ساختمان‌ جدید کتابخانه شهید چمران درق به بهره برداری رسید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور
  4. فرهنگ
ساختمان‌ جدید کتابخانه شهید چمران درق به بهره برداری رسید

ساختمان‌ جدید کتابخانه شهید چمران درق به بهره برداری رسید

ساختمان جدید کتابخانه عمومی شهید چمران درق شهرستان گرمه، همزمان با هفته کتاب و با حضور مسئولان استان خراسان شمالی افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، آیین افتتاح و بهره برداری از ساختمان جدید کتابخانه عمومی شهید چمران درق شهرستان گرمه همزمان با هفته کتاب، با حضورعلی قربانی، نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی؛ علی‌محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی؛ علی رضا گل حسنی، فرماندار شهرستان گرمه؛ حجت الاسلام ابوالقاسم تاتاری، امام جمعه گرمه؛ اعضای شورای شهر، شهردار و دیگر مسئولان شهرستان برگزار شد.

علی قربانی، عضو هیأت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه و نماینده مردم پنج شهرستان استان در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک هفته کتاب، ترویج فرهنگ کتاب خوانی را یک ضرورت ملی قلمداد کرد و گفت: توسعه فرهنگ کتاب و کتاب خوانی، توجه به کتابخانه‌ها و گسترش این مراکز در سراسر کشور و زمینه سازی برای ایجاد شرایط مطالعه، از نیازمندی‌های زمان ما است که باید به آن پرداخته شود.

ساختمان‌ جدید کتابخانه شهید چمران درق به بهره برداری رسید - 3

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم و رازو جرگلان در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: بلوغ فرهنگی جامعه در گرو گسترش فرهنگ کتابخوانی است و نمایندگان ملت آمادگی دارند تا از هر اقدام و برنامه‌ای در راستای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی حمایت کنند.

قربانی با بیان این که توسعه کتابخانه‌ها و ارتقای علاقه مندی مردم به کتابخوانی بهترین کار و سرمایه گذاری برای آینده جامعه است، افزود: ترویج کتابخوانی در رشد فکری و آگاهی مردم تأثیر بسزایی دارد و کتابخانه‌های عمومی نقشی متمایز و تأثیر گذار در توسعه فرهنگی جامعه دارند.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی روز جهان

علی محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی در ادامه به برنامه‌های فرهنگی اجرا شده در هفته کتاب اشاره کرد و گفت: کتابخانه‌های روستایی خرق در فاروج، درق در گرمه، بیدک و قلعه جق در بجنورد، تازه قلعه در رازو جرگلان و چهاربید در جاجرم از پروژه هایی است که در هفته کتاب افتتاح خواهد شد و این نوید تحولی بزرگ در فرهنگ کتاب و کتابخوانی استان را می‌دهد.

ساختمان‌ جدید کتابخانه شهید چمران درق به بهره برداری رسید - 8

جهانی افزود: تمایل داشتیم ساختمان جدید کتابخانه عمومی سلمان فارسی شهر ایور را همزمان با این کتابخانه افتتاح می‌کردیم، که متاسفانه به دلیل کمبود اعتبارات، امکان بهره برداری از این کتابخانه فراهم نشد و امیدواریم تا پایان سال و یا اوایل سال آینده، این کتابخانه را نیز برای مردم کتابخوان شهرستان گرمه به ویژه مردم ایور آماده کنیم.

گفتنی است، کتابخانه عمومی شهید چمران درق در زمینی به مساحت ۱۰۰۰ مترمربع و با زیربنای ۴۲۰ مترمربع در یک طبقه با مشارکت بنیاد برکت و از محل اعتبارات استانی به بهره برداری رسید.

ساختمان‌ جدید کتابخانه شهید چمران درق به بهره برداری رسید - 11ساختمان‌ جدید کتابخانه شهید چمران درق به بهره برداری رسید - 12ساختمان‌ جدید کتابخانه شهید چمران درق به بهره برداری رسید - 13ساختمان‌ جدید کتابخانه شهید چمران درق به بهره برداری رسید - 14ساختمان‌ جدید کتابخانه شهید چمران درق به بهره برداری رسید - 15

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نمایشگاه جوان ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل

قلعه‌ای ۶۰۰۰ ساله خفته در خاک بی توجهی/تبدیل یالدور به زباله گاه

مهرمهر1 روز قبل
شهرستان مرند دارای قلعه باستانی «یالدور» با ۶ هزار سال قدمت و پیر خموش و آثار و ابنیه ‌های بیش از ۴ هزار ساله در روستاها و مناطق تاریخی از داشتن هتل و موزه محروم و هر روز شاهد تخریب و غارت میراث فرهنگی هستیم. کم‌ توجهی متولیان میراث فرهنگی در حفظ آثار تاریخی و کهن، موجب از بین رفتن کتیبه ‌ای با قدمت ۹ هزار ساله و قله باستانی «یالدور» با قدمت ۶ هزار ساله شده است. قلعه باستانی مرند ساماندهی می‌شودمسئول نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان مرند، در گفتگو با خبرنگار مهر، ابراز می‌دارد: این قلعه تاریخی در سال ۱۳۴۷ در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است. امیر جدایی می‌افزاید: با توجه به محدودیت اعتبارات و اولویت بندی سایر پروژه‌ها، بر روی ساماندهی این تپه باستانی در سال جاری و سال بعد، تمرکز خواهیم کرد. بسیاری از اهالی و همسایگان قلعه یالدور نیز از زباله دانی شدن این محل به شدت انتقاد کردند.

مسابقه تا یلدا بخوانیم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، وی از چند روز پیش به دنبال وخامت وضعیت جسمانی به بیمارستان منتقل شده بود. دکتر کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت فوت نور علی تابنده در بیمارستان مهر را تایید کرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز17 ساعت قبل
«دل» مجموعهٔ نمایشی به کارگردانی منوچهر هادی و به تهیه کنندگی جواد فرحانی، محصول سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ در شبکه نمایش خانگی است. این سریال در ۲۸ قسمت به قلم بابک کایدان و میثم کایدان نگاشته شده‌است. نمایی از این سریال را مشاهده می‌کنید.
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
سلول‌های سرطانی به طور معمول دارای الگوی رشد مهار گسیخته و تمایل به جدا شدن از منشا اصلی و متاستاز هستند. با استفاده از این سیستم می‌توان در احجام خیلی کم نمونه خون، جداسازی سلول‌های هدف را انجام داد. سلول‌های هدف می‌تواند سلول‌های سرطانی در گردش خون یا هر سلولی که جداسازی و شناخت آن حائز اهمیت است مثل سلول‌های بنیادی را در برگیرد. سلول‌های هدف در این مطالعه سلول‌های سرطانی هستند که جداسازی آن‌ها حائز اهمیت است. وی ادامه داد: استفاده از این سیستم تحولی شگرف در زمینه تشخیص سرطان محسوب می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر