آنکارا: گشت‌زنی نیروهای ترکیه و روسیه در سوریه ادامه می‌یابد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی
آنکارا: گشت‌زنی نیروهای ترکیه و روسیه در سوریه ادامه می‌یابد

آنکارا: گشت‌زنی نیروهای ترکیه و روسیه در سوریه ادامه می‌یابد

مهرخبرگزاری مهر |
وزیر دفاع ترکیه از ادامه گشت زنی مشترک نیروهای این کشور با روسیه در شمال شرق سوریه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد: گشت‌زنی مشترک نیروهای ترکیه و روسیه در شمال سوریه طبق توافق سوچی ادامه دارد.

وزیر دفاع ترکیه در این خصوص ادامه داد: البته مشکلاتی وجود دارد که می‌کوشیم از طریق مذاکره با طرف روس، آنها را حل کنیم. تدابیر لازم در حال انجام است. اگر مسائل جدیدی نیز باشد، آنها را با مذاکره با روسیه حل و فصل خواهیم کرد.

خبری: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

گفتنی است به دنبال توافق رؤسای جمهوری روسیه و ترکیه در شهر سوچی، نیروهای نظامی دو کشور به گشت زنی‌های مشترکی در شمال سوریه می‌پردازند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم3 روز قبل
یادداشت دیپلماتیک مربوط رسما به «گزه‌ آندرهاس‌ فون گایر» سفیر آلمان در مسکو که امروز در همین رابطه به وزارت امور خارجه روسیه احضار شده بود، تحویل داده شد. در اوایل ماه دسامبر دولت آلمان دو دیپلمات روس را «عنصر نامطلوب» اعلام کرده و از این کشور اخراج کرد. در آن زمان «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان اعلام کرده بود که برلین این حق را برای خود محفوظ می‌داند که اقدامات بعدی علیه روسیه، از جمله اعمال تحریم را در نظر بگیرد. وزارت امور خارجه روسیه نیز در واکنش به این مسئله هشدار داده بود که در حال بررسی مجموعه‌ای از اقدامات تلافی جویانه در رابطه با اخراج دو مقام سفارت روسیه در آلمان است. در بیانیه وزارت خارجه روسیه تاکید شده بود که اظهارات طرف آلمانی درباره علت اخراج دیپلماتهای روسی از برلین کاملا بی اساس و اقدامی غیردوستانه ارزیابی می‌شود.

(تصویر و ویدئو) اعدامی که عراق را تکان داد

فراروفرارو2 روز قبل
هشدار: این ویدئو حاوی تصاویر خشن استجزییات ماجراسخنگوی نیروهای مسلح عراق جزئیات جدیدی درباره حادثه امروز میدان الوثبه بغداد منتشر و اعلام کرد که نیروهای امنیتی تاکنون در این قضیه دخالتی نکرده‌اند. واکنش نخست وزیر عراقعادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق با صدور بیانیه‌ای نسبت به حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد واکنش نشان داد. به نقل از خبرگزاری بغداد الیوم، تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه تاکید کردند که آن حوادث در راستای تحریف وجهه تظاهرات بوده است. تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه عنوان کرده‌اند: ما تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز برای اصلاح اوضاع دست به تظاهرات زده‌ایم. آنچه در میدان الوثبه رخ داد از نظر تظاهرات کنندگان، بشریت و همه ادیان محکوم است.

نظرها

اخبار بیشتر