بازیکنانی که به دلایل غیر فنی تیم ملی را از دست دادند/ دایی، عابدزاده، عزیزی، مهدوی‌کیا، کریمی و حالا شجاع
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نود
  4. ورزشی
بازیکنانی که به دلایل غیر فنی تیم ملی را از دست دادند/ دایی، عابدزاده، عزیزی، مهدوی‌کیا، کریمی و حالا شجاع

بازیکنانی که به دلایل غیر فنی تیم ملی را از دست دادند/ دایی، عابدزاده، عزیزی، مهدوی‌کیا، کریمی و حالا شجاع

نودخبرگزاری نود |
طبق گفته مسوولان باشگاه پرسپولیس، شجاع خلیل‌زاده به دلیل مسائل غیر فنی به تیم ملی دعوت نمی‌شود.

به گزارش وبسایت نود، تیم ملی دومین باخت متوالی خود با ویلموتس را مقابل عراق در حالی متحمل شد که ضعف در خط دفاعی ایران در این بازی هم نمایان بود. یکی از مدافعانی که این روزها عملکرد قابل قبولی در لیگ داشته اما به تیم ملی دعوت نمی‌شود، شجاع خلیل‌زاده است. خلیل‌زاده در زمان کی‌روش هم به تیم ملی دعوت نمی‌شد که آن روزها کی‌روش عصبی بودن این بازیکن را دلیل عدم دعوتش می‌دانست. برخی اعتقاد دارند که شجاع به دلیل سنش از سوی ویلموتس دعوت نمی‌شود. مسوولان باشگاه پرسپولیس اما معتقدند که دعوت نشدن شجاع به تیم ملی دلایل غیر فنی دارد و بالا بودن سن او در زمان جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، نمی‌تواند دلیل عدم دعوت او به تیم ملی باشد. در این گزارش بررسی کرده‌ایم که در ۲۵ سال گذشته چه بازیکنان سرشناسی حضور در تیم ملی را به دلایل غیر فنی از دست داده‌اند.

دعوت از دایی با فشار افکار عمومی

بازیکنانی که به دلایل غیر فنی تیم ملی را از دست دادند/ دایی، عابدزاده، عزیزی، مهدوی‌کیا، کریمی و حالا شجاع - 4

محمد مایلی کهن وقتی به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد بعد از چند اردو رفته رفته چند استقلالی را از تیم ملی کنار گذاشت. از جمله بازیکنان استقلالی سرشناسی که مایلی کهن آن‌ها را نادیده گرفت می‌توان به جواد زرینچه، مهدی پاشازاده، بهزاد غلامپور، ادموند اختر و محمد تقوی اشاره کرد.

علی دایی دیگر بازیکنی بود که خیلی زود با مایلی کهن به مشکل خورد. در بازی آخر تیم ملی از مرحله اول مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه مقابل سوریه، صعود ایران به مرحله بعدی مقدماتی قطعی شده بود و مایلی کهن دایی را از ترکیب بیرون گذاشته بود. کار تیم ملی در آن بازی گره خورد و بعد از درخواست مایلی کهن از دایی برای حضور در بازی، بین این دو نفر اختلافاتی به وجود آمد. بعد از آن بازی، مایلی کهن دایی را برای بازی دوستانه مقابل کانادا که در این کشور برگزار شد، دعوت نکرد تا دایی به دلایل غیر فنی از تیم ملی کنار گذاشته شود. در نهایت دایی با فشار افکار عمومی و رسانه‌ها برای بازی در دور نهایی انتخابی جام جهانی دوباره دعوت شد. مجتبی محرمی و رضا شاهرودی هم در زمان مایلی‌کهن چنین خط خوردن‌هایی را تجربه کردند. شاهرودی به دلیل اینکه در یکی از اردوها دیر بر سر تمرین آمده بود از تیم ملی به دلایل غیر فنی برای حضور در جام ملت‌های آسیا ۱۹۹۶ کنار گذاشته شد. البته مایلی کهن مانند دایی، شاهرودی را هم بعدا به تیم ملی دعوت کرد.

کنار گذاشتن عابدزاده در دو مقطع

بعد از جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه، منصور پورحیدری به جای جلال طالبی به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد. پورحیدری بعد از جام، احمدرضا عابدزاده را که مصدومیتی هم داشت به تیم ملی دعوت نکرد و به بازی‌های آسیایی بانکوک هم نبرد تا تیم ملی بدون او قهرمان بازی‌های آسیایی شود.

با رفتن پوحیدری و برگشت طالبی به عنوان سرمربی تیم ملی، او هم به دلایل غیر فنی عابدزاده را به تیم ملی دعوت نکرد و به جام ملت‌های ۲۰۰۰ نبرد، هرچند که عابدزاده در یکی از اردوهای قبل از جام ملت‌ها شرکت کرده بود. مسوولان وقت فدراسیون فوتبال ظاهرا ترجیح می‌دادند عابدزاده به دلیل برخی حواشی در تیم ملی نباشد و به سرمربیان تیم ملی توصیه می‌کردند او را دعوت نکند.

وقتی کروات‌ها با خداداد مشکل داشتند

میروسلاو بلاژوویچ کروات بازی خداداد عزیزی را قبول نداشت اما خداداد به دلیل غیر فنی از تیم ملی توسط او کنار گذاشته شد. در یک بازی دوستانه که در تهران برگزار شد، شماره ۱۱ خداد عزیزی به بازیکن دیگری داده شد و خداداد حسابی از این موضوع ناراحت خود را ابراز کرد. بعد از بازی دلخوری خداداد از این موضوع به گوش بلاژ رسید و او دیگر عزیزی را به تیم ملی دعوت نکرد.

در خبری بخوانید: به روزترین اخبار ورزشی را در خبری بخوانید

برانکو ایوانکوویچ هم که برای صعود به جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان سرمربی تیم ملی بود، در ابتدا خداداد را به اردو دعوت نمی‌کرد اما وقتی کار تیم ملی گره خورد برای دو بازی حساس مقابل اردن و قطر او را دعوت کرد و خداداد در هر دو بازی هم برای تیم ملی بازی کرد. بعد از بازی با قطر، خداداد دیگر به تیم ملی دعوت نشد. خود او اعتقاد دارد به دلیل اتفاقاتی که در بازی با قطر افتاد و برداشت بد برانکو از صحنه‌ی گلی که او به ثمر رساند و داور آفساید اعلام کرد، دیگر به تیم ملی دعوت نشده است.

روزهایی که دایی دو لژیونر سرشناس را دعوت نمی‌کرد

بازیکنانی که به دلایل غیر فنی تیم ملی را از دست دادند/ دایی، عابدزاده، عزیزی، مهدوی‌کیا، کریمی و حالا شجاع - 16

علی دایی وقتی به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد در ابتدا مهدی مهدوی‌کیا را به اردو دعوت نکرد اما علی کریمی که در زمان جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان با او به مشکل خورده بود را به تیم ملی دعوت کرد. کریمی بعد از یکی از اردوهای تیم ملی به انتقاد از وضعیت اردوی تیم پرداخت و بعد از آن اردو به دلیل انتقاد از فدراسیون فوتبال از تیم ملی با نامه فدراسیون اخراج شد. علی دایی هم هیچ وقت از کریمی حمایت نکرد و دیگر کریمی در تیم ملی در زمان دایی به میدان نرفت.

علی کریمی بعد از رفتن دایی، به تیم ملی‌ای که قطبی هدایت آن را بر عهده داشت، دعوت شد و حتی گل برتری تیم ملی در بازی مقابل امارات در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی را هم به ثمر رساند. بعد از حذف از مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۰، در اردویی که تیم ملی در اتریش برگزار کرد و شرایط مناسبی هم نداشت، علی کریمی دوباره از مسوولان فدراسیون فوتبال انتقاد کرد و توسط قطبی هم به دلایل غیر فنی کنار گذاشته شد. کریمی در حالی که روزهایی خوبی در لیگ ایران داشت به دلایل مسائل غیر فنی به جام ملت‌های آسیایی ۲۰۱۱ قطر برده نشد.

از علی کریمی تا مهدی رحمتی

کارلوس کی‌روش در سال‌های اول حضورش در تیم ملی هیچ بی انضباطی‌ای را قبول نمی‌کرد و هر بازیکنی که می‌خواست از چارچوب‌هایی که او در نظر دارد، عبور کند را کنار می‌گذاشت. مهدی رحمتی بعد از اینکه از تیم ملی با یک تصممیم عجیب موقتا خداحافظی کرد، دیگر از سوی کی‌روش به تیم ملی دعوت نشد. او که بعد از صعود ایران به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل دوست داشت در جام جهانی بازی کند، جواب منفی از سوی کی‌روش شنید و بازی در جام جهانی را از دست داد.

هادی عقیلی هم دیگر بازیکنی بود که وقتی یکی از اردوهای تیم ملی را ترک کرد، کی‌روش دیگر او را به تیم ملی دعوت نکرد. مجتبی جباری هم در یکی از رسانه‌ها، شایعاتی مبنی بر خداحافظی او از تیم ملی مطرح شده بود. کی‌روش هم با وجود اینکه جباری رسما از تیم ملی خداحافظی نکرده بود، او را دیگر به تیم ملی دیگر دعوت نکرد.

علی کریمی هم بازیکنی بود که خیلی‌ها فکر می‌کردند در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل حضور داشته باشد اما کریمی برای جام جهانی به تیم ملی دعوت نشد. کی‌روش که می‌خواست نکونام رهبر و کاپیتان تیمش در جام جهانی باشد، کریمی را برای حضور در جام جهانی دعوت نکرد تا توازن تیم بر هم نخورد. محسن مسلمان و پیام صادقیان هم به دلیل حواشی‌ای که داشتند، از سوی کی‌روش کنار گذاشته شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آتش استراماچونی در خرمن وزیر/ آینده نامعلوم استقلال (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
آندره آ استراماچونی اعلام کرده از هیچ تیمی پیشنهاد ندارد و اگر مطالباتش پرداخت شود، فردا به استقلال برمی گردد. عصرایران؛ بهنام اکبری - آندره‌آ استراماچونی، سرمربی استقلال به دلیل برخی مشکلات مالی و هم‌چنین بلوکه شدن حساب‌هایش قراردادش را به صورت یک طرفه فسخ و ایران را ترک کرد. به دنبال این اتفاق هواداران استقلال امروز مقابل باشگاه استقلال تجمع کردند و علیه مدیرعامل و وزیر ورزش شعار دادند. بیشتر ببینید:

فیلم / درخواست هواداران از بازیکنان استقلال: با پیکان بازی نکنید!

ایلناایلنا22 ساعت قبل

هجوم هواداران خشمگین به باشگاه استقلال/در پارکنیک شکسته شد؛ معاون باشگاه کتک خورد/ شعار علیه وزارت ورزش/شایعه مدیرعامل استقلال استعفا کرد+فیلم و عکس

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
هواداران ناراضی باشگاه استقلال علیه مدیرعامل این باشگاه و نیز وزارت ورزش و جوانان شعارهایی سر دادند. همچنین یکی از کارمندان باشگاه استقلال به هواداران ناراضی گفت که استراماچونی هنوز ایران را ترک نکرده است! بعضی از هواداران خشمگین استقلال، ‌ در پارکینگ باشگاه استقلال را شکستند. مشاهده فیلم حمله هواداران استقلال به باشگاهجدیدترین اخبار از باشگاه استقلال تهران پس از استعفای استراماچونی* دیدار استقلال و پیکان از شهر قدس به آزادی منتقل شد. مدیر روابط عمومی باشگاه استقلال: تا این لحظه هیچ‌کدام از اعضای هیات مدیره و هم‌چنین مدیرعامل باشگاه استعفا نکرده‌اند و خبر هیچ‌ استعفایی تایید نمی‌شوند.

فیلم/ وضعیت قرمز در استقلال

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم | بارسلونا ۵ بر ۲ مایورکا را در هم کوبید | لیونل مسی یک رکورد دیگر رونالدو را شکست

همشهریهمشهری1 روز قبل
هتریک لیونل مسی در این بازی سی‌وپنجمین «سه‌گل در یک بازی» او در دوران حرفه‌ای‌اش بود که به جز ۱۸ تای آنها بقیه‌شان در لالیگا به ثمر رسیده است. رونالدو قبلا با ۳۴ هتریک با تیمش رئال مادرید این رکورد را در دست داشت. لیونل مسی در دقیقه ۱۶ بازی حمله‌ای در طرف راست پشت محوط جریمه شروع کرد و یک پاسکاری عالی با هم تیمی‌هایش انجام داد. دومین گل مسی هم به همین طریق از پشت محوطه ۱۸ قدم با شوت او با پای چپ به ثمر رسید. دقایق شاخص از جمله گل‌های بازی بارسلونا و مایورکا را می‌توانید در فیلم ببینید.

خیز فوتسالیستها برای قهرمانی آسیا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر