واکنش ائمه جمعه خراسان شمالی اغتشاشات اخیر؛ ‌غارت اموال عمومی ‌کار مردم نیست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
واکنش ائمه جمعه خراسان شمالی اغتشاشات اخیر؛ ‌غارت اموال عمومی ‌کار مردم نیست

واکنش ائمه جمعه خراسان شمالی اغتشاشات اخیر؛ ‌غارت اموال عمومی ‌کار مردم نیست

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
ائمه جمعه استان خراسان شمالی با صدور بیانیه‌ای به حوادث اخیر پس از اعلام طرح مدیریت مصرف سوخت واکنش نشان دادند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد، به نقل از شورای سیاستگزاری ائمه جمعه استان خراسان شمالی، ائمه جمعه استان در پایان نشست ماهانه امروز خود، بیانیه‌ای در محکومیت اغتشاشات اخیر و لزوم توجه دولت به اقشار ضعیف جامعه صادر کردند.

در این بیانیه آمده است: نظام اسلامی ثمره مجاهدت امام راحل (ره) وشهدای عزیز و مردمی بوده که در کوران ناعدالتی‌ها وخباثت‌ها و جنایت‌ها علیه حکومت طاغوتی قیام کردند و انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند و در طول ۴۰ ساله گذشته نیز از سوی طواغیت منطقه و استکبار جهانی بارها گرفتاری‌هایی از جنس جنگ، تحریم٬ تهدید، قطعنامه و فتنه‌های مختلف را دیده و با استقامت در راه آرمان‌های انقلاب واعتماد به وعده‌های الهی، امروز سربلند این میدان شده‌ایم و توانسته‌ایم درمقابل دشمنان نظام اسلامی ایستاده و خار چشم آنان باشیم.

ائمه جمعه استان تصریح کردند: این استقامت، بصیرت، دشمن شناسی و اعتماد به وعده‌های الهی قطعا در چله دوم انقلاب بیشتر مورد احتیاج است چون حراست از یک دستاورد عظیم، مشکل‌تر از ایجاد آن است. دشمنان نظام در طول چله گذشته از هرفرصتی برای صدمه زدن و ایجاد شکاف بین مردم و رهبری و مسئولین نظام تمام استفاده را نموده و در قالب فتنه‌های ۷۸و۸۸ و دی‌ماه ۹۶ و …بار دیگر شانس خود را آزمودند و مثل همیشه درمسیر رسیدن به اهداف شوم خود ناکام ماندند.

ائمه جمعه استان با تقدیر از بصیرت انقلابی مردم٬ اعلام کردند: این بار نیز دشمنان ملت و رهبری و اسلام عزیز، با سازماندهی شبکه‌ای هدفمند و با پشتیبانی منسجم و هماهنگ و سریع آمریکا، اسرائیل و عربستان و ارتجاع منطقه، سلطنت طلبان، منافقین و شبکه‌های بی بی سی و.. با تمام توان دست به خرابکاری، غارت اموال، خشونت انسانی، کشته سازی وحمله به مراکزحساس زده و بدینوسیله خط تقابل با نظام اسلامی به عنوان تنها کشور امن منطقه و پرچمدار حمایت از مقاومت را برجسته نموده و با فشار و آشوب٬ کوتاه آمدن نظام اسلامی از آرمان‌های اصیل خود را در دستورکار قرارداده‌اند و به بهانه طرح سهمیه بندی بنزین٬ پروژه فشار بر نظام را کلید زدند تا با کشاندن مردم به اعتراضات خیابانی بتوانند به اهداف شوم خود برسند.

امامان جمعه خراسان شمالی در ادامه این بیانه گفتند: البته اعتراضات مردم که با نجابت زیر فشار گرانی، نسبت به اثرات تورمی این طرح صورت گرفته، کاملا به حق و طبیعی است و حق اعتراض برای آنان محفوظ است. مردم باید از چگونگی هزینه صحیح منابع مالی حاصل از این صرفه جویی عظیم مطلع و تبعات مثبت را ببینند. حساب مردم از آشوب گران و معاندان و ناامن کنندگان فضای عمومی کشور جداست.

