مهلت ارسال مقالات گام دوم انقلاب تمدید شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
مهلت ارسال مقالات گام دوم انقلاب تمدید شد

مهلت ارسال مقالات گام دوم انقلاب تمدید شد

مهرخبرگزاری مهر |
مهلت ارسال مقالات گام دوم انقلاب مرکز اندیشه و همفکری راهبردی بسیج (ماهر) تا ۹ آذرماه تمدید شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، «فراخوان مقاله گام دوم انقلاب» به همت «مرکز اندیشه و همفکری راهبردی بسیج» و با بهره گیری از همکاری دانشگاه‌ها، سازمان‌ها، مراکز و موسسات علمی و تحقیقاتی کشور؛ با هدف تبیین و تشریح تفصیلی فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، آماده کردن بستر و فضای مطلوب جهت اجرا شدن راهبردها و الزامات منبعث از بیانیه، استفاده از ظرفیت نخبگانی برای گفتمان‌سازی و هم‌افزایی فکری-اجرایی فرازهای بیانیه‌ی راهبردی گام دوم انقلاب صورت خواهد گرفت.

در این راستا از تمامی اساتید، دانشجویان، محققان، متخصصان، صاحب نظران و علاقه مندان جهت ارسال مقالات و تحقیقات ارزشمند خود صمیمانه دعوت به عمل می‌آید.

اهداف همایش:

تبیین و تشریح تفصیلی فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در رابطه با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی

آماده کردن بستر و فضای مطلوب جهت اجرا شدن راهبردها و الزامات منبعث از بیانیه

استفاده از ظرفیت نخبگانی برای گفتمان‌سازی و هم‌افزایی فکری-اجرایی فرازهای بیانیه‌ی راهبردی گام دوم انقلاب

محورهای اصلی فراخوان مقاله:

نابودی و احتضار، فرجام دو کانون دشمنی علیه انقلاب اسلامی

فرآیند جهانی چهل سال دوم انقلاب اسلامی

نظام انقلابی، چگونگی تحقق کامل آن، راهبردها و چالش‌ها

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی انقلاب اسلامی

انقلاب اسلامی در برابر یک انحطاط تاریخی طولانی در ایران

چیستی و چگونگی تحقق دستاوردهای انقلاب اسلامی، موانع و آسیب‌ها

عدالت، گوهر بی‌همتا بر تارک نظام (الزامات، راهبردها و گام‌های عملی برای تحقق کامل آن

بینش، مشارکت، حاکمیت و مشروعیت مردمی، ساختارها و ظرفیت‌های انقلاب اسلامی

مسئولیت‌ها و ظرفیت‌های جوانان برای آینده انقلاب اسلامی

دستاوردها و افق آینده انقلاب اسلامی در سطح منطقه‌ای، جهان اسلام و بین الملل

سرفصل‌های اساسی هفت گانه:

۱- علم و پژوهش

۲- معنویت و اخلاق

۳- اقتصاد

۴- عدالت و مبارزه با فساد

۵- استقلال و آزادی

۶- عزت ملی و روابط خارجی و مرزبندی با دشمن

۷- سبک زندگی

(تبیین گستره و حوزه‌های مرتبط، بررسی عملکردها و دستاوردها و وضعیت موجود، فرصت‌ها و ظرفیت‌ها، آسیب‌ها، تهدیدها، موانع و چالش‌ها، راه حل‌ها، الزامات و ضروریات)

نقش و توانمندی رهبری دینی و نظریه ولایت فقیه در انقلاب اسلامی

تاریخ‌های مهم:

مهلت ارسال مقالات: ۹ آذر ماه ۱۳۹۸

برگزارکننده: مرکز اندیشه و همفکری راهبردی بسیج (ماهر)

وبسایت جهت ثبت نام و مطالعه شرایط ارسال مقاله: www. dovomingam. ir

دبیرخانه: register@dovomingam. ir

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

قلعه‌ای ۶۰۰۰ ساله خفته در خاک بی توجهی/تبدیل یالدور به زباله گاه

مهرمهر18 ساعت قبل
شهرستان مرند دارای قلعه باستانی «یالدور» با ۶ هزار سال قدمت و پیر خموش و آثار و ابنیه ‌های بیش از ۴ هزار ساله در روستاها و مناطق تاریخی از داشتن هتل و موزه محروم و هر روز شاهد تخریب و غارت میراث فرهنگی هستیم. کم‌ توجهی متولیان میراث فرهنگی در حفظ آثار تاریخی و کهن، موجب از بین رفتن کتیبه ‌ای با قدمت ۹ هزار ساله و قله باستانی «یالدور» با قدمت ۶ هزار ساله شده است. قلعه باستانی مرند ساماندهی می‌شودمسئول نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان مرند، در گفتگو با خبرنگار مهر، ابراز می‌دارد: این قلعه تاریخی در سال ۱۳۴۷ در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است. امیر جدایی می‌افزاید: با توجه به محدودیت اعتبارات و اولویت بندی سایر پروژه‌ها، بر روی ساماندهی این تپه باستانی در سال جاری و سال بعد، تمرکز خواهیم کرد. بسیاری از اهالی و همسایگان قلعه یالدور نیز از زباله دانی شدن این محل به شدت انتقاد کردند.
تسنیمتسنیم19 ساعت قبل
خبرگزاری تسنیم-محمدخاجی: به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، مستند «مهدی عراقی را بکش» ساخته «عبدالرضا نعمت اللهی» یکی از مهمترین مستندهایی بود که شب گذشته در نخستین روز سیزدهمین جشنواره بین‌االمللی سینما حقیقت به نمایش درآمد و تنور سرد جشنواره را به گرمی بدل کرد. «مهدی عراقی را بکش» از آن دست مستندهایی است که باید به تماشای آن نشست؛ این مستند خصوصا برای آنها که به تماشای مصور تاریخ سیاسی معاصر علاقه‌مندند، تجربه‌ای جذاب و کشاننده خواهد بود. شیوه طراحی پرسشها در فواصل گوناگون مستند و ترکیب متنوع مصاحبه‌شوندگانی که برای وارسی سوژه مستند از سوی سازندگان انتخاب شده‌اند، حاکی از آن است که فاز تحقیق و پژوهش مجدانه مورد توجه و اهتمام سازندگان «مهدی عراقی را بکش» قرار گرفته است. «مهدی عراقی را بکش» اگرچه در ترسیم و ارائه تصویری جامع و مانع از سال‌های پیش از شهادت شهید عراقی منسجم و یکنواخت عمل می‌کند، با این وجود چندان به تبیین و واکاوی انگیزه‌های گروهک تروریستی فرقان نسبت به ترور شهید مهدی عراقی نمی‌پردازد و بدین ترتیب عطش مخاطبان برای آگاهی از این وجه مکتوم شهادت شهید عراقی را بی‌پاسخ باقی می‌گذارد. در تحلیل نهایی باید گفت که مستند «مهدی عراقی را بکش» یکی از مستندهای خوش ساخت و امیدبخش جشنواره سینما حقیقت امسال است که تماشای آن می‌تواند برای هر مخاطبی با هر نوع ذائقه، جهت‌گیری، خط‌مشی فکری و تعلقات حزبی و جناحی خالی از لطف نباشد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
هشدار رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی نسبت به تحریف‌ آرمان‌های انقلابحجت‌الاسلام والمسلمین نصرالله پژمانفر رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی در این مراسم با اشاره به خطرات جدی تحریف در جامعه اظهار داشت: یکی از مسائلی که جامعه را به شدت تهدید می‌کند موضوع تحریف است که جوامع بشری را با اتفاقات نامناسب پس از گذشت زمان روبه رو می‌کند. وی با اشاره به ظرفیت‌های فرهنگی خراسان رضوی بیان کرد: سرزمین خورشید سرزمینی عجیب است که متصل به خراسان بزرگ بوده و برخی نویسندگان معتقدند که این سرزمین مهد سیاست و برخی دیگر آن را مهد زبان مادری فارسی می‌دانند که قطعا هر دو مورد صحیح است اما به دلایلی ناشناخته مانده است. وی بیان کرد: ارزش‌هایی که به نام خراسان ثبت شده‌اند نشان‌دهنده آن است که خراسان بزرگ صرفا منحصر به خراسان‌ کنونی نبوده بلکه دربردارنده منطقه بزرگی تحت عنوان خراسان بزرگ است. این شاهنامه‌پژوه بزرگ ایرانی افزود: بخش عمده نام هویت خراسان به دلیل مضجع شریف امام رضا (ع) است که ارادتمندانی در سراسر جهان دارد و این امام بزرگ را به چشم تقدیس می‌نگرند اما بخش دیگری از هویت خراسان برآمده از آثار فرهیختگان، ادبا و شعرایی است که در محدوده مرزهای خراسان پرورش یافته‌اند. یاحقی هرگونه توجه به میراث مکتوب خراسان را برای ایران مهم برشمرد و افزود: این حق فرهنگ بزرگ ایران است که خراسان پاره تن خود را شناخته و از آن بهره‌مند شوند.
خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
دبیر اجرایی دوازدهمین دوره جایزه ادبی «جلال آل احمد» با اعلام این خبر گفت: اعضای هیات داوران بخش رمان و داستان بلند جایزه «جلال» در جریان بررسی آثار این بخش، کتاب «پس از بیست سال» نوشته «سلمان کدیور» را به خاطر کوشش موثر در زمینه دراماتیک کردن تاریخ و وقایع دینی و هویتی، شایسته تحسین دانسته و پیشنهاد تجلیل از این نویسنده و اثر ادبی او را به دبیرخانه این جایزه ارائه دادند. رمان «پس از بیست سال» روایتی است تاریخی در صدر اسلام که از دوران امام علی (ع) آغاز و به پس از حادثه عاشورا ختم می‌شود. مراسم پایانی دوازدهمین دوره جایزه ادبی «جلال آل احمد» ساعت ۱۵ شنبه، ۲۳ آذرماه در تالار قلم کتابخانه ملی ایران با معرفی برگزیدگان این دوره برگزار خواهد شد.
مهرمهر20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر سعید نمکی در این حکم یادآور شده است: دکتر فرهاد ابول نژادیان، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی جندی شاپور اهواز، نظر به تعهد، تخصص و تجارب ارزنده جنابعالی به موجب این ابلاغ به سمت سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی جندی شاپور اهواز منصوب می‌شوید. از جنابعالی انتظار دارم با استفاده از توان تخصصی و کارشناسی و اجرایی اعضای هیئت علمی و کارکنان آن دانشگاه و تکریم این قشر ارزشمند و دانشجویان، نسبت به ساماندهی منابع انسانی و مالی اقدام کنید و در تامین، حفظ و ارتقای سلامت جامعه بویژه محرومین و نیازمندان و توسعه عدالت در سلامت در حوزه ماموریت خود تلاش لازم را انجام دهید. امید است با اتکال به خداوند متعال در انجام شایسته وظایف با رعایت قانون مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق و موید باشید.» وزیر بهداشت همچنین در پیامی از خدمات دکتر ایرج نظری در مدت تصدی مسئولیت ریاست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی‌ اهواز قدردانی کرد.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
آقای ابوالفضل همراه در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره آخرین وضعیت سلامتی آقای رضا ایرانمنش گفت: این بازیگر سینما و تلویزیون دو شب پیش بر اثر حملات ناشی از عوارض شیمیایی شدن در بیمارستان بعثت بستری شد. وی ادامه داد: این هنرمند اکنون بستری است و مراحل درمان را طی می‌کند. از مردم عزیز می‌خواهم برای سلامتی این هنرمند دعا کنند. آقای رضا ایرانمنش ۱۹ شهریور ۱۳۴۶ در جیرفت کرمان متولد شد. وی در ده‌ها فیلم سینمایی و مجموعه تلویزیونی حضور داشته است.

نظرها

اخبار بیشتر