آیین گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در ساری برگزار شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور
  4. فرهنگ
آیین گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در ساری برگزار شد

آیین گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در ساری برگزار شد

آیین گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار مازندران با تقدیر از کتابداران و کتابخوانان برتر استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، آیین گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار با تقدیر از کتابداران و کتابخوانان برتر و تجلیل از روسای انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها، با حضور استاندار مازندران روز یکشنبه ۲۶ آبان ماه برگزار شد.

آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در این مراسم، علم و معرفت را لازمه حرفه کتابداری دانست و اظهار داشت: شغل کتابداری، سرشار از مهر و محبت و دانایی و مطالعه است و در عین حال پرکاری، تلاش، ابتکار و پیگیری فراوان را می‌طلبد و نباید آن را شغل ساده‌ای تصور کرد. با تلاش همه کتابداران، سال‌های پرافتخاری را در کتابخانه‌های عمومی مازندران گذرانده‌ایم و همواره در جشنواره‌های ملی رتبه‌های برتر کسب کرده‌ایم و هر ساله نمایندگانی در کتابخانه‌های نمونه و کتابداران برتر کشور داشته‌ایم که نشان دهنده پویایی و انگیزه همکاران ما است.

ولیپور اظهار داشت: جشن بیست و هفتمین دوره هفته کتاب در مازندران با تقدیر از انجمن کتابخانه‌های عمومی استان در آیین ملی بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار به عنوان انجمن برتر کشور، بسیار زیباتر شد. لازم است از استاندار محترم مازندران، فرمانداران پرتلاش و دغدغه مند، روسای ادارات کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها و همه همکاران و کتابداران خود تقدیر و تشکر کنم که در کسب این موفقیت نقش بسزایی ایفا کردند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، افزایش ۱۱٫۸ درصدی میزان عضویت و ۲۰٫۳ درصدی شاخص امانت را موفقیت مهم دیگری دانست که در یک سال گذشته به دست آمد.

وی اذعان داشت: توجه به عدالت مطالعاتی و برنامه ریزی برای گسترش نفوذ کتابخوانی در میان اقشار مختلف، نماد سربلندی کتابداران ما در انجام وظایف حرفه خود است و این روند ادامه خواهد داشت.

احمد حسین زادگان، استاندار مازندران نیز در این مراسم، با تبریک کسب رتبه برتر در کشور در زمینه تشکیل جلسات انجمن کتابخانه‌های عمومی، تاکید کرد: این تقدیر برای یکایک کتابداران استان است که به مصوبات این جلسات و تصمیمات مدیران، روح و جان می‌دهند و مجری خوبی برای برنامه‌ها هستند.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی استان، تحول در کتابخانه‌های عمومی استان و روند رو به رشد شاخص‌های کتابخوانی و کتابخانه‌ای را حاصل مدیریت ولیپور به عنوان مدیرکل و زحمات کارکنانی دلسوز و ساعی در کتابخانه‌های عمومی استان دانست و ابراز امیدواری کرد با این روند رو به رشد، مردم بیشتر قدر کتابخانه‌های عمومی را بدانند.

وی همچنین با بیان اینکه پیگیری‌های بسیاری برای تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی استان داشته‌ایم، گفت: مازندران با همه شایستگی هایی که در زمینه کتاب و کتابخوانی دارد، باید از نعمت یک کتابخانه مرکزی مناسب و درخور هم بهره مند باشد که امیدواریم بتوانیم اعتبارات لازم را جذب کنیم.

اسامی کتابداران و کتابخوانان برتر و منتخبانی که در این روز مورد تقدیر قرار گرفتند، به شرح ذیل است:

در سایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

زهرا قربانی، کتابدار کتابخانه مشارکتی شهرستان قائم شهر؛ کتابدار مشارکتی نمونه کشور؛

لیلا علی نژاد، مسئول کتابخانه عمومی قائم آل محمد شهرستان قائم شهر؛ کتابخانه عمومی منتخب استان؛

ملیحه امیرپور، کتابدار کتابخانه عمومی قائم آل محمد شهرستان قائم شهر؛ کتابخانه عمومی منتخب استان

صدیقه نوروزی، کتابدار کتابخانه عمومی قائم آل محمد شهرستان قائم شهر؛ کتابخانه عمومی منتخب استان

زینب کاشی قرا، مسئول کتابخانه عمومی مرحوم مهندس حسین گران شهرستان قائم شهر؛ مسئول نمونه استان

