم.

محمد اسلامی در ادامه بیان داشت: در دهه ۶۰ با موافقت رئیس جمهور وقت دستوری گرفته شد تا با ایجاد یک کنسرسیوم داخلی و خارجی، اتوبان تهران – شمال بدون دست زدن به طبیعت با پل و تونل از امامه لواسان تا صلاح‌الدین کلای شمال ختم شود. یک برش زیبا که فقط با پل و تونل بود و در شدن مسیر ۱۱۵ کیلومتری آن، حدود یک ساعت به طول می‌انجامید.

وی افزود: به هرحال این مسیر انتخاب نشد و به جای آن روی مسیر دیگری کار شد که سال‌هاست گرفتار آن بوده و چاره‌ای هم جز تکمیل آن نداریم. با این حال برای اتصال مترو تهران به شمال کشور که یکی از معضلات جامعه ما برای دسترسی به مازندران است، این ایده و پروژه می‌تواند منجر به یک کار بزرگ شود.

وی ادامه داد: ‌ پروژه‌ای که مطالعات اولیه آن انجام گرفته و اگر یک سرمایه‌گذاری به صورت کنسرسیوم برای آن ایجاد شود عبور از البرز با حفر تونل‌های عریض توسط گروه مهندسان تونل کشور با یک مسافت کوتاه فراهم خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی در پایان گفت: به این طریق از انجمن تونل دعوت می‌کنیم که یکی از ظرفیت‌های متعددی را که دارد، روی این کار توسعه‌ای متمرکز کند و این کار را که مطالعات اولیه آن صورت گرفته به فاز بعدی که یک پروژه قابل اندازه‌گیری و اجرایی است، هدایت کند. به این شکل می‌توانیم به صورت عملی این کار را در دستور کار قرار دهیم که یکی از نیازهای مبرم مردم تردد به شمال کشور است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بومی سازی با دستگاه میکرواسپکتروفتومتر

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
در مرکز نوآوری دانشگاه الزهرا برای اولین بار یک تیم نخبه موفق به طراحی و ساخت دستگاه میکرواسپکتروفتومتر شدند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دستگاهی با کاربری گسترده در صنایع مختلف که پیش از این جزو اقلام تحریمی محسوب میشده و حالا در ایران بومی شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
به گزارش خبرآنلاین به نقل از وزارت نفت، بیژن زنگنه پس از حضور کوتاه در هفتمین نشست وزارتی اوپک و غیراوپک در جمع خبرنگاران در توضیح نشست ۱۷۷ اوپک اظهار کرد: مذاکرات خوبی در این نشست انجام شد که به نتایج خوبی رسیدیم و فکر می‌کنم که امروز هم به سرعت مسائل دیروز و امروز بین اوپک و غیراوپک نهایی شود. وزیر نفت در توضیح اینکه چرا نشست ۱۷۷ اوپک بیش از هفت ساعت طول کشید، تصریح کرد: بیشتر مشکل ریاضیات بود. زنگنه با بیان اینکه توافق انجام شده از سوی دبیر کل و رئیس دوره‌ای اجلاس اوپک پس از دیدار با کشورهای غیر عضو اوپک اعلام می‌شود، تصریح کرد: ‌ ما باید موافقت نهایی کشورهای غیر عضو اوپک را برای سهمشان در این توافق جدید دریافت کنیم. وی درباره اینکه آیا مبنای توافق جدید، تولید سال ۲۰۱۸ خواهد بود یا سال ۲۰۱۹ گفت: بیشتر از کاهش واقعی در سال ۲۰۱۹ خواهد بود، اما میزان آن از سوی رئیس دوره‌ای اوپک (مانوئل کودو) اعلام می‌شود. فکر می‌کنم در چند ساعت آینده نتیجه این نشست اعلام می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
عادلانه نیست چیزی را که ما در محاسبات و معادلات اوپک نداریم از روسیه بخواهیم آن را رعایت کند. وی افزود: هرچند روسیه عضو اوپک نیست، اما باید به گونه‌ای با این کشور رفتار کرد که با اعضای اوپک رفتار می‌شود. وزیر نفت تصریح کرد: هیچ‌وقت میعانات در محاسبات اوپک نبوده و نخواهد بود. مساله اوپک نفت خام است. زنگنه درباره اینکه وزارت نفت چه تسهیلاتی را برای شرکت‌های اروپایی مایل به تجارت نفتی با ایران در نظر گرفته که از تحریم‌های آمریکا ترس دارند، گفت: ما کاری انجام نمی‌دهیم. اگر آن‌ها ترس دارند خودشان راهش را بلد هستند، اما ما کاری برای آن‌ها نمی‌توانیم انجام دهیم. پیش بینی می‌شود در سه ماهه اول و دوم سال آینده عرضه نسبت به تقاضا افزایش پیدا کند که در این صورت به قیمت نفت فشار وارد می‌شود. بیژن زنگنه، در واکنش به موضوع استیضاحش در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: چرا باید نگران استیضاح باشم؟ مگر تا حالا فشاری به ما وارد نکرده‌اند؛ ما همواره تحت فشار زندگی می‌کنیم. استیضاح حق مجلس است و وزیر هم موظف است جواب دهد.

خبر‌های خوش برای بازنشستگان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کانون بازنشستگی تامین اجتماعی با بیمه آتیه سازان حافظ برای افزایش چتر حمایت بیمه‌ای قرارداد بستند. بر اساس این قرارداد شرکت بیمه‌گر موظف شده با کلیه بیمارستان‌های خصوصی و دولتی قرارداد داشته باشد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
روسیه انحصار صادرات گاز به اروپا رادر اختیار دارد و حالا با یک طرح ۵۵ میلیارددلاری گاز خود را به چین رسانده است و آمریکا نیز در راه انحصار کردن گاز به هند است. صادرات گاز روسیه به چین نه تنها راه احتمالی صادرات گاز ایران به این کشوررا منتفی کرد بلکه باافزایش سهم گاز درسبد انرژی چین مصرف نفت این کشوررنیز کاهش می‌یابد که این نیز به زیان ایران است. درحالی که گاز روسیه به اروپا و چین می‌رود متاسفانه گاز ایران دردریاها و در اعماق زمین‌های ایرانی بدون استفاده مانده است. گاز سیبری د رچینکرملین همزمان با هرچه ‌شکننده‌تر شدن روابطش با غرب، مسیر رویکرد به شرق را در دیپلماسی اقتصادی پیش‌ گرفت. از این رو اغراق نیست اگر «قدرت سیبری» روسیه را از این پس رقیب اصلی ترکمنستان و استرالیا در چین بدانیم.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران توضیحاتی ارائه داده که متن کامل آن به شرح زیر است: یک خبرگزاری در تاریخ ۱۱ آذر ۱۳۹۸در گزارشی به این موضوع که بیژن زنگنه اعتقادی به احداث پالایشگاه نداشته و بر خام فروشی اصرار دارد، تاکید کرده و معتقد است هیچ پروژه پالایشی در دوره وزارت زنگنه کلید نخورده است، در حالی که تمام مصوبات مربوط به احداث پالایشگاه ستاره خلیج فارس و طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند در دوره قبلی وزارت مهندس زنگنه اخذ شده است. در بخشی دیگر نویسنده مدعی است که وزیر نفت اگر به جای تمرکز به خام فروشی برای توسعه صنایع پالایشی برنامه ریزی می‌کرد، آمریکا در کسب اهداف خود از تحریم‌های نفتی ناکام می‌ماند! بهتر است نویسنده در پاسخ به همین ادعای خود از یکی از وزیران یا مسئولان بی اعتقاد به خام فروشی و پالایشگاه ساز نام ببرد که توانسته باشد یک لیتر بنزین به خارج از مرزهای کشور صادر کرده و از محل آن ممر درآمدی برای بودجه کشور ایجاد کرده باشد! قطعا شدنی نیست چرا که همان مسئولان، خود صادر کننده صرف نفت خام و وارد کننده بنزین بوده‌اند. بهتر است سخن را کوتاه کنیم زیرا که همین مباحث بارها و بارها مطرح و در اشکال مختلف از منع قانونی دخالت وزارت نفت در ساخت یک پالایشگاه تا عملکرد بی بدیل بیژن زنگنه در توسعه ظرفیت پالایشگاهی کشور اشاره شده است.

نظرها

اخبار بیشتر