پاسخ مدیر عامل شرکت عظام به خبر منتشره در الف
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. تکنولوژی

پاسخ مدیر عامل شرکت عظام به خبر منتشره در الف

الفخبرگزاری الف |
به دنبال انتشار اظهارات نماینده محترم دادستان درباره پرونده آقای عباس ایروانی وی با ارسال توضیحاتی خواستار انتشار آن طبق قانون مطبوعات شد که متن جوابیه در ادامه می‌آید.

نظر به درج خبری با عنوان « ایروانی پول بیت‌المال را برای تولید داخل می‌گرفت، اما صرف واردات قطعات چینی می‌کرد» در سایت جامعه خبری تحلیلی الف به تاریخ ۹۸/۸/۱۳، اتهاماتی خارج از کیفر خواست صادره که از مصادیق افترا و نشر اکاذب می‌باشد به نقل از نماینده محترم دادستان به اینجانب عباس ایروانی و گروه عظیم تولیدی و صنعتی قطعات خودرو عظام نسبت داده شده است که ضمن رد تمامی موارد مطروحه و معنون از سوی آن رسانه و باستناد فصل ششم/ ماده ۲۳ قانون مطبوعات و تبصره‌های ذیل آن، بدینوسیله خواهشمند است متن این نامه و جوابیه این گروه را به نحو مطلوب در اولین فرصت منتشر تا ضمن اصلاح خبر مزبور، موجب تنویر اذهان عمومی و رفع شبهات گردد.

عباس ایروانی- مدیر عامل

متن کامل جوابیه

---------------

پاسخ به ادعاهای نماینده محترم داستان

ادعا: «آیا گروه قطعات خودروی عظام، کارگاه مونتاژ و سرهم بندی قطعات چینی است؟!»

پاسخ به ادعا: مجموعه عظام که بنیانگذارش «عباس ایروانی» است، با نزدیک به سه دهه سابقه دارای ١٢ کارخانه تولید قطعات اصلی خودرو در نقاط مختلف کشور از جمله در تهران و دیگر استان‌های آذربایجان شرقی، گیلان، البرز و اصفهان است که حدود ٤ هزار نفر نیروی انسانی در این کارخانه‌ها مشغول تولید قطعات خودرو با نزدیک به یک میلیارد شماره فنی در سال هستند، که علاوه بر تأمین داخل خطوط تولید خودرو و نیز بازار مصرف قطعات یدکی، توانمندی صادرات این قطعات را نیز داراست.

انواع سیستم‌های برق و الکترونیک، ایمنی و امنیتی و مکاترونیک، قطعات تزئینی و پلاستیکی، انواع کیت کلاچ و کمک‌فنر، فرمان هیدرولیک، انواع دینام و استارت، موتور فن، قفل‌های سوئیچی و مکانیکی، انواع پوسته‌های آلومینیومی، ریخته‌گری قطعات چدنی نظیر میل‌لنگ، دیسک و کاسه‌چرخ، بوش سیلندر، انواع پیستون‌های بنزینی، دیزلی و دیگر قطعات برای خودروهای داخلی در این مجموعه بزرگ صنعتی تولید و تامین می¬شود.

اگر فعالیت گروه عظام محدود به تعدادی کارگاه برای سرهم بندی قطعات وارداتی بود دیگر نیازی به این تعداد نیروی انسانی در زنجیره‌ای با بیش از ٢٦ هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم و چنین حجم انبوهی از ماشین آلات، تجهیزات تولیدی پیشرفته منحصر بفرد، آزمایشگاه‌های مجهز در بیش از ١٠٠ هزار متر مربع فضای تولیدی و سرمایه گذاری بالغ بر ١٠ هزار میلیارد تومان در این صنعت نبود.

ادعا: «آیا عظام باعث عدم بومی سازی علم در صنعت خودرو توسط شرکتهای نوپاست؟!»

پاسخ به ادعا: با در نظر گرفتن حداقل ٥٤٠ شرکت تامین کننده مواد اولیه و قطعات داخلی همکار با گروه عظام که بیش از ٢٢هزار نفر نیروی انسانی را تحت پوشش خود دارند، همت و حمیت این گروه عظیم در بومی¬سازی فن¬آوری تولید با کمک سایر تولیدکنندگان و بکارگیری پتانسیل سایر بنگاه‌های صنعتی متوسط وکوچک در جهت خودکفایی مشخص خواهد شد. این حقیقت به تنهایی نشانگر توجه ویژه گروه عظام به تولیدکنندگان کوچک است.

ادعا: «آیا عظام پول از بیت المال قرض کرده و بجای تولید صرف واردات قطعات دست چندم چینی کرده؟!»

پاسخ به ادعا: انتظار می‌رود تفاوت حقوقی بین وام و قرض و نیز بیت المال با منابع بانکی برای مسئولین مربوطه معلوم باشد. گروه عظام با بیشترین تنوع تولید با تکیه بر دانش فنی بومی¬شده توسط نیروهای متخصص توانسته انواع قطعات مهم خودرو را با کیفیتی هم¬تراز با استاندارد‌های جهانی و اکثرا تحت لیسانس شرکتهای مطرح دنیا تولید کند. این کارخانجات به عنوان سرمایه‌ای ارزشمند بستری مناسب برای تولید انواع قطعات خودرو به ارزش سالانه ٧٠٠ میلیون دلار ایجاد کرده‌اند، اگر این گروه وجود نداشت امروزه باید سالانه صدها میلیون دلار از منابع ارزی برای واردات قطعات خودرو از کشور خارج می¬شد.

لذا اتهام عامه پسند صرف بیت المال در واردات اجناس رده چندم چینی با قرض از بانکها و یا اخذ ارز دولتی جهت واردات، شایسته این گروه تولیدی نیست. چرا که اگر هم تسهیلات بانکی اخذ شده اکثرا جهت خرید و انتقال تکنولوژی خطوط تولید و یا خرید مواد اولیه و یا قطعات پیش ساخته‌ای بوده که به دلیل نبود دانش فنی و یا تکنولوژی انحصاری آنها امکان ساخت در داخل کشور نداشته‌اند و یا توجیه اقتصادی برای ساخت داخل شدن آنها وجود نداشته است. دستیابی به حدود ۹۰٪ ساخت داخل در اکثر قطعات استراتژیک بطور میانگین، گواه فتح قریب الوقوع قله خودکفایی است.

ادعا: «آیا عظام با واردات باعث عدم تولید شده و عامل مشکل عدم تأمین قطعات خودروست!؟»

پاسخ به ادعا: چنین اتهام غیر منطقی به مجموعه عظام که به گواه تعاملات با خودروسازان تابحال باعث خواباندن خط تولید خودرو نشده است، مذموم میباشد. گفتنی است عمده کارخانه‌های عظام نظیر پیستون ایران در تبریز، فرآوری و ساخت در شهر صنعتی رشت، استام صنعت در کمالشهر کرج در نوع خود بزرگترین و برترین کارخانه¬های تولید قطعات خودرو به حساب می¬آیند.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار مهم تکنولوژی و فناوری

کارخانه پیستون ایران با ظرفیت تولید ٦میلیون عدد انواع پیستون موتور‌های بنزینی و دیزلی دارای ١٠٠٪ فرآیندهای ساخت تولید از مرحله ریخته‌گری و ذوب آلومینیوم، ماشین کاری، تکمیل، آزمایش و بازرسی بزرگترین کارخانه تولید پیستون موتور در خاورمیانه است. اگر این‌ها خودکفایی در تولید و تامین قطعات نیست پس چیست؟!

کارخانه فرآوری و ساخت با ظرفیت تولید ٦میلیون عدد انواع کمک فنر سبک و سنگین بزرگترین کارخانه تولید کمک فنر خودرو در کشور بوده که پس از نصب و راه اندازی تجهیزات خطوط تولید خریداری شده کمک فنر پژو فرانسه در سالن ١٤ هزار متری در حال احداث به بزرگترین کارخانه تولید کمک فنر در خاور میانه تبدیل خواهد شد.

ادعا: «آیا گروه عظام باعث شد پراید از چرخه تولید خارج نشود؟!»