نائله پالوچ، کتابدار کتابخانه عمومی حضرت صاحب الزمان (عج) شهرستان نوشهر؛ کتابدار نمونه استان

حمیده هرسیج ثانی، کتابدار کتابخانه عمومی حضرت بقیه الله (عج) شهرستان چالوس؛ کتابدار نمونه استان

ابراهیم نقدی بابایی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فریدونکنار؛ منتخب جشنواره طرح‌های برتر کتابخانه‌ای

حمیده هرسیج ثانی، کتابدار کتابخانه عمومی حضرت بقیه الله (عج) شهرستان چالوس؛ منتخب جشنواره طرحهای برتر کتابخانه‌ای

محمد جابر صفرپور، کتابدار کتابخانه عمومی شهید حسینعلی عظیمی شهرستان گلوگاه؛ منتخب جشنواره طرحهای برتر کتابخانه‌ای

غضنفر خوشرو، همکار بازنشسته شهرستان ساری؛ همکار بازنشسته نمونه استان

ام البنین میقانی، همکار کتابخانه عمومی شهیدان وطنی شهرستان قائم شهر؛ همکار نمونه استان

بردیا نجاریان، عضو کتابخانه عمومی شهرستان بابل؛ کتابخوان نمونه گروه خردسال استان

ریحانه محمد پور، عضو کتابخانه عمومی شهرستان بابلسر؛ کتابخوان نمونه گروه کودک استان

سیده فاطمه رضایی طالشی، عضو کتابخانه عمومی شهرستان جویبار؛ کتابخوان نمونه گروه کودک استان

محمد جواد راعی تبار، عضو کتابخانه عمومی شهرستان ساری؛ کتابخوان نمونه گروه نوجوان استان

فاطمه زهرا محمدی، عضو کتابخانه عمومی شهرستان بهشهر؛ کتابخوان نمونه گروه نوجوان استان

فاطمه زهرا صالحی، عضو کتابخانه عمومی شهرستان قائم شهر؛ کتابخوان نمونه گروه جوان استان

حاتمه رنجبر، عضو کتابخانه عمومی شهرستان محمود آباد؛ کتابخوان برتر گروه جوان

رقیه باقری؛ عضو کتابخانه عمومی شهرستان نکا؛ کتابخوان برتر گروه بزرگسال

محمد حسن شکوری، عضو کتابخانه عمومی شهرستان تنکابن؛ کتابخوان برتر گروه بزرگسال

تارا بشیری؛ عضو کتابخانه عمومی شهید کاکو شهرستان جویبار؛ سفیر منتخب کتابخانه‌های عمومی استان

سیده مهنا قربانی، عضو کتابخانه عمومی شهرستان ساری؛ داور کودک منتخب جشنواره هد هد سفید

محمد رضا ثامنی، عضو کتابخانه عمومی شهرستان تنکابن؛ داور نوجوان منتخب جشنواره هد هد سفید

رشید نورزاده، کتابدار کتابخانه عمومی شهرستان آمل؛ داور کتابدار منتخب جشنواره هد هد سفید

علی غیاثی، کارشناس انجمن استان؛ کارشناس انجمن نمونه کشوری

همچنین از فرمانداران شهرستان‌های ۲۲ گانه استان و روسای ادارات کتابخانه‌های عمومی به عنوان روسا و دبیران انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها به دلیل برگزیده شدن انجمن کتابخانه‌های عمومی استان در سطح کشور، تجلیل بعمل آمد.

گفتنی است، در این مراسم با تقدیر از پدر و مادر مرحومه منیره گوران، کتابدار فقید کتابخانه عمومی جویبار، یاد او گرامی داشته شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جراح حادقی که رکورددار معرفت است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
برنامه «بدون تعارف»، این هفته به سراغ جراح مغز و اعصابی رفته که رکورددار اخلاق، معرفت و مرام پزشکی است. خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در بدون تعارف این هفته به سراغ جوانی ۳۷ ساله رفته که ۹ سال است جراح مغز و اعصاب است، دکتر رضا جباری، جراح حاذقی است که دو رکورد دارد؛ یکی در تعداد جراحی‌هایش که به چند هزار جراحی می‌رسد و دومی در اخلاق و مرام پزشکی.

روایتی از قهرمانان ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
نگاه فیلم مرد نقره‌ای به ایران و ایرانی قهرمانانه است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ فیلم مرد نقره‌ای داستان یک مرد؛ گروگان گیری و ماجرای مبارزه سخت است.

فیلم | بدل میوه فروش موذن زاده اردبیلی، این بار درحال فروختن کدو تنبل

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
پیرمرد میوه فروش اردبیلی که پیشتر با ویدئویی در حال فروختن سیب که صدایش شباهت زیادی به موذن زاده اردبیلی داشت، معروف شده بود این بار با ویدئویی جدید در شبکه‌های اجتماعی وایرال شده است. او مشغول فروش کدو تنبل است. او با صدای زیبایش دارد بورانی‌هایش _ {آذری‌ها به کدو تنبل می‌گویند بورانی} را با عسل مقایسه می‌کند و سعی می‌کند آنها را بفروشد.

«رادیکال سه» به استقبال روز دانشجو می‌رود

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شبکه سه، برنامه دانشجویی «رادیکال سه» این هفته به مناسبت فرارسیدن روز دانشجو در ویژه‌ برنامه‌ای شش قسمتی به بررسی جنبش دانشجویی در دهه ۷۰ و ۸۰ و ۹۰ می‌پردازد. سیدنظام موسوی مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه تهران و سیدمهدی طباطبایی دبیر سابق دفتر تحکیم وحدت مهمان‌های بخش اول ویژه‌برنامه «رادیکال سه» هستند و به بررسی فعالیت‌های جنبش دانشجویی در دهه ۷۰ می‌پردازند. همچنین ایمان ملکا دبیر سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و مهدی امامقلی دبیر سیاسی سابق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل مهمان‌های این برنامه در بخش دوم هستند که ابعاد فعالیت‌های جنبش دانشجویی را در دهه ۸۰ مورد نقد و بررسی قرار می‌دهند. در بخش پایانی این هفته نیز امین سلیمی مسئول سابق شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور و رضا نجابت دبیر سیاسی سابق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در مورد جریان دانشجویی در دهه نود سخن می‌گویند. «رادیکال سه» در روزهای شنبه تا پنجشنبه ۱۶ تا ۲۱ آذرماه هر روز ساعت ۱۸:۱۵ روی آنتن شبکه سوم سیما می‌رود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| بیست و چهارمین جشنواره فیلم کرالا از ۱۵ تا ۲۲ آذر (۶ تا ۱۳ دسامبر) در هند برگزار و میزبان یک داور و آثار پنج کارگردان ایرانی است. در این جشنواره فاطمه معتمد آریا به عنوان رییس هیات داوران حضور دارد. همچنین فیلم‌های «بنفشه آفریقایی» ساخته مونا زندی حقیقی، «سرخپوست» نیما جاویدی، «متری شیش و نیم» به کارگردانی سعید روستایی، «قصر شیرین» ساخته رضا میرکریمی، «مارگه و مادرش» ساخته محسن مخملباف و محصول ایتالیا و انگلستان و «حوا، مریم، عایشه» به کارگردانی صحرا کریمی و محصول افغانستان به تهیه‌کنندگی کتایون شهابی در بخش‌های غیررقابتی جشنواره به نمایش درخواهند آمد. منبع: ایسنا
ایسناایسنا23 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از انتقال دائمی ۳۳ هزار شی تاریخی از موزه ملی به موزه بزرگ خراسان خبر داد. معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی افزود: اشیایی که به موزه بزرگ خراسان منتقل شده، متعلق به دوره‌های مختلف تاریخی است که برای تکمیل بخش‌های مختلف این موزه در سال جاری به این محل انتقال یافته است. اکبری با اشاره به انتقال این اشیا با هدف تکمیل پروژه فعال‌سازی موزه بزرگ خراسان تصریح کرد: این اشیاء به عنوان آثار ارزشمند تاریخی در موزه خراسان بزرگ به صورت ثابت و دائمی به نمایش گذاشته می‌شود. وی تصریح کرد: پروژه موزه خراسان بزرگ از سال ۱۳۸۴ آغاز و دارای سه بخش است که بخش اول آن شامل ساختمان موزه، فضای مخزن، آمفی تئاتر، آزمایشگاه مرمت اشیای تاریخی و نمایشگاه یافته‌های باستان‌شناسی خراسان، بخش دوم موزه نیز شامل نمایشگاه آثار برجسته ایران و بخش سوم شامل تکمیل طبقات موزه است که انتقال اشیاء تاریخی بر همین اساس انجام می‌شود. موزه بزرگ خراسان در زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع در ۱۳ طبقه با زیربنای ۱۸ هزار مترمربع صحنه‌ای از تجلی خراسان در حوزه‌های فرهنگی، تاریخی و تمدنی است.

نظرها

اخبار بیشتر