انباشت مرغ در واحد‌های مرغداری /قیمت هر کیلو مرغ به ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان رسید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. اقتصادی
انباشت مرغ در واحد‌های مرغداری /قیمت هر کیلو مرغ به ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان رسید

انباشت مرغ در واحد‌های مرغداری /قیمت هر کیلو مرغ به ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان رسید

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
اسدالله نژاد گفت: با توجه به انباشت مرغ، مرغداران در فروش هر کیلو مرغ با زیان یک هزار تا یک هزار و ۲۰۰ تومانی روبرو هستند.

حبیب اسدالله نژاد، نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران کشور درباره آخرین وضعیت بازار مرغ اظهار کرد: هم اکنون قیمت هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۸ هزار و ۴۰۰ تا ۸ هزار و ۵۰۰ تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۲ هزار تا ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان است.

وی افزود: هم اکنون بخشی از میزان تولید در واحد‌های مرغداری انباشت شده که همین امر موجب شده قیمت مرغ از نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار پایین‌تر باشد و به عبارت دیگر مرغداران در فروش هر کیلو مرغ با زیان یک هزار تا یک هزار و ۲۰۰ تومانی روبرو هستند.

اسدالله نژاد با اشاره به اینکه فروش مرغ با نرخ بالاتر از ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان گران فروشی است، بیان کرد: برخی واحد‌های صنفی برای دور زدن تعزیرات تغییراتی در شکل مرغ ایجاد می‌کنند و آن را به قیمت بالا می‌فروشند به عنوان مثال این محصول به صورت قطعه بندی شده یا بدون استخوان عرضه می‌کنند و نرخ فروش را ۲۰ هزار تومان افزایش می‌دهند که این قیمت از دیدگاه ما منطقی نیست و دستگاه‌های نظارتی باید توجه بیشتری بر این مسائل داشته باشند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران کشور با اشاره به دلایل انباشتگی مرغ در واحد‌های مرغداری گفت: با توجه به تولید بالا و نبود کشش بازار، مقداری مرغ در واحد‌های مرغداری انباشت شده است، از این رو از پشتیبانی امور دام انتظار می‌رود که به جای واردات مرغ به منظور ذخایر استراتژیک بنابر مصوبه اخیر ستاد تنظیم بازار از مرغداران مرغ مازاد را خریداری کنند.

به گفته وی، هم اکنون پشتیبانی امور دام مرغ منجمد شیرینگ پک شده را با نرخ ۱۳ هزار تومان خریداری می‌کنند که با این وجود امکان فروش مرغ برای مرغداران مهیا نیست و بیشتر کشتارگاه وارد خرید با پشتیبانی امور دام شدند.

اسدالله نژاد در پایان درباره آینده قیمت مرغ در بازار گفت: با توجه به شرایط کنونی عرضه و تقاضا پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ ظرف یک هفته تا ۱۰ روز آینده تغییری نداشته باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مروری بر پرونده‌های مفاسد اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
از پرونده ابربدهکار بانکی، سلطان سکه، متهمان بانک سرمایه، تخلفات پتروشیمی‌ها و موسسات مالی غیرمجاز تا اخلال در بازار دارو که در یکسال اخیر اتفاق افتاده را، بررسی می‌کنیم. آنطور که سخنگوی دستگاه قضا اعلام کرده تا مرداد سال ۹۸ برای بیش از ۹۰۰ پرونده در تهران و شهرستان‌ها، حکم صادر شده است. پرونده تخلفات پتروشیمی‌ها هم از دیگر پرونده‌های مهمی است که با تشکیل جلسات دادرسی متعدد، رسیدگی‌ها همچنان ادامه دارد. رسیدگی به تخلفات موسسات مالی غیرمجاز، پرونده پرسرو صدای شاندیز و پیگیری اخلال ارزی از دیگر پرونده‌های یکسال اخیر است. در ماه‌های گذشته هم اخلال در بازار گوشت و دارو رسیدگی شد که هنوز در پرونده شبنم نعمت زاده با تخلفات دارویی، حکمی صادر نشده است.
صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آقای عباس معمارنژاد معاون بانک و بیمه وزیر اقتصاد و جمعی از مدیران عامل بانک‌ها نیز وزیر اقتصاد را در این دیدار همراهی می‌کنند. بانک قرص الحسنه مهر ایران هم اکنون ۵۲۲ شعبه در سراسر کشور دارد و منابع آن ۲۸۰ هزار میلیارد تومان است که از این میزان ۲۵۰ هزار میلیارد تومان منابع قرض الحسنه و ۳۰ هزار میلیارد تومان منابع سهامداران است.

فیلم/ محرومیت زدایی در دل استان پایتخت

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل
فردا نیوزفردا نیوز11 ساعت قبل
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه در تمام دنیا وظیفه بانک مرکزی ثبات اقتصادی است، متذکر شد: وظیفه بانک مرکزی کنترل تورم و ثبات اقتصادی در کشور است، تورم خیلی مهم است، زیرا چنانچه تورم کنترل نشود عملا فقر گسترش می‌یابد. رئیس کل بانک مرکزی یادآور شد: در شرایطی برخی به‌دنبال ارز ۴۰ هزار تومانی بودند، اما بانک مرکزی آن را کنترل کرد و نرخ ارز را روی ۱۲ هزار تومان ثابت نگاه داشتیم. همتی افزود: بانک مرکزی برای ۸۵ نفر جمعیت ایران است و باید بخشی از مسائل ۸۵ میلیون را برطرف کند. رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: سیاست‌های بانک مرکزی برای تأمین ۸۵ میلیون ایرانی است و برخی نباید انتظارات خاص داشته باشند، بانک مرکزی باید مناسب با شرایط برای همه تصمیم بگیرد. همتی متذکر شد: هدف بانک مرکزی تثبیت نرخ ارز نیست، بلکه ثبات نرخ ارز در بازار است.
جام نیوزجام نیوز21 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، در حالی که سرمایه گذاران منتظرند ببینند که آیا آمریکا تعرفه‌های جدیدی را علیه کالاهای چینی وضع می‌کند و در حالی که قیمت فلز پالادیوم همچنان در حال رکورد شکنی است، قیمت طلا امروز رشد اندکی را شاهد بود. بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۰۱ درصد افزایش به ۱۴۷۵ دلار و ۸ سنت رسید. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز ۰٫۳۱ درصد رشد داشت و به ۱۴۷۹ دلار و ۵۰ سنت رسید. مایکل مک کارتی، استراتژیست ارشد موسسه سی ام سی مارکتس در این باره گفت: «موضوع کلیدی برای بسیاری از بازارها در کوتاه مدت مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین است. در جلسه قبل، پس از آنکه بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را ثابت نگه داشت و این سیگنال را ارشد کرد که هزینه استقراض در آینده نزدیک تغییری نخواهد کرد، قیمت طلا تا یک درصد افزایش داشت و به بالاترین رقم از ۵ دسامبر رسید. نرخ بهره بالا موجب افزایش هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا و رشد ارزش دلار می‌شود و تاثیری منفی بر قیمت طلا دارد.

نظرها

اخبار بیشتر