مایکروسافت پشتیبانی از اپلیکیشن‌های ۶۴ بیتی را به ARM می‌آورد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. زومیت
  4. تکنولوژی
مایکروسافت پشتیبانی از اپلیکیشن‌های ۶۴ بیتی را به ARM می‌آورد

مایکروسافت پشتیبانی از اپلیکیشن‌های ۶۴ بیتی را به ARM می‌آورد

زومیتخبرگزاری زومیت |
براساس جدیدترین شایعه‌ها، مایکروسافت قصد دارد پشتیبانی از اپلیکیشن‌های x64 را به دستگاه‌های مبتنی‌بر پلتفرم ویندوز روی آرم بیاورد.

به‌تازگی، رسانه‌ی Neowin گزارشی جدید منتشر کرده است که براساس آن، مایکروسافت خود را برای اضافه‌کردن پشتیبانی از اپلیکیشن‌های x۸۶ و x۶۴ به پلتفرم ویندوز روی آرم آماده می‌کند. این اتفاق در نوع خود بسیار عجیب و جالب است؛ ‌ زیرا میگل نانس، یکی از اعضای کوالکام، در سال ۲۰۱۶ هنگام معرفی ویندوز روی آرم اعلام کرده بود شبیه‌سازی اپلیکیشن‌های ۶۴ بیتی قرار نیست به این پلتفرم بیاید.

دستگاه‌های مبتنی‌بر پلتفرم ویندوز روی آرم اساسا قابلیت پشتیبانی از اپلیکیشن‌های ۶۴ بیتی را در حالت شبیه‌سازی‌شده دارند؛ اما به‌دلیل ریزمعماری پردازنده‌های آرم پردازش‌های مربوط به اپلیکیشن‌های ۶۴ بیتی بسیار کندتر از اپلیکیشن‌های ۳۲ بیتی انجام می‌شود. دلیل اصلی این موضوع تا حد زیادی به معماری RISC آرم مربوط می‌شود. آرم برای طراحی پردازنده‌هایش توجه ویژه‌ای به پردازش‌های موبایلی کرده است؛ ازاین‌رو، این پردازنده‌ها مصرف برق کمی دارند و عملکردی بهینه از خودشان نشان می‌دهند. آرم برای دستیابی به این هدف سعی کرده است منابع تغذیه‌ای کمتری درون دستگاه جای دهد؛ موضوعی که به‌نوبه‌ی خود باعث می‌شود قدرت پردازشی نهایی کاهش یابد.

میگل نانس به‌تازگی در گفت‌و‌گو با رسانه‌ی Neowin، توضیحاتی درباره‌ی مشکلات موجود بر سر راه آرم برای پردازش‌های مربوط به اپلیکیشن‌های ۶۴ بیتی ارائه کرده است. او می‌گوید:

این اتفاق هرگز قرار نیست رخ دهد؛ چراکه عملکرد نهایی درزمینه‌ی پردازش اپلیکیشن‌های ۶۴ بیتی پذیرفتنی نخواهد بود. ازلحاظ تئوری، امکان انجام این کار وجود دارد؛ اما کاربران از عملکرد اپلیکیشن‌ها رضایت نخواهند داشت. درباره‌ی این موضوع فکر کنید. این ماجرا از ابعاد مختلف غیرعقلانی به‌نظر می‌رسد. در حالت معمول، وقتی از اپلیکیشن ۶۴ بیتی سخن به‌میان می‌آید، انتظار دارید این اپلیکیشن در‌مقایسه‌با نسخه‌ی ۳۲ بیتی، عملکرد بهتری داشته باشد. دقیقا به‌همین‌دلیل است که به اپلیکیشن ۶۴ بیتی روی می‌آورید. ناگفته نماند گاهی اوقات این اتفاق رخ نمی‌دهد؛ زیرا برخی افراد کد اپلیکیشن‌های ۶۴ بیتی را بدون انجام کار اضافی و بهینه‌سازی می‌نویسند.

هدف اصلی از نوشتن اپلیکیشن‌های ۶۴ بیتی نظیر اپلیکیشن‌های ادوبی، این است که برای اجرای درست آن‌ها به حافظه‌ی رم بیشتری نیاز پیدا می‌کنید و درعین نیاز به رم بیشتر، می‌خواهید اپلیکیشنتان عملکرد بهتری هم داشته باشد. با این اوصاف، اگر قرار است عملکرد اپلیکیشن در حالت شبیه‌سازی‌شده بدتر از حالت معمول باشد، ‌ چرا باید آن را تولید کنیم؟ دلیلی منطقی برای این کار وجود ندارد؛ بنابراین، تصمیم گرفته‌ایم روی اپلیکیشن‌هایی متمرکز شویم که واقعا ۶۴ بیتی هستند. تلاش می‌کنیم این اپلیکیشن‌ها را بومی‌سازی کنیم؛ ولی روند انجام این کار واقعا سخت و طاقت‌فرسا است. موضوع مهم دیگر بحث شبیه‌سازی است. سؤالات زیادی دراین‌زمینه از من شده است. متأسفانه شبیه‌سازی اپلیکیشن‌‌ها تاریخچه‌ی درخشانی ندارد؛ از‌این‌رو، برخی افراد به آن بدبین هستند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار مهم فناوری روز دنیا

بسیاری از کاربران اجرای اپلیکیشن‌ها را در حالت شبیه‌سازی‌شده آزمایش کرده‌اند و در اکثر اوقات، نتایج ناامید‌کننده‌ای به‌‌دست آمده است. شبیه‌سازی ما عملکرد بدی ندارد؛ زیرا در سیستم ما، تنها پردازنده‌ی مرکزی (CPU) شبیه‌سازی می‌شود. این یعنی از شبیه‌سازی پردازنده‌ی گرافیکی (GPU) خبری نیست و درضمن، سایر سیستم کاملا بومی‌سازی می‌شود؛ بنابراین، وقتی به حافظه‌ی دستگاه دسترسی پیدا می‌کنید، با حافظه‌ای کاملا بومی طرف هستید. به‌ بیان دیگر، هرچه می‌گذرد، اپلیکیشن‌های کمتری برای اجراشدن به عملکرد پردازنده‌ی مرکزی وابسته هستند. وقتی اپلیکیشنی را اجرا می‌کنید، مثل قبل از منابع پردازنده‌ی مرکزی استفاده نمی‌شود. بسیاری از موارد یادشده امروزه بیشتر روی پردازنده‌ی گرافیکی متمرکز هستند و پردازنده‌ی گرافیکی کاملا بومی است. تأکید می‌کنیم پردازنده‌ی گرافیکی شبیه‌سازی نمی‌شود.

به‌لطف شبیه‌سازی x۸۶-۶۴، اپلیکیشن‌های ۶۴ بیتی روی پردازنده‌های آرم اجرا خواهند شد؛ بااین‌حال، تضمینی وجود ندارد که عملکرد آن‌‌ها به‌خوبی اپلیکیشن‌های ۳۲ بیتی باشد. این موضوع به‌نوبه‌ی خود نکته‌ای منفی به‌شمار می‌آید و توجه به آن امری ضروری است. درواقع، حتی با وجود امکان اجرای اپلیکیشن‌های ۶۴ بیتی، همچنان سرعت عملکرد اپلیکیشن‌های ۳۲ بیتی روی آرم بهتر خواهد بود. شبیه‌سازی ۳۲ بیتی در پلتفرم ویندوز روی آرم هم‌اکنون از WOW۶۴ استفاده می‌کند. WOW۶۴ همان چیزی است که در ویندوزهای ۶۴ بیتی باعث می‌شود اپلیکیشن‌های ۳۲ بیتی نیز اجرا شوند. برای پیاده‌سازی شبیه‌سازی ۶۴ بیتی، باید از روشی دیگر بهره گرفته شود. باوجوداین، ظاهرا در‌حال‌حاضر روش دقیقی برای شبیه‌سازی ۶۴ بیتی ابداع نشده است.

