هفته کتاب مجال دوباره تکریم اندیشه در قاموس زیباترین حریم ماندگار است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور
  4. فرهنگ
هفته کتاب مجال دوباره تکریم اندیشه در قاموس زیباترین حریم ماندگار است

هفته کتاب مجال دوباره تکریم اندیشه در قاموس زیباترین حریم ماندگار است

استاندار کرمان با تبریک فرارسیدن هفته کتاب، گفت: مجال دوباره تجلیل و تکریم اندیشه و عرفان در قاموس زیباترین حریم ماندگار، یعنی کتاب، دغدغه دلپذیری است در راستای تجدید میثاق با همه آنان که هر یک در عرصه نشر و ترویج فرهنگ و هنر پرافتخارمان سهمی بسزا دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان، محمدجواد فدائی، استاندار کرمان طی پیامی، ‌ فرارسیدن بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، را تبریک گفت. متن پیام به شرح ذیل است:

«ن والقلم و ما یسطرون»

اکنون که بیست و هفتمین دوره هفته کتاب آمیخته با بوی خوش ولادت گل سرسبد عالم خلقت، رسول ختمی مرتبت، حضرت محمد مصطفی (ص) فرا می‌رسد، هنگامه تجلی مفاهیم پاک وحدت، همدلی، رحمت، شفقت و کمال انسانیت است که بر تارک آفرینش روشن‌تر از خورشید می‌درخشد؛ هم او که معجزه‌ عظیم و شگرفش کتاب مقدس قرآن است، کامل‌ترین کتابی که هیچ دست و قلمی را یارای پدیدآوردن مثل و مانندش نبوده و هیچ کتابی را توان برابری و رقابت با آن نیست. بدین سان این دوره هفته کتاب با شعار «حال خوش خواندن» مزین است.

هفته کتاب موعدی است مغتنم برای معرفی و شناخت بیشتر و بهتر گنجینه‌های ارزشمند اندیشه‌های سرشار از نبوغ و خلاقیت که بر بستر لطیف زیباترین پدیده یعنی کتاب جاری و ماندگار می‌شوند.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری

این ایام فرصتی مناسب است برای تجلی همت، تلاش و زحمات دلسوزانه خادمان و مروجان عرصه کتاب و کتابخوانی که رسالت بزرگ بسط آگاهی و دانش و رشد بینش و جهان‌بینی جامعه را بر دوش تعهد خود پذیرفته‌اند.

مجال دوباره تجلیل و تکریم اندیشه و عرفان در قاموس زیباترین حریم ماندگار، یعنی کتاب، دغدغه دلپذیری است در راستای تجدید میثاق با همه آنان که هر یک در عرصه نشر و ترویج فرهنگ و هنر پرافتخارمان سهمی بسزا دارند.

اینجانب ضمن تبریک این ایام شریف، تلاش و زحمت همه منادیان و راهیان خستگی‌ناپذیر عرصه کتاب و کتابخوانی را ارج نهاده و استمرار حضور پربارشان را در مسیر مقدس ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی در بین اقشار مختلف مردم و در اقصی نقاط این دیار دیرپا در سایه سار مشعل فروزان و نگاه مهربان اشرف مخلوقات، پیامبر گرامی اسلام (ص) از پیشگاه خداوند متعال خواستارم.

محمدجواد فدائی

استاندار کرمان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
ایسناایسنا2 روز قبل
با حمایت ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بوت‌کمپ بلاکچین روز شنبه ۲۳ آذرماه با هدف آموزش و تیم‌سازی برای استارت‌آپ‌های بلاکچینی برگزار خواهد شد. به گزارش ایسنا، کمپ بلاک چین نخستین دوره آموزش و تیم‌سازی برای استارت‌آپ‌های بلاکچینی کشور است. کمپ، یک طرح طولانی مدت و مدون است که در آن شرکت‌کنندگان با کمک نخبگان و فعالان فعلی حوزه بلاک چین با همراهی پشتیبانان به حل مسائلی می‌پردازند که یافتن پاسخی برای آن‌ها بدون وجود فناوری بلاک چین ممکن نبود. در این رویداد فناورانه یک دوره ۶ روزه فشرده آموزشی، یک دوره ۲ ماهه پیش‌شتابدهی و یک دوره ۶ ماهه شتابدهی در نظر گرفته شده است. در تمامی این مراحل مشاورین و منتورهای مختلف در حوزه‌های بلاک چین، برنامه‌نویسی بلاک چین، طراحی و مدیریت کسب‌وکار و مدیریت ریسک‌های حقوقی در کنار شرکت کنندگان خواهند بود.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر