معامله گران آنلاین مشکلی برای ثبت سفارش ندارند/ ثبت ارزش بازاری ۱۱۲۰ تریلیون تومانی برای شرکت بورس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تابناک
  4. اقتصادی

معامله گران آنلاین مشکلی برای ثبت سفارش ندارند/ ثبت ارزش بازاری ۱۱۲۰ تریلیون تومانی برای شرکت بورس

تابناکخبرگزاری تابناک |
مدیرعامل شرکت بورس تهران گفت: معامله گران آنلاین مشکلی برای ثبت سفارش های خود با توجه به قطعی اینترنت ندارند و در صورت عدم دسترسی به اینترنت می توانند با کارگزار خود تماس بگیرند!

مدیرعامل شرکت بورس تهران گفت: معامله گران آنلاین مشکلی برای ثبت سفارش‌های خود با توجه به قطعی اینترنت ندارند و در صورت عدم دسترسی به اینترنت می‌توانند با کارگزار خود تماس بگیرند!

به گزارش خبرنگار بورس تابناک، علی صحرائی در حاشیه ششمین نمایشگاه بانک، ‌بورس و بیمه کیش در پاسخ به خبرنگار بورس تابناک در خصوص اینکه با توجه به قطعی اینترنت پس از ناآرامی‌های افزایش قیمت بنزین، تکلیف معامله گران آنلاین چیست؟ گفت: معامله گران آنلاین مشکلی برای ثبت سفارش‌های خود ندارند و در صورت عدم دسترسی به اینترنت می‌توانند با کارگزار خود تماس بگیرند!

حال این سئوال مطرح می‌شود که آیا نیروی انسانی کارگزاران و زیر ساخت آنان امکان خدمات رسانی به موقع به معامله گران را میسر می‌سازد یا خیر؟

مدیر عامل بورس تهران در پاسخ به دیگر سئوال خبرنگار تابناک در خصوص نقش صندوق توسعه بازار گفت: این صندوق عملکرد قابل قبولی در ریزش‌های اخیر داشته است.

صحرائی گفت: سهامدارانی که قصد خروج از یک نماد را داشته‌اند می‌توانند در ۲ روز از سهم خارج شوند این در حالی است که موضوع حمایت صندوق توسعه از بازار همواره مورد انتقاد سهامداران بوده است.

صحرائی پرونده شرکت کنتور سازی (آکنتور) را در حال بررسی دانست و با توجه به بازداشت برخی مدیران این شرکت و دخالت افراد دیگر در این پرونده این نماد باید متوقف بماند.

از سوی دیگر سهامداران این نماد خواستار آن هستند که سازمان بورس و شرکت بورس تهران با توجه به بازداشت مدیر عامل این شرکت راهکارهای دیگری که در پرونده‌های مشابه عملیاتی شده را برای این شرکت انجام دهند.

به گفته مدیر عامل بورس تهران ارزش معاملات بورس رشد ۱۱۸ درصدی در سال جاری ثبت کرده و ارزش بازار بورس نیز با رشد ۶۴ درصدی به یک هزار و ۱۲۰ تریلیون تومان رسیده است.

وی با بیان اینکه شاخص کل بورس از ابتدای سال جاری تا کنون با رشد قابل توجهی همراه بوده، ‌ ادامه داد: شاخص بورس نسبت به ابتدای سال با رشدی ۱۷۶ هزار واحدی رو به رو بوده است.

صحرائی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا امروز شاخص بازار اول ۶۶ درصد رشد را تجربه کرده، ‌افزود: شاخص بازار دوم ۸۱ درصد و شاخص هموزن ۱۶۸ درصد رشد را نشان می‌دهد که این موضوع حکایت از رشد بیشتر این دو شاخص از شاخص کل است.

خبری: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

صحرایی با بیان اینکه رشد شاخص هم‌وزن گویای توجه سهامداران به شرکت‌های کوچک بوده، افزود: شاخص صنعت نیز رشد ۴۱ درصدی را در تابلوهای آماری به ثبت رسانده است.

وی در ادامه افزود: در ۶ ماه نخست امسال سهامداران حقیقی به عنوان بازیگران اصلی بورس به میزان۷۰ درصد در خرید بازار نقش داشتند این در حالی است که سهامداران حقوقی تنها از سهم ۳۰ درصدی برخوردار بوده‌اند.

صحرایی گفت: ‌آمارها نشان می‌دهد در ۱۴ هزارو ۸۶۹ میلیارد تومان تامین مالی صورت گرفته که از این میزان ۱۱ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان افزایش سرمایه بوده است.

به گفته صحرایی از ابتدای سال تا کنون ۶ عرضه اولیه به ارزش ۲ هزار و ۱۵۵ میلیارد تومان در تالار شیشه‌ای صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: از ابتدای سال تا امروز، معامله ۷۶۰ میلیارد تومان اوراق بدهی و ۵۹۱ میلیارد تومان اوراق اختیار فروش تبعی در بورس صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت بورس تهران، ادامه داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد همچنین ۶۷ هزار میلیارد تومان سود بین سهامداران شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورس تقسیم شده است.

صحرایی به رشد ۱۱۸ درصدی ارزش معاملات در سال جاری اشاره کرد و افزود: ابزار معاملات آتی سبد سهام که در اواخر سال ۹۷ با ۴ نماد اجرایی شد، اکنون به ۷ نماد افزایش پیدا کرده است.

مدیرعامل شرکت بورس تهران، با اشاره به نمادهای بازار بورس تهران، ‌ تاکید کرد: در بازار اول ۱۳۵ نماد و در بازار دوم ۱۹۶ نماد حضور دارند که طبق آمار موجود تنها دو نماد معاملاتی متوقف هستند.

وی با تاکید بر لزوم وجود بازار گردان برای شرکت‌هایی بازار اول و شرط بازار گردانی برای شرکت‌های متقاضی پذیرش تصریح کرد:: سهامداران حقیقی در مازاد خرید به فروش بیشترین حضور را در صنایع سرمایه‌گذاری، آشامیدنی، ‌انبوه‌سازی و استخراج کانه‌های فلزی داشته‌اند.

صحرایی به مشارکت ۵۰ درصدی سهامداران آنلاین در بخش معاملات خرد اشاره کرد و گفت: تا کنون مذاکراتی زیادی با سفرای خارجی در ایران انجام شده که بازدید هیات‌هایی از کشورهای عراق، ‌ سوریه، ‌سوییس و اتریش از بورس تهران منجر شده است.

وی ادامه داد: انعقاد تفاهم نامه با بورس شانگهای چین از جمله تعاملات مهم بورس تهران بوده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رمز دوم پویا

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​کلاهبرداری‌های اینترنتی در یک سال گذشته افزایش ۲ برابری داشته است و حالا برای جلوگیری از این کلاهبرداری‌ها، از ابتدای دی رمز دوم ایستا غیر فعال می‌شود و برای تراکنش‌های اینترنتی ناگزیر باید رمز دوم یکبار مصرف از بانک مورد نظر دریافت کرد. استفاده از رمز دوم پویا فقط برای خرید‌های اینترنتی است و پایانه‌های خرید فروشگاهی و یا عابربانک‌ها نیازی به رمز دوم یکبار مصرف ندارند. افرادی هم که از گوشی‌های هوشمند استفاده نمی‌کنند می‌توانند رمز دوم پویای خود را از طریق پیامک دریافت کنند. بر اساس آمار بانک مرکزی روزانه حدود ۳۰ میلیون تراکنش بدون کارت بانکی انجام می‌شود که این تعداد بالا، لزوم افزایش زمینه‌های امنیتی را بسیار بیشتر می‌کند.

سورن پلاس به زودی رونمایی می‌شود +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

به ثانیه‌های آخر این ویدیو دقت کنین!

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل

:: استانبول - همایش اقتصادی ایران و ترکیه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از استانبول، فعالان اقتصادی دو کشور در این نشست، زمینه‌های توسعه مبادلات تجاری و رفع موانع موجود را بررسی کردند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، نجفی ۱۰ روز قبل و بعد از اخذ رضایت از خانواده استاد، به دلیل نقض حکم صادره در دیوان‌عالی کشور در شعبه ۹ دادگاه کیفری استان تهران یک‌بار دیگر پای میز محاکمه رفت. قضات شعبه ۹ روز گذشته نتیجه شور خود را انشا کردند. این رأی با نظر اقلیت نیز همراه بوده که به صورت جداگانه نوشته شده است. گفته می‌شود نجفی به ٧/۵ حبس محکوم شده است که ۶ سال قابل اجرا است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
این مرد ادامه داد: صورت هیچ کسی را نمی‌دیدم و چند روزی به همین حالت بودم. این متهم ادعا کرد: وقتی به خانه این پیرمرد رفتم او با یک لیوان آب میوه از من پذیرایی کرد که بعد از خوردن آن بیهوش شدم. آن‌ها وقتی فهمیدند که از سوی پیرمرد هدف تجاوز قرار گرفته‌ام پیشنهاد دادند از او انتقام بگیرم. وی افزود: در این نقشه تصمیم گرفتم اموال و سرمایه پیرمرد تنها را بالا بکشم. بنا به این گزارش، تجسس‌های پلیسی برای دستگیری دو همدست مرد انتقام جو ادامه دارد.

نظرها

اخبار بیشتر