گازگرفتگی ۶ دانش‌آموزان تهرانی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برنا
  4. اجتماعی
گازگرفتگی ۶ دانش‌آموزان تهرانی

گازگرفتگی ۶ دانش‌آموزان تهرانی

برناخبرگزاری برنا |

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، درباره جزییات این حادثه گفت: ساعت ۱۰:۵۳ امروز این حادثه در خیابان خاوران، خیابان بنی‌طبا به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که بلافاصله ماموران یک ایستگاه آتش‌نشانی به محل اعزام شدند.

سید جلال ملکی افزود: در طبقه دوم این مدرسه سه طبقه یک کلاس درس ۱۵ نفره دچار حادثه انتشار گاز منواکسید کربن شده بود و عوامل اورژانس ۶ دانش‌آموز را که دچار مسمویت شدید شده بودند به مراکز درمانی منتقل کردند.

وی ادامه داد: ۹ دانش آموز دیگر به حیاط مدرسه انتقال و در محل درمان و پس از بررسی کارشناسان آتش نشانی مشخص شد نقص در دودکش موتورخانه این مدرسه موجب انتشار گاز شده است.

ملکی در ادامه از حادثه دیگر انتشار گاز منواکسیدکربن در یک ساختمان مسکونی در خیابان ناطق نوری پاسداران خبر داد و گفت: در یک ساختمان چهار طبقه هشت واحدی به دلیل نقص در دودکش موتورخانه انتشار گاز منواکسیدکربن تمامی نقاط این ساختمان را فرا گرفته بود و ۱۵ نفر از ساکنان در وضعیت نا ایمنی قرار داشتند.

وی خاطر نشان کرد: آتش نشانان هر ۱۵ نفر را از داخل ساختمان خارج کرده و جهت درمان تحویل عوامل اورژانس دادند.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران به شهروندان توصیه کرد: در فصل سرما نسبت به ایمن سازی دودکش موتورخانه‌ها اقدام کنند.

بیشتر بخوانید:

مسمومیت 14 دانش آموز دختر براثر استنشاق گاز تینر مسمومیت 10 دانش آموز بر اثر نشت گاز

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری3 روز قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

بارندگی‌ها تا پایان امشب ادامه دارد

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
آقای مرتضی ضرابی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: در آخرین ساعات دیشب یک سامانه بارشی از نوار غربی وارد کشور شد و نخستین بارش‌ها به شکل برف از ارومیه، سردشت آذربایجان غربی و سقز کردستان گزارش شد. وی افزود: همچنین از دیشب تا صبح امروز در بندر ماهشهر، ایلام، آبادان، بوشهر، شیراز و بروجرد گزارش بارندگی شده است. کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: در مناطق مرتفع و سردسیر، چون مراغه، سردشت، پیرانشهر، ارومیه و زنجان بارش برف گزارش شده است. آقای ضرابی گفت: مناطق مرکزی کشور و بخش‌هایی از استان‌های مرکزی و همدان در دامنه‌های زاگرس نیز تحت تأثیر این بارندگی‌ها قرار گرفتند. آقای ضرابی گفت: از بعدازظهر دوشنبه هفته آینده یک سامانه بارشی از سمت غرب و جنوب غربی وارد کشور می‌شود و از نیمه دوم هفته آینده شاهد فعالیت بارشی این سامانه خواهیم بود.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

فیلم | آتش دوباره به جان پلاسکو افتاد

همشهریهمشهری3 روز قبل
وی با تاکید بر اینکه محل حادثه در ضلع شرقی پلاسکو قدیم واقع شده بود گفت: ساختمان محل آتش سوزی در گذشته گاراژ بوده و مغازه‌هایی در کنار آن وجود داشت. در طبقه بالایی این ساختمان که بیش از ١٠٠٠ متر وسعت داشت، چندین باب مغازه دچار اتش سوزی شده که انبارها و مغازهها کاربری تولید و نگهداری لباس داشتند و وسعت آتش سوزی حدود ٢٥٠متر بود. سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد: در ابتدا شعله زیادی از پنجره‌ها بیرون می‌زد اما بعد از مدتی با تلاش آتش نشانان شدت آن کاهش یافت. در ادامه نیز با توجه به اینکه آتش به شیروانی‌ها هم سرایت کرده بود عملیات را ادامه دادند تا آتش به طور کامل اطفاء شود. به گفته وی این عملیات مصدومی نداشته است.

نظرها

اخبار بیشتر