پاسخ به ادعا: برای اثبات عدم صحت این ادعا کافیست بدانیم بر اساس مستندات سهم عظام در کل خرید بیش از ٢٣هزار میلیارد تومانی گروه سایپا، اعم از مواد اولیه و قطعات در سال ٩٦، کمتر از ۵/۰ درصد و از کل خرید بیش از ١٩هزار میلیارد تومان در سال ٩٧حدود ۲/۰ درصد است. با همین سهم اندک تمامی قطعات عرضه شده به گروه سایپا تنها برای خودرو پراید نبوده و دیگر خودرو‌ها را شامل می‌شود.

از طرف دیگر همواره یک یا دو شرکت تامین کننده در کنار عظام قطعات مشابه را برای گروه سایپا تامین می‌کنند به عنوان مثال در قطعه کمک فنر خودرو پراید بیش از ٩٥٪ نیاز شرکت سایپا توسط شرکت ایندامین متعلق به گروه سایپا تامین شده و ٥٪ باقیمانده از سوی عظام تامین می‌شود. در قطعه پیستون موتور پراید نیز کل نیاز تولید موتور این خودرو توسط شرکت سایپا پیستون تامین می‌شود. لذا ادعای اینکه عظام به دلیل سود خود مانع توقف تولید خودرو پراید شده است بی اساس بوده و واقعیت ندارد.

مهمتر اینکه اساسا خودروسازان سفارش دهنده قطعات به قطعه¬سازان هستند و نه بالعکس! لذا سیاستگذاری در تولید انواع خودرو در اختیار خودروسازان است و کلیه قطعه سازان همچون عظام تابع این تصمیمات بوده و صرفا وظیفه‌ی تأمین قطعات موردنیاز را بر عهده دارند.

ضمنا درحال حاضر به لطف دستان توانمند فرزندان خانواده عظام محصولاتی با بهترین کیفیت روز دنیا و تحت لیسانس شرکتهای مطرح بین المللی تولید می‌شوند و این محصولات به ‌کشورهایی از قبیل روسیه، ترکیه، عراق، سوریه و ایتالیا صادر شده¬اند. این مسئله توانمندی گروه عظام در جهت تأمین قطعات خودروهای خارجی با برندهای مطرح را اثبات می‌کند که امیدواریم پس از تثبیت، روند صادرات گسترده¬تر شود. لذا این مجموعه خود پرچم‌ دار ارتقاء سطح کیفی خودروهای ساخت داخل است تا بتواند از پتانسیل¬های به¬روز خود در تامین قطعات مورد نیاز خطوط تولید خودرو استفاده کند. تاکید می‌کنم همان طور که متخصصان و کارگران گروه عظام، قطعات خودروهای با کیفیتی مانند مزدا ۳ و محصولات پژو و … را تولید کرده‌اند، همواره آماده تولید قطعه با کیفیت برای خودروهای جدید، ایمن و کم مصرف هستند. همگان خود «قضاوت» کنند.

اتهاماتی اینچنین بی پایه و اساس و تقلیل «گروه قطعات خودرو عظام» به عنوان آبروی صنعت کشورمان، به کارگاههای مونتاژ و سرهم بندی قطعات وارداتی چینی!، و همچنین تحقیر دستاوردهای انکار ناپذیر متخصصان و کارگران این مرز بوم در «تولید ملی» با رویکرد خودکفایی، قطعا در تقابل با منافع ملی و مخالف با منویات مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای است.

امید است با لطف بیشتر دستگاههای نظارتی و قضایی به شرکتهای تولیدی که «سربازان اقتصادی» این نظام می‌باشند، دلگرمی صنعتگران احیا شود، کارآفرینانی که تمام داشته‌ها و عواید کار خود را در داخل خاک میهن اسلامی سرمایه گذاری کرده‌اند. چرا که با این روند، خدشه در تولید و اشاعه بیکاری دقیقا درجهت تحقق اهداف دشمنان ایران خواهد بود.

در پایان از کلیه اهالی رسانه دعوت میشود جهت شناخت بهتر «گروه قطعات خودرو عظام»، از کارخانجات این مجموعه بازدید نمایند تا با انعکاس واقعیت‌ها، امکان قضاوت مردم شریف و عزیز را فراهم کنند.

ز خشنودی ایزد اندیشه کن خردمندی و راستی پیشه کن

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نقد و بررسی فورد اکسپلورر مدل ۲۰۲۰

تابناکتابناک1 روز قبل
«فورد اکسپلورر / Ford Explorer» یک خودرو اس‌یو‌وی از کمپانی فورد است که از سال ۱۹۹۰ تاکنون در شش نسل تولید و عرضه شده است که نسل سوم آن از مدل ۲۰۲۰ آغاز شده است. بین سال‌های ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۰ ابعاد میان‌سایز داشته ولی از سال ۲۰۱۰ به بعد در دسته کراس‌اوورهای اس‌یو‌وی فول‌سایز قرار گرفته است. ظاهرا فورد جای این نوع اس‌یو‌وی را در بازار خالی‌تر دیده است. این خودرو را می‌توان به دو صورت محو عقب و با هدایت چهار چرخ سفارش داد که البته توانایی آفرود آن در رده بالایی دسته‌بندی نشده است. در این ویدیو مدل ۲۰۲۰ از این خودرو مورد نقد و بررسی قرار گرفته است.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
فروش محدود و نقدی ام وی ام ایکس ۵۵ در نمایندگی‌های مجاز مدیران خودرو آغاز شد. به گزارش خبرنگار عصر ایران فروش ام وی ام ایکس۵۵ در شبکه نمایندگی‌های مدیران خودرو آغاز شده است. مدیران خودرو، ام وی ام ایکس۵۵ را در دو تیپ و با قیمت ۳۶۵ میلیون ۵۰۰، و ۳۶۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به صورت نقدی عرضه می‌کند. زمان تحویل این خودرو در طرح فروش نقدی مدیران خودرو ۴۵ روز اعلام شده است. این همچنین این خودرو دارای گیربکس اتوماتیک (۶ سرعته دوکلاچه)، مانیتور ۹ اینچی لمسی، سیستم‌های پایداری ESP، TCS، HHC، ایربگ‌های (جلو-جانبی (دوربین ۳۶۰، سیستم GPSمی باشد) _________________بیشتر بخوانید: ________________
تسنیمتسنیم1 روز قبل
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه فعالیت تولیدات صنعت آلومینیوم تا پایان سال به روال معمولی خود بازمی‌گردد خاطر نشان کرد: اکنون خوشبختانه نه تنها تأمین آلومینیوم با مشکل مواجه نشده است بلکه میزان ذخیره برای تولید شمش آلومینیوم از متوسط ۵ سال گذشته نیز بیش‌تر است. وی از نهضت ساخت داخل در صنعت خودرو کشور خبر داد و بیان کرد: این مهم به عناون یکی از برنامه‌های راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت از اردیبهشت امسال با فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی آغاز شده است. رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران افزود: در همین راستا تاکنون قرارداد داخلی سازی قطعات، لوازم و تجهیزات مصرفی صنعت خودرو به ارزش ۲۷۵ میلیون یورو منعقد شده که البته مجموع هدف‌گذاری ما در صنعت خودرو در مجموع به ارزش ۱٫۴ میلیارد یورو است. وی اذعان کرد: بر اساس این نهضت قرار است تا سال ۱۴۰۰ قطعات وارداتی صنعت کشور به ارزش ۱۰ میلیارد دلار داخلی‌سازی شود که مطالعه تمام فرآیندهای انجام این کار انجام شده و مشخص شده که در کجا احتیاج به سرمایه‌گذاری، دانش، تکنولوژی داریم. انتهای پیام/۱۹۰/ش
فارسفارس23 ساعت قبل
در این روز دو تیم سپاهان و شهر خودرو برای رسیدن به صدر و جایگاه استقلال تلاش می‌کنند. نگاهی به این بازی‌ها می‌اندازیم: نساجی مازندان - شهر خودرو مشهد؛ بازگشت شاگردان گل محمدی به صدر؟ نساجی ۹هفته است که پیروز نشده اما بازی‌های زیبایی ارایه می‌دهد. با این شرایط به نظر می‌رسد شهر خودرو در شهر قائمشهر کار سختی را داشته باشد. شهر خودرو اگر می‌خواهد همچنان در جمع مدعیان بالانشین جدول باقی بماند باید در شهر خسته پیروز شود. شهر خودرو اگر در این مسابقه پیروز شود شانس دارد به صورت موقت صدر جدول برسد به شرطی که سپاهان هم مقابل پیکان متوقف شود.

نمایشگاه حمل و نقل هوشمند در هانگژو (+تصاویر)

8+
عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر