۴۰ میلیون دلار محصولات ارگانیک ایران صادر شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. اقتصادی
۴۰ میلیون دلار محصولات ارگانیک ایران صادر شد

۴۰ میلیون دلار محصولات ارگانیک ایران صادر شد

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
رئیس هیئت مدیره انجمن ارگانیک ایران با اشاره به افزایش تولید این محصولات در کشور گفت: با وجود تحریم ها 40 میلیون دلار از محصولات ارگانیک ایران در سال گذشته به دیگر کشورها از جمله کشورهای اروپایی صادر شده است.

اعتمادآنلاین| رضا نورانی، رئیس انجمن ارگانیک کشور در آیین افتتاحیه دوازدهمین جشنواره ارگانیک ایران اظهار کرد: امسال به سفارش سازمان توسعه تجارت نمایشگاه ارگانیک از بوستان گفت‌وگو به نمایشگاه بین المللی انتقال یافت و حمایت‌های مناسبی برای برگزاری این نمایشگاه و ترویج مصرف ارگانیک صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری تولید محصولات ارگانیک در مقایسه با سال قبل افزایش یافته است، افزود: سطح زیر کشت محصولات ارگانیک در کشورمان به ۸۳ هزار هکتار رسیده و با وجود شرایط سخت تحریم سال گذشته بیش از ۴۰میلیون دلار محصولات ارگانیک به بازار‌های هدف صادر شده است.

رئیس انجمن ارگانیک کشور با بیان اینکه ایران پنجاه و نهمین کشور تولید کننده محصولات ارگانیک در دنیا است ادامه داد: با رفع تحریم‌ها می‌توانیم جهش و ارز آوری بیشتری در بازار‌های در صادراتی داشته باشیم.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

وی تصریح کرد: براساس تاکید رهبر معظم انقلاب و سران سه قوه برای تولید محصولات سالم در کشور توجه جدی و زیادی در برنامه ششم توسعه کشور به موضوع تولید محصولات ارگانیک صورت گرفته است.

بر اساس اعلام رئیس انجمن ارگانیک ایران تمام محصولات ارگانیک کشاورزان به صورت تضمینی خریداری می‌شود که قیمت خرید این محصولات ۳۰ درصد بالاتر از سایر محصولات بازار است.

بنابراین گزارش این نمایشگاه از امروز ۲۸ آبان تا اول آذرماه سال جاری در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران و در سالن‌های ۱۰ و ۱۱ برگزار می‌شود؛ محصولات ارگانیک عرضه شده این نمایشگاه با ۳۰ درصد تخفیف است.

منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بازارهای مالی

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ رئیس کل بانک مرکزی هشدار داد؛ مردم دارایی‌های خود را در معرض ریسک خرید و فروش ارز قرار ندهند. بازار ارزبازار ارز هفته گذشته را با نوسان پشت سر گذاشت و قیمت دلار در پایان هفته به ۱۳ هزار تومان رسید. بازار بورس بازار بورس برخلاف بازار‌های موازی هفته پر رونقی را پشت سر گذاشت و نقدینگی قابل توجهی به این بازار وارد شد. بازار سکه و طلابازار سکه و طلا نیز به دلیل نوسانات بازار ارز هفته گذشته با نوسان زیادی همراه بود و قیمت هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

رمز یک بار مصرف

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
بانک مرکزی دریافت رمز دوم یکبار مصرف را برای تراکنش‌های بدون کارت و اینترنتی از اول دی اجبار کرده است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ در کشور روزانه بیش از ۳۰ میلیون تراکنش بدون کارت بانکی در حال انجام است که نیاز به تدابیر خاص امنیتی دارد و در همین راستا بانک مرکزی دریافت رمز دوم یکبار مصرف را برای تراکنش‌های بدون کارت و اینترنتی اجبار کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر