خواب آشفته‌ای که باز هم تعبیر نشد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

خواب آشفته‌ای که باز هم تعبیر نشد

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
آمریکایی‌ها تصور می‌کردند با به قول خودشان فشار حداکثری و طراحی ۲ ساله، آبان ۹۸ را آبان خواب آشفته ۴۱ ساله خود کنند، اما با هوشیاری مردم ضربه سختی خوردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آمریکایی‌ها که از آشوب دی ۹۶ شکست سختی خورده بودند تصور می‌کردند با به قول خودشان فشار حداکثری و طراحی ۲ ساله، آبان ۹۸ را آبان خواب آشفته ۴۱ ساله خود کنند، اما این بار نیز با هوشیاری مردم ضربه سختی خوردند که تا مدت‌ها سختی آن را فراموش نخواهند کرد.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مخالفت دوسوم اعضای مجمع با تصویب پالرمو

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
خبر تکمیل می‌شود. آقای حسین مظفر در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما تاکید کرد: در ابتدای بررسی لوایح «پالرمو» و «سی اف تی» در مجمع، ترکیب موافقان و مخالفان تصویب آن، پنجاه به پنجاه بود، اما به تدریج به شمار مخالفان افزوده شد و اکنون دو سوم اعضا با تصویب این لوایح مرتبط با اف‌ای تی اف مخالفند. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به رد لایحه پالرمو در جلسات غیررسمی مجمع تشخیص گفت: این موضوع فردا (یکشنبه) در نشست یکی از کمیسیون‌های مجمع بار دیگر بررسی می‌شود. وی تاکید کرد: مسکوت گذاشتن این لایحه در مجمع تشخیص تنها با هدف فرصت دادن به دولت برای چانه زنی با اروپایی‌ها به منظور اجرای تعهدات برجامی آنان بود، اما با توجه به اثبات بدعهدی اروپایی‌ها، دیگر هیچ ابهامی برای مجمع در رد این لوایح وجود ندارد. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش بینی کرد: تکلیف این دو لایحه تا قبل از پایان ضرب الاجل گروه اقدام مالی علیه کشورمان در مجمع، مشخص و رد خواهد شد.

بومی سازی با دستگاه میکرواسپکتروفتومتر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در مرکز نوآوری دانشگاه الزهرا برای اولین بار یک تیم نخبه موفق به طراحی و ساخت دستگاه میکرواسپکتروفتومتر شدند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دستگاهی با کاربری گسترده در صنایع مختلف که پیش از این جزو اقلام تحریمی محسوب میشده و حالا در ایران بومی شده است.

اروپا در آخر خط …

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دیروز در وین و پشت میز مذاکرات یک سوال مهم مطرح شد، سوالی که از ۱۹ ماه پیش همچنان بی پاسخ مانده است، اکنون نیز ۵ ماهی بیشتر به دو ساله شدن خروج آمریکا از برجام باقی نمانده است؛ خروجی که اروپای به ظاهر نگران در واکنش به آن از یک سو با صدور بیانیه از ۱۱ تعهدی گفتند که براساس آن هم باید پول نفت، گاز و محصولات پتروشیمی تامین می‌شد و هم سرمایه گذاری، حمل و نقل، هوانوردی و دریا نوردی تسهیل می‌شد …
پارس نیوزپارس نیوز10 ساعت قبل
مقام معظم رهبری در ذیل تفسیر این حدیث و با اشاره به آغاز ثبت نام کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی، بایسته‌های پذیرش مسئولیت در نظام ارزشی اسلام را تبیین می‌کنند؛ از نظرگاه رهبری «توانایی مدیریت در امر سیاسی» و «تعهد در قبل مسئولیت پذیرفته شده» دو مفهوم هنجاری اصلی و اساسی برای یک مدیر در نظام اندیشگی اسلام است. رهبر انقلاب با تکیه بر تناظر و توالی سه عنصر توانایی، مسئولیت و تعهد، بر ضرورت قضاوت یک مسلمان درباره خود بر اساس این ملاک‌ها تاکید می‌کنند. از نظرگاه رهبری پیش شرط حرکت به سمت پذیرش هر نوع مسئولیتی در نظام اسلامی، دایر بر داشتن بایسته‌های شخصیتی از جمله توانایی مدیریتی، نبوغ سیاسی و تخصص است و پذیرش تعهد، حلقه‌ی بعدی این نظام سلسله‌وار هنجاری است. به طور طبیعی پس از بیانات رهبری تحلیل‌های متعددی نسبت به چگونگی پذیرش مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی تبیین خواهد شد ولی به نظر می‌رسد در این باره باید از تفاسیر سطحی پرهیز کرده تا ژرف واره‌های بیانات رهبری در بستر واقعیت الگوسازی شود. حال اگر بخواهیم به صورت اجمالی به بایسته‌های مسئولیت پذیری در نظام جمهوری اسلامی بپردازیم، شامل موارد ذیل خواهد بود:
وانانیوزوانانیوز12 ساعت قبل
به گزارش وانانیوز، سیده فاطمه ذوالقدر با تاکید بر ضرورت تصویب نهائی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان گفت: از آنجا که کودک قدرت تشخیص نفع و ضرر خودش را ندارد، موضوع تامین و حمایت از حقوق آنها از دل‌مشغولی‌های اساسی است. بر این اساس، قانون فعلی حمایت از کودکان و نوجوانان (مصوب ۱۳۸۱) دارای نقص‌های جدی بوده و لذا یک لایحه جدید برای الحاق به قانون فعلی حمایت از کودکان و نوجوانان نیاز و ضروری به نظر می‌رسید. وی با بیان اینکه «ابلاغ این لایحه به عنوان ابزاری برای تامین حقوق کودکان و نوجوانان است که صدایی برای مطالبه‌گری ندارند»، یادآور شد: به همین دلیل لایحه‌ای با عنوان «حمایت از کودکان و نوجوانان» از سوی دستگاه قضا به مجلس ارائه شد که در آن پیش‌بینی‌هایی برای حمایت از کودکان و نوجوانان کار، ‌ کودکان و نوجوانان بزه‌دیده و کودکان و نوجوانان در معرض بزه آورده شده که در مجلس مورد بررسی و تصویب قرار گرفت و برای بررسی به شورای محترم نگهبان تقدیم شد. ذوالقدر اضافه کرد: شورای نگهبان ایراداتی در ماده ٩ این لایحه وارد دانسته که نظر آنها درخصوص این ماده مورد توجه قرار گرفت و برهمین اساس این لایحه این هفته در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد و امیدواریم به تصویب نهائی برسد. انتهای پیام
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، فرمانداری اهواز این روزها شاهد حضور چهره‌های مختلف از گرایش‌های گوناگون سیاسی است. همچنین افرادی مانند سیدرضا میرزاده فرمانده اسبق سپاه خوزستان، کیوان ساعدی از مسئولان وزارت علوم، مجتبی یوسفی شهردار سابق منطقه ۳ اهواز نیز نام‌نویسی کردند. احمد سراج معاون سابق شهردار اهواز و سیدکریم حسینی معاون سابق استاندار خوزستان نیز از چهره‌های آشنا ثبت‌نام شده در انتخابات مجلس شورای اسلامی هستند. به گزارش تسنیم ثبت نام کاندیدا‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی تا پایان امروز ادامه دارد. انتهای پیام/ ۳۳۱/ح

نظرها

اخبار بیشتر