وزیر ارتباطات: منتظر صدور مجوز وصل اینترنت هستیم/ سخنگوی دستگاه قضا: قطع اینترنت تصمیم شورای عالی امنیت ملی بود و باید زودتر اتخاذ می‌شد/ سخنگوی دولت: اینترنت استان به استان وصل می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تابناک
  4. سیاسی

وزیر ارتباطات: منتظر صدور مجوز وصل اینترنت هستیم/ سخنگوی دستگاه قضا: قطع اینترنت تصمیم شورای عالی امنیت ملی بود و باید زودتر اتخاذ می‌شد/ سخنگوی دولت: اینترنت استان به استان وصل می‌شود

تابناکخبرگزاری تابناک |
به رغم آنکه برخی خدمات اینترنتی به واسطه اقدامات صورت گرفته در یکی دو روز اخیر دایر شده اند، کماکان دسترسی بسیاری از ایرانیان به اینترنت قطع است. موضوعی که سخنگوی دولت از برنامه‌ای ویژه برای رفع آن خبر می‌دهد، اما وزیر ارتباطات تاکید دارد که این گونه نیست!

به رغم آنکه برخی خدمات اینترنتی به واسطه اقدامات صورت گرفته در یکی دو روز اخیر دایر شده‌اند، کماکان دسترسی بسیاری از ایرانیان به اینترنت قطع است. موضوعی که سخنگوی دولت از برنامه‌ای ویژه برای رفع آن خبر می‌دهد، اما وزیر ارتباطات تاکید دارد که این گونه نیست.

به گزارش «تابناک»، پیش از ظهر امروز علی ربیعی، سخنگوی دولت در حاشیه یک مراسم در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالات خبرنگاران، از برنامه‌ای ویژه برای برقراری ارتباط اینترنتی در کشور خبر داد که ظاهرا یک پیش فرض اساسی دارد؛ «سو استفاده نشدن از آن»!

اینترنت استان به استان وصل می‌شود

ربیعی در این باره گفت: «مشکلات برخی مشاغل اینترنتی و بانک‌ها را حل کردیم، اما هنوز مشکل برخی کار‌های دانشجویی و مشاغل دیگر باقی مانده است. باید همه بپذیریم در شرایطی که برخی به دنبال سوء استفاده هستند چنین تصمیمی از سوی دولت طبیعی است مثلا من خودم شاهد بودم که برخی در یکساعت در اصفهان و شیراز قصد حمله به دونقطه‌ای را داشتند که می‌توانست بخش اعظمی از موبایل‌های کشور را از کار بیندازد.»

با این توضیحات، وی برنامه دولت برای برقراری دوباره اتصال به اینترنت در کشور را این گونه تشریح کرد: «می‌پذیرم که با قطع اینترنت خیلی‌ها دچار سختی شده‌اند، اما نگرانی بزرگتر امنیت ملی کشور است که باید به آن توجه شود. در استان‌هایی که از اینترنت سوء استفاده صورت نمی‌گیرد استان به استان اینترنت آن‌ها وصل خواهد شد و به حالت طبیعی برمی گردد.»

باید زودتر قطع می‌شد

تقریبا هم زمان با سخنان سخنگوی دولت درباره قطع اینترنت کشور و برنامه اتصال دوباره آن، سخنگوی یکی دیگر از قوا هم درباره قطعی اینترنت در کشور توضیحاتی جالب توجه ارائه داد و تاکید کرد که این تصمیم را شورای عالی امنیت ملی اتخاذ کرده و ربطی به مجموعه ایشان یعنی قوه قضائیه نداشته است.

خبری: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

غلامحسین اسماعیلی که در نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه با اصحاب رسانه سخن می‌گفت، در این باره تاکید کرد: «تصمیم قطع اینترنت تصمیم قوه قضاییه نبود و تصمیم شورای عالی امنیت ملی بود. تصمیم گرفتند کاری انجام شود که از این مجرا به کشور آسیب وارد نشود؛ ما اعتقاد داریم باید این تصمیم زودتر گفته می‌شد و اطلاع دارم که به شرکت‌ها اینترنت داده می‌شود.»

منتظر مجوز وصل هستیم

مهم‌ترین توضیحات را البته آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات داد که بار دیگر تاکید کرد اینترنت کشور دچار اختلال نشده «بلکه به‌دستور و تشخیص شورای امنیت کشور با ابلاغ به اپراتور‌ها قطع شده است.» توضیحاتی که در ادامه‌اش طرح ارائه شده توسط سخنگوی دولت درباره وصل استان به استان زیر سوال رفت چراکه آذری جهرمی تاکید کرد «از روز گذشته پیگیری‌های لازم در حال انجام است تا با عادی شدن شرایط، مجوز لازم صادر شود و شرکت‌ها مجددا اینترنت را برقرار کنند.»

معنای سخنان وزیر چیزی نیست جز اینکه طرح وصل استان به استان و شرط بیان شده برای آن مطرح نیست. البته این تنها طرح و برنامه‌ای نیست که بیان می‌شود و وزیر تکذیبش می‌کند چراکه به تاکید این مقام مسئول، برخلاف ادعای برخی مقامات و کاربر‌های فراوانی که «اینترانت ملی» در این روز‌ها در کلام مسئولان یافته، «اینترنت داخلی معنا ندارد، بلکه یک عبارت کاریکاتور شده و بسیار غلط است، ما موضوعی به‌نام اینترنت ملی نداریم.»

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتخابات انگلیس، پایان بحران یا آغازی دیگر

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن، تازه‌ترین نظرسنجی‌های منتشر شده حکایت از این دارد که حدود یک چهارم از چهل و شش میلیون واجد شرایط رای دادن در انتخابات انگلیس حتی روز انتخابات تصمیم نگرفتند به نامزد کدام حزب رای دهند.

سالگرد یک قتل خاموش

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آمار دقیقی از کشتار مسلمانان نیجریه‌ای در شهر زاریا اعلام نشده اما تعداد کشته شدگان از ۳۵۰ تا هزاران نفر تخمین زده شده است.

:: رم- بحران در بزرگترین مجتمع فولادسازی ایتالیا

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیوز، مرجع عالی‌قدر شیعیان عراق در بیانیه‌ای به اتفاقات اخیر این کشور واکنش نشان داد و و بر لزوم انحصار سلاح به دست دولت تاکید کرد. در این بیانیه که از سوی نماینده ایشان در نماز جمعه کربلا قرائت شد، آیت‌الله سیستانی بر لزوم سازماندهی ارتش بر اساس معیار‌های حرفه‌ای و وفاداری به میهن و لزوم انحصار سلاح به دست دولت تاکید کرد. مرجع عالی‌قدر شیعیان عراق همچنین بر لزوم بازسازی مناطق آزادشده از چنگ تروریست‌های داعش و توانمندسازی آوارگان تاکید کرد. آیت‌الله سیستانی در بیانیه خود تاکید کرد: قتل، آدم‌ربایی، روی زمین کشاندن اجساد و تکه‌تکه کردن آن‌ها جرایمی است که باید عاملان آن محاکمه شوند. این بیانیه در پی آن صادر می‌شود که افراد ناشناس در ادامه اقدامات مشکوک در عراق، در جنایتی هولناک نوجوان ۱۶ ساله‌ای را به قتل رسانده و جسد او را در میدان الوثبه بغداد آویزان کردند.

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.
ایسناایسنا1 روز قبل
واشنگتن پست می‌گوید چند سناتور جمهوری‌خواه دیروز به این نشریه گفته‌اند که با کوتاه و موجز برگزار کردن جلسات استیضاح قصد دارند که از به راه افتادن یک «سیرک سیاسی» جلوگیری کنند. به همین علت هم بسیاری از اعضای هر دو مجلس نمایندگان و سنا چگونگی برگزاری جلسات استیضاح و نتیجه پایانی آن را به سرنوشت خود در انتخابات آتی گره خورده می‌دانند. با این حال به نظر می‌رسد نانسی پلوسی، رئیس دموکرات و کهنه‌کار مجلس نمایندگان هر چه داغ‌تر شدن جریان استیضاح ترامپ را یک بازی برد-برد برای حزب خود می‌داند. دلیل دیگر برای خوش‌بینی دموکرات‌ها این است که با استیضاح ترامپ و «گناه‌کار و قانون‌شکن» جلوه دادن رئیس‌جمهوری آمریکا، ممکن است رای‌دهندگان مستقل و حتی بخشی از آرای خاموش، به انتخابات سال آینده به عنوان یک «رای اعتراضی» نگاه کنند و فارغ از توانایی نامزد نهایی دموکرات‌ها برای مقابله با دونالد ترامپ، این رای‌دهندگان تنها برای «نه گفتن به ترامپ» سراغ دموکرات‌ها بروند. شبکه تلویزیونی سی‌ان‌بی‌سی با دعوت از استیو بنن، استراتژیست سابق کاخ‌سفید و از حامیان جدی ترامپ در میان راست‌گرایان تندرو، به بررسی انتظارات ترامپ از جلسات استیضاح پرداخته است.

نظرها

اخبار بیشتر