خبری: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

ائمه جمعه استان در ادامه این بیانیه با ذکر مواردی٬ از دولت خواستند در کنار رهبری و سایر قوا٬ به کمک مردم آمده و تصریح کردن: لذا ما ائمه جمعه استان وظیفه خود می‌دانیم، که پشت سر رهبری معظم انقلاب اسلامی همچون گذشته درکنار مردم عزیز و ولایت مدار قرار گرفته وجهت اقناع افکار عمومی و روشنگری فضای استان تلاش خود را نموده و نکاتی را متذکرشویم:

۱-رهبرمعظم انقلاب با هوشمندی وکیاستی الهی، با اعلام حمایت از تصمیم سران قوا در واقع از کیان نظام اسلامی وامنیت مردم دفاع نموده و خط بطلانی برمعادلات مذبوحانه استکبار و فتنه گران کشیدند که تمسک به ولایت فقیه بازهم مانع آسیب به انقلاب و کشور می‌شود.

۲-این طرح تصمیم سران قوا بوده، که ضمن داشتن مطالباتی از مسئولین، لازم است نسبت به تصمیم سران قوا، خوشبین باشیم.

۳-مسئولین مراقبت کنند که گرانی بنزین، به دیگرکالاها و خدمات سرایت نکند و بارگرانی بیشتری برمردم تحمیل نشود.

۴- انسان عاقل علاقه مند به کشور و زندگی خود، نباید به اشرارکمک کند و حضور در کنار آنها نیز به تقویت و هویت بخشی آنان کمک خواهدکردو از اینکه مردم با بصیرت، صف خود را از آشوب گران جدا کرده‌اند، قابل تقدیر است.

۵- واریز عاجل و به‌موقع کمک معیشت از محل منابع درآمدی طرح، به حساب مردم عزیز، خصوصا اقشار آسیب پذیر و محرومان می‌تواند فشار را کمتر کرده و امید مردم نسبت به وعده‌های دولت مردان را بیشتر کند.

۶- مسئولین امنیتی و اطلاعاتی با دقت از اموال و ناموس مردم صیانت کرده و اجازه تعدی عده‌ای مزدور، به اموال مردم و کشور را ندهند.

۷- ضمن اعلام حمایت از مواضع اخیر رئیس دستگاه قضاء٬ برخورد بدون مسامحه و باسرعت و دقت و محاکمه سران اصلی خط آشوب را خواستاریم.

۸- ازبصیرت و زمان شناسی مردم عزیز استان، قدردانی نموده که در این ایام هیچ گونه مشکلی را نداشته و کسبه و بازاریان گرامی با ملاحظه اوضاع مالی مردم، انصاف به خرج داده و به‌طور خودجوش از گرانی جلوگیری نموده‌اند، تقدیرو تشکر داریم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | نطق جنجالی پروانه سلحشوری که به درگیری ختم شد | جز اقلیتی برخوردار مابقی مردم را رها کرده‌ایم

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، در آغاز این جنجال نمایندگان اصولگرا، ابتدا حاجی دلیگانی و علیرضا سلیمی شروع به انتقاد کردند بعد سامری از مجمع نماینگان خوزستان هم شروع به فریاد زدن کرد و خواستار خاموش شدن میکروفون سلحشوری شد. گزارش این جنجال را هم از اینجا بخوانید. فیلم کامل نطق پروانه سلحشوری را ببینید:

فیلم| مجادله یک دانشجو با رئیسی درباره رهبر انقلاب

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

فیلم/ تغییر طرح بنزینی دولت در مجلس آینده

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

وصول هزار میلیارد تومان مالیات شناسایی شده تا پایان آبان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‏، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه این سازمان، امسال تا پایان آبان، ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مالیات شناسایی نشده را شناسایی و معرفی کرده است، گفت: سازمان امور مالیاتی هم برای این مالیات‌ها، برگ تشخیص صادر کرده که حدود هزار میلیارد تومان از این مبلغ وصول شده است. وی اضافه کرد: یکی از اولویت‌ها و رویکرد‌های مهم سازمان بازرسی کشور‏، پیگیری و شناسایی بستر‌های فسادزا و اصلاح آن است که بخش قابل توجهی از این بستر‌ها باید توسط قوه مجریه‏، اصلاح شود. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان گفت: بخشی از این بستر‌ها هم ناشی از قوانین و مقررات است که باید اصلاح شود. وی تاکید کرد: فساد، خط قرمز سازمان بازرسی و دستگاه قضایی است و بدون هیچ اغماضی با آن برخورد می‌کنیم. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان ادامه داد: در سازمان بازرسی کل کشور هم تخلفی انجام شود حتما برخورد می‌کنیم.

باور استعدادها، راهی برای مقابله با تحریم‌های آمریکا و اروپا

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از خانه ملت، مسعود پزشکیان در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی دستاورد‌ها و مشکلات شرکت‌های دانش بنیان گفت: نیرو‌های علمی و دانش بنیان باید مورد توجه قرار گیرند، در این جلسه مسائلی در رابطه با مشکلات این شرکت‌ها اعم از در حوزه تامین اجتماعی، فضای کسب و کار، مالیات، گمرک و مجوز‌ها مطرح شد، اما مگر غیر از دولت این موضوع به جای دیگری ربط دارد، چرا باید کاری کنیم فضای کسب و کار مشکل پیدا کند، دولت می‌تواند لایحه فوریتی در این باره به مجلس بیاورد و مشکلات را حل کند. آقای پزشکیان با بیان اینکه رئیس دولت و معاون وزیر می‌گویند وضعیت کسب و کار بد است و ما رتبه صد و چندمی در فضای کسب و کار داریم چه کسی باید این وضع را اصلاح کند، ادامه داد: ما در دو موضوع هسته‌ای و موشک‌ها نگاه ویژه و تعهد سیاسی داشتیم و با قدرت حرفمان را در دنیا به کرسی نشاندیم و امروز می‌دانید قادریم کارمان را انجام دهیم، مسوولان ارشد مملکت باید بپذیرند با دانشمندان و جوانان می‌شود مملکت را درست کرد اگر پیشنهادی برای حل مشکلات دارند می‌توانند آن را به مجلس بیاورند ما هم با تمام قدرت آماده همکاری هستیم. آقای پزشکیان گفت: نیازمند عزم و اراده ملی و اعتماد به جوانان هستیم، برای حل مشکلات شرکت‌های دانش بنیان کارگروهی متشکل از وزارتخانه‌های اقتصاد، کار، علوم، بانک مرکزی و سازمان ثبت تشکیل و با کمیسیون‌های مربوط به مجلس هماهنگی شود، به این شرکت‌ها اختیاراتی داده شود و با تعهد و عزم و اراده از آن‌ها حمایت و دفاع کنیم. نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر قرار است مقابل آمریکا و تحریم‌ها بایستیم باید به مغز‌ها و استعداد‌ها باور داشته باشیم، اگر آن‌ها را باور و حمایت کنیم، آمریکا، اروپا وهیچ قدرتی نمی‌تواند ما را زمین گیر کنند بلکه از بحران هم نجات پیدا می‌کنیم؛ راه نجات ممکلت علم و دانش است و نمایندگان نیز با قدرت پشتیبان این امر هستند.
خبر فوریخبر فوری23 ساعت قبل
به گزارش خبر فوری، خبرهای منتشر شده از برخی سایت‌های خبری صهیونیستی حاکی از این است که نیروی هوایی رژیم صهیونیستی و روسیه در سوریه با هم درگیری مختصری پیدا کرده‌اند. از می‌۲۰۱۸ درگیریهای مرزی بین نیروی هوایی رژیم صهیونیستی و ایران و روسیه بیشتر شده است. با این حال، اگر گزارش فوق درست باشد احتمال درگیری هوایی روسیه و متحدانش با اسرائیل بالاتر می‌رود. این جنگنده می‌تواند با هواپیماهای دیگر که با سرعت و ارتفاع بیشتری پرواز می‌کنند به راحتی درگیر و پیروز شود. قدرت هوایی روسیه و رژیم صهیونیستیهم روسیه و هم رژیم صهیونیستی از توان هوایی بالایی برخوردارند.

نظرها

اخبار بیشتر