مایکروسافت و کوالکام با همکاری یکدیگر تلاش می‌کنند امکان اجرای اپلیکیشن‌های ۶۴ بیتی را روی پردازنده‌های متنوع فراهم کنند. ظاهرا این دو شرکت در پی اضافه‌کردن امکان اجرای اپلیکیشن‌های یادشده به پردازنده‌های جدید و پردازنده‌هایی قدیمی‌تر نظیر اسنپدراگون ۸۳۵ هستند. بنابراین، قرار است به‌زودی امکان اجرای اپلیکیشن‌های ۶۴ بیتی از انحصار پردازنده‌هایی نظیر اسنپدراگون ۸cx خارج شود.

مایکروسافت به‌‌شدت تلاش می‌کند تا در اپلیکیشن‌های ۶۴ بیتی نیز عملکردی حداقل درحد اپلیکیشن‌های ۳۲ بیتی را ارائه دهد؛ اما بررسی‌ها نشان می‌دهد عملی‌کردن این هدف کاری بسیار سخت است و به زمان نیاز دارد. در دو سال اخیر، بهبودهای عمده‌ای در پلتفرم ویندوز روی آرم را شاهد بوده‌ایم و احتمالا با گذر زمان پیشرفت‌های بیشتری را نیز حاصل خواهد شد.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره‌ی این موضوع چیست؟

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نقد و بررسی بی‌ام‌دبلیو سری۸ مدل ۲۰۱۹

تابناکتابناک15 ساعت قبل
خودرو «بی‌ام‌دبلیو سری۸ / BMW ۸ Series» در دسته خودروهای کوپه لاکچری قرار می‌گیرد و بعد از مدت‌های زیادی دوباره به خط تولید بی‌ام‌‎دبلیو برگشته است. پیش از این بین سال‌های ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۹ هم یک مدل سری۸ توسط بی‌ام‌دبلیو عرضه شد که طرفداران خاص خود را داشت. اما این نسل جدید از سری۸ توانسته توجه بسیار بیشتری را به خود جلب کند. این خودرو به دو صورت کوپه دو در و کروکی دو در عرضه می‌شود. در این ویدیو مدل ۲۰۱۹ از این خودرو مورد نقد و بررسی قرار گرفته است.
دنیای خودرودنیای خودرو15 ساعت قبل
«با هم‌افزایی میان سازندگان و تلاش و همت مجموعه ایران‌خودرو، تعداد خودروهای دارای کسری این خودروساز، روند نزولی داشته و درحال حاضر به‌کم‌تر از ۱۹هزار دستگاه رسیده و در دی‌ماه به صفر خواهد رسید.» این خبر خوش را نایب‌رئیس هیات‌مدیره ایران‌خودرو اعلام کرده است. به‌گفته حسن وفادار، بررسی آمار شمارگان تولید درگروه صنعتی ایران‌خودرو بیانگر افزایش تولید روزانه خودرو بدون کسری و عرضه مستقیم از خط تولید به‌بازار است، به‌گونه‌ای که درهفته نخست آذرماه بیش از هفت‌هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو تولید و بیش از ۱۳ هزار دستگاه از خودروهای ناقص نیز تکمیل و به‌مشتریان عرضه شده است. تحویل ۱۶هزار و ۲۰۰ دستگاه درهفته نخست ماه جاریایران‌خودرو درمجموع درهفته نخست آذرماه بیش از ۱۶ هزار و ۲۰۰ دستگاه خودرو به‌مشتریان تحویل داده است. برهمین اساس ۱۰۳ هزار دستگاه خودرو دارای کسری قطعه درخردادماه هم‌اکنون به کم‌تر از ۱۹ هزار دستگاه رسیده است که ‌در دی‌ماه سال جاری به‌صفر خواهد رسید. تعریف ۱۶ پروژه کلان برای ارتقای سطح کیفی محصولاتوفادار بااشاره به ۱۶ پروژه کلان تعریف‌شده برای ارتقای سطح کیفی محصولات تولیدی خاطرنشان کرد: «درحال‌حاضر سطح کیفی محصولات ایران‌خودرو از میانگین صنعت بالاتر است.

هیلمن؛ از دلبر آهنی ایرانی تا بازسازی حشره کوچک! (+فیلم و تصاویر)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کمپانی خودروسازی انگلیسی هیلمن موتور در سال ۱۹۰۷ میلادی تاسیس شد و ابتدا به تولید دوچرخه مشغول بود. در این دوران خودوری اونجر مدل ۱۹۷۰ معرفی شد که سال ۱۹۷۵ مدل ۴ درب آن وارد ایران شد. هیلمن ال ام پیاما همه این‌ها را گفتیم تا پیش زمینه‌ای برای معرفی پروژه تیونینگ امروز ایجاد شود. هیلمن ال ام پی ۱۹۷۶ استاندارداین نسل از هیلمن ال ام پی از دو نوع موتور ۴ سیلندر استفاده می‌کرد یکی نمونه ۸۷۵ سی سی و دیگری نمونه ۹۹۸ سی سی. بیشتر بخوانید: پیشرانه خودرو از نوع ۴ سیلندر ۸۷۵ سی سی بوده که حجم آن به ۹۳۰ سی سی افزایش یافته و بخش هایی از آن مانند دریچه و سنسور گاز با نمونه مربوط به سوزوکی جی اس اکس آر۶۰۰ جایگزین شده است.

اولین بنچمارک‌ها از پردازنده‌های Intel Comet Lake S

20+
مجله سخت‌افزارمجله سخت‌افزار1 روز قبل
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
قانون حفاظت از حریم خصوصی آنلاین کودکان که با عنوان COPPA شناخته می‌شود، شرکت‌های صاحب شبکه‌های اجتماعی را از گردآوری اطلاعات کودکان بدون رضایت والدین آنها منع می‌کند. هرگونه تخطی از این قانون، تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرد و نهادهای مختلفی از جمله کمیسیون تجارت فدرال را به شکایت علیه شرکت‌های متخلف وامی‌دارد. سخنگوی تیک تاک در این رابطه اعلام کرد: چندی پیش، در جریان این شکایت و اتهامات طرح شده در آن قرار گرفتیم. البته این برای اولین بار نیست که بایت‌دنس به نقض قانون COPPA متهم می‌شود، اوایل امسال نیز نهاد FTC توانست با طرح شکایت از تیک تاک، این شبکه اجتماعی را به پرداخت جریمه ۷/ ۵ میلیون دلاری محکوم کند. اتهامات مشابهی نیز در ماه سپتامبر علیه یوتیوب مطرح شد که در نهایت برای این شرکت، جریمه ۱۷۰ میلیون دلاری تعیین شد.
مهرمهر11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فوربس، در شرایطی که انگلیس از طرف دولت ترامپ برای عدم همکاری با هواوی به منظور ارائه خدمات نسل پنجم تلفن همراه تحت فشار قرار دارد، این اقدام جانسون به مذاق برخی منتقدان وی خوش نیامده و آنها استفاده جانسون از یک گوشی هواوی را تهدیدی برای امنیت ملی این کشور دانسته‌اند. در این میان سلفی گرفتن جانسون با گوشی هواوی در یک برنامه تلویزیونی مورد انتقاد قرار گرفته است. بعد از تشدید انتقادها بر علیه نخست وزیر انگلیس، اعلام شد که این گوشی متعلق به جانسون نبوده و از یکی از کارکنان شبکه تلویزیونی مذکور برای تهیه عکس سلفی به امانت گرفته شده است. در این میان اگر چه هواوی در این زمینه موضع گیری رسمی نداشته، اما یکی از کارکنان این شرکت به شوخی در حساب کاربری خود در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشت: حیف شد که برای تهیه این عکس از گوشی جدیدتر میت ۳۰ استفاده نشده است. این گوشی فناوری نسل پنجم و تازه‌ترین دستاوردهای هواوی را به نمایش می‌گذارد.

نظرها

اخبار بیشتر