حاشیه‌های امروز پارلمان| از ورزش برخی نمایندگان تا درخواست مکرر برای مشارکت در رای‌‌گیری
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
حاشیه‌های امروز پارلمان| از ورزش برخی نمایندگان تا درخواست مکرر برای مشارکت در رای‌‌گیری

حاشیه‌های امروز پارلمان| از ورزش برخی نمایندگان تا درخواست مکرر برای مشارکت در رای‌‌گیری

فارسخبرگزاری فارس |
جلسه علنی امروز مجلس با حاشیه‌هایی نظیر پیاده‌روی برخی نمایندگان در نشست علنی و درخواست علی لاریجانی برای مشارکت نمایندگان در رای‌‌گیری روبرو بود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۲۸ آبان) مجلس شورای اسلامی حاشیه‌هایی به همراه داشت.

* محمدرضا تابش نماینده اردکان و هادی قوامی نماینده اسفراین حین برگزاری جلسه علنی مشغول پیاده‌روی سریع بودند.

حاشیه‌های امروز پارلمان| از ورزش برخی نمایندگان تا درخواست مکرر برای مشارکت در رای‌‌گیری - 2

این ۲ نماینده با استفاده از فضای دایره و نیم دایره صحن مجلس و با استفاده از نرم‌افزار گام‌شمار تلفن همراه حین جلسه علنی مجلس مشغول پیاده‌روی بودند.

حاشیه‌های امروز پارلمان| از ورزش برخی نمایندگان تا درخواست مکرر برای مشارکت در رای‌‌گیری - 5حاشیه‌های امروز پارلمان| از ورزش برخی نمایندگان تا درخواست مکرر برای مشارکت در رای‌‌گیری - 6

علی وقف‌چی نماینده زنجان هم از دیگر نمایندگان بود که در نیم‌دایره شرقی صحن پارلمان مسافت ۳۰ متری را با استفاده از نرم افزار نصب کرده در تلفن همراهش پیاده‌روی می‌کرد.

غلامرضا حیدری نماینده تهران دیگر نماینده‌ای بود که هادی قوامی را در این پیاده‌روی همراهی می‌کرد.

*گعده طولانی طولانی مدت علی مطهری و احمد مازنی نمایندگان تهران با یکدیگر و محمدرضا عارف نماینده تهران و نصرالله پژمانفر نماینده مشهد هم از دیگر نکات جالب نشست امروز مجلس بود.

*انتظار لاریجانی برای نشستن بر صندلی خود و عدم توجه پزشکیان به این موضوع هم منجر به آن شد که برای دقایقی رئیس پارلمان پشت سر نائب خود انتظار بکشد.

* وقتی علی لاریجانی بر صندلی ریاست خود جلوس کرد گعده‌ای ۹ نفره بالای سر او شکل گرفت این در حالی است که رضا اردکانیان وزیر نیرو در حال پاسخ به سؤال نماینده مرودشت بود. اما محبی‌نیا، حضرت‌پور، کامران، طیار، فرهنگی و قاضی‌پور و … بنا داشتند که با لاریجانی به رایزنی بپردازند. * وقتی نماینده ارومیه در حال بیان موضوعی مربوط به لایحه تجارت بود ابطحی نماینده خمینی‌شهر به همکارش تذکر داد که «فارسی‌تر حرف بزن تا نمایندگان متوجه شوند» که۴ همین موضوع باعث شد تا قاضی‌پور عصبانی شده و اعلام کند «شما فارسی گوش بده و من نمی‌توانم بهتر از این فارسی صحبت کنم».

حاشیه‌های امروز پارلمان| از ورزش برخی نمایندگان تا درخواست مکرر برای مشارکت در رای‌‌گیری - 12

* در پشت سر نمایندگان گعده‌گیر، غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه بودجه و بهروز نعمتی عضو سابق هیأت رئیسه با تکیه بر دستگیر‌ه‌های درب هیأت رئیسه در حال گفت‌وگو بودند؛ کمی بعد نعمتی به سمت یوسف‌نژاد دیگر عضو هیأت رئیسه رفت و برای دقایقی با وی نیز گفت‌وگویی مشترک انجام داد.

حاشیه‌های امروز پارلمان| از ورزش برخی نمایندگان تا درخواست مکرر برای مشارکت در رای‌‌گیری - 14

* ملکشاهی نماینده خرم‌آباد در حالی انصراف خود را از طرح سؤال از وزیر نیرو اعلام کرد که وی طبق اعلام مرکز پژوهش‌های مجلس قرار بود سؤال ملی‌اش را از اردکانیان درباره خشکسالی و بحران آب مطرح کند.

در خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

حاشیه‌های امروز پارلمان| از ورزش برخی نمایندگان تا درخواست مکرر برای مشارکت در رای‌‌گیری - 17

* نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه بعد از تعیین تکلیف سؤال از اردکانیان و اقناع نماینده مرودشت از پاسخ‌های وزیر و حین بررسی مجدد لایحه تجارت به لاریجانی و اعضای هیأت رئیسه تذکر داد که چرا اردکانیان از مجلس خارج نمی‌شود و حضور وی باعث جمع شدن نمایندگان دور وزیر شده است.

حاشیه‌های امروز پارلمان| از ورزش برخی نمایندگان تا درخواست مکرر برای مشارکت در رای‌‌گیری - 19

* وقتی که محمدعلی وکیلی عضو هیأت رئیسه مجلس در حال دادن یادداشتی به علی لاریجانی رئیس مجلس بود نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه مسئولیت جابجایی این کاغذ را برعهده گرفته و وقتی از محتوای آن مطلع شد آن برگه را پاره کرد؛ هرچند که سیدراضی نوری نماینده شوش هم تلاش زیادی برای میانجیگری به منظور عدم پاره کردن این کاغذ را به خرج داد اما موفق نشد.

حاشیه‌های امروز پارلمان| از ورزش برخی نمایندگان تا درخواست مکرر برای مشارکت در رای‌‌گیری - 21

* حجم زیادی پلاستیک سفید رنگ روی میز نمایندگان هم نظرها را به خود جلب کند و سوژه‌ای برای عکاسان خبری شد.

حاشیه‌های امروز پارلمان| از ورزش برخی نمایندگان تا درخواست مکرر برای مشارکت در رای‌‌گیری - 23

* گعده غلامحسین امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور با محسن کوهکن نماینده لنجان هم از دیگر حواشی امروز پارلمان بود.

* این لابی‌ها و گفت‌وگوهای دو یا چند نفره و خروج برخی وکلا از پارلمان منجر به تذکر لاریجانی به نمایندگان مجلس شد و رئیس مجلس اعلام کرد که نمایندگان از پارلمان خارج نشوند چون تعداد نمایندگان لب مرز جلسه رسمی قرار داشته و اگر فقط چند نفر از نمایندگان از صحن خارج می‌شدند علنا جلسه از رسمیت خارج می‌شد به همین دلیل بارها لاریجانی از نمایندگان خواست از مجلس خارج نشوند چون رأی‌گیری دارند.

*درخواست‌های چند باره لاریجانی برای رأی دادن نمایندگان در موضوع لایحه تجارت از دیگر موضوعات جالب امروز پارلمان بود. به طوری که بعد از بیان پیشنهاد قاضی پور نماینده ارومیه در ماده ۳۵۷ لایحه تجارت لاریجانی اعلام کرد که ۷۰ نفر از نمایندگان در رأی‌گیری مشارکت نداشتند؛ لحظاتی گذشت اما باز هم لاریجانی گفت ۶۵ نفر از نمایندگان رأی ندارند و باید وکلا در رأی‌‌دهی مشارکت کنند.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.
روزنوروزنو4 روز قبل
مسئولان باشگاه استقلال ظاهرا در تلاش هستند تا به هواداران بگویند در تلاش هستند استراماچونی را بازگردانند ولی به نظر نمی‌رسد، خواست واقعی این باشد. امروز استراماچونی فاش کرد اصلا قراری با مسئولان این باشگاه در ترکیه ندارد! شب گذشته استقلالی‌ها اعلام کردند خلیل زاده سرپرست استقلال عازم ترکیه شده تا با این مربی دیدار و توافق کند. حتی تصویری از خلیل زاده هم منتشر شد که اصلا حواسش به دوربین نبود. بدین ترتیب برای همه این سوال به وجود می‌آید که سرپرست استقلال در ترکیه به دیدار چه کسی رفته است؟!

نظرها

اخبار بیشتر