کودکان کار به کجا می‌روند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سلامت نیوز
  4. اجتماعی
کودکان کار به کجا می‌روند؟

کودکان کار به کجا می‌روند؟

سلامت نیوزخبرگزاری سلامت نیوز |

سلامت نیوز: نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد که مناطق ۲، ۳، ۷، ۱۱، ۱۳، ۱۲ و ۱۵با بیشترین میزان کودکان کار روبه‌رو هستند

به گزارش سلامت نیوز به نقل از همشهری، کودکان کار یکی از انواع آسیب‌های اجتماعی در تهران هستند که در ۲۲منطقه شاهد آنها هستیم؛ کودکانی که به دلایل مختلف برچسب آسیب اجتماعی به آنها زده می‌شود، درحالی‌که خود این برچسب را انتخاب نمی‌کنند. شاید برای هرکدام از ما این سؤال پیش آمده که این کودکان بیشتر در چه مناطقی از تهران دیده می‌شوند؟ جالب است بدانید براساس آخرین پژوهش‌های انجام‌شده کارشناسان آسیب اجتماعی در تهران، کودکان کار بیشتر در ۷منطقه از تهران که در بخش‌های جنوبی، شمالی و مرکزی قرار دارند، دیده می‌شوند و این مناطق را به نوعی پاتوق خود قرار می‌دهند. دلایل شکل‌گیری کودکان کار در تهران مختلف است که پژوهشگران به آن پرداخته‌اند. کودکانی که در معرض انواع آسیب‌های بهداشتی، روانی، اجتماعی، رشد و … قرار دارند و استرس، اضطراب، افسردگی، مشکلات هویتی، رفتاری، سرپناه، غذا، پوشاک و … تنها بخشی از مشکلات آنهاست.

همه روزه کودکان کار را در تمام مناطق تهران مشاهده می‌کنیم، ولی آنچه اهمیت دارد این است که در سطح شهر و برخی نقاط تهران تعداد کمتری از کودکان کار دیده می‌شوند و در برخی نقاط این فراوانی بیشتر است. همانطور که سایر آسیب‌های اجتماعی مانند کارتن‌خواب‌ها، معتادان، زنان بی‌خانمان و … در مناطق مختلف وجود دارند، ولی فراوانی آنها در مناطق و به تفکیک ناحیه‌ها و محلات فرق می‌کند. براساس آخرین پژوهش‌های انجام شده کودکان کار در مناطق ۲، ۳، ۷، ۱۲، ۱۱، ۱۳و ۱۵بیشتر دیده می‌شوند. البته نتایج این تحقیقات به این معنی نیست که کودکان کار در مناطق دیگر وجود ندارند.

کاهش آسیب‌های اجتماعی در حوزه کودکان کار نیازمند همکاری نهادها و ارگان‌های مختلف کشور است. در پژوهش اخیر ۱۱نهاد و ارگان به‌طور مستقیم با کودکان کار در ارتباط هستند. اما بیشترین ارتباط از سوی سازمان بهزیستی، شهرداری و نیروی انتظامی است و راهکارها برای کاهش کودکان کار از طرف این ۳نهاد ارائه می‌شود. درحالی‌که سایر ارگان‌ها هم وظایفی دارند که کمتر درباره آنها صحبت می‌شود. به علاوه ناهماهنگی بین ارگان‌ها برای کاهش آسیب‌های اجتماعی خود آسیب بزرگ‌تری است که مدت‌هاست کشور را دچار اختلال کرده و به‌نظر می‌رسد تا این مسئله رفع نشود ما همچنان شاهد درهم‌پیچیدگی راهکارهای مختلف در حوزه مشکلات شهری هستیم.

کودکان کار به کجا می‌روند؟ - 5

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدیو) ماجرای نوزاد رها شده در یکی از خیابان‌های شهرضا

فراروفرارو1 روز قبل
مدیرکل روابط عمومی اداره بهزیستی اصفهان گفت: نوزاد رها شده در یکی از خیابان‌های شهرستان شهرضا هم‌اکنون در شیرخوارگاه این شهر تحت مراقبت قرار دارد. به گزارش برنا؛ محمدرضا عسکریان‌زاده، افزود: این نوزاد در وضعیت سالم و مطلوب قرار دارد و تمامی اقدامات موردنیاز درباره او در حال انجام است. وی از دادن هر گونه اطلاعات بیشتر در این زمینه خودداری کرد و آن را بسته به اعلام مسوولان عنوان کرد. روز گذشته کلیپی مبنی بر رهاشدن یک نوزاد در یکی خیابان‌های شهرضا در جنوب اصفهان منتشر شد. براساس روال قانونی نوزادانی که در سطح معابر و خیابان‌ها رها می‌شوند پس از دریافت حکم قضایی و طی شدن یک دوره زمانی و مطمئن شدن از عدم بازگشت والدین، به خانواده‌هایی که تائید صلاحیت شوند و نوزاد امنیت جانی و روانی داشته باشد، سپرده می‌شوند.

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری1 روز قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

مروری بر پرونده‌های مفاسد اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
از پرونده ابربدهکار بانکی، سلطان سکه، متهمان بانک سرمایه، تخلفات پتروشیمی‌ها و موسسات مالی غیرمجاز تا اخلال در بازار دارو که در یکسال اخیر اتفاق افتاده را، بررسی می‌کنیم. آنطور که سخنگوی دستگاه قضا اعلام کرده تا مرداد سال ۹۸ برای بیش از ۹۰۰ پرونده در تهران و شهرستان‌ها، حکم صادر شده است. پرونده تخلفات پتروشیمی‌ها هم از دیگر پرونده‌های مهمی است که با تشکیل جلسات دادرسی متعدد، رسیدگی‌ها همچنان ادامه دارد. رسیدگی به تخلفات موسسات مالی غیرمجاز، پرونده پرسرو صدای شاندیز و پیگیری اخلال ارزی از دیگر پرونده‌های یکسال اخیر است. در ماه‌های گذشته هم اخلال در بازار گوشت و دارو رسیدگی شد که هنوز در پرونده شبنم نعمت زاده با تخلفات دارویی، حکمی صادر نشده است.

سخنگوی سازمان غذا و دارو: تکذیب پیداشدن قرص‌های مشکوک در کیک دانش آموزان

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

خط تولید باتری‌های لیتیومی

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ شرکت صبا باتری در راستای ماموریت اصلی خود که همانا توسعه سیستم‌های ذخیره ساز پیشرفته انرژی است‏، با نگاه راهبردی به جریان توسعه صنعت حمل و نقل الکتریکی به عنوان یک کلان روند صنعتی در سطح بین المللی و با درک نیاز استراتژیک این صنعت به انواع باتری‌های پرانرژی، در سال ۱۳۹۳، به راه اندازی نخستین صنعت تحقیقاتی تولیدی باتری‌های لیتیومی در کشور، از طریق انتقال و اکتساب دانش فنی تولید باتری‌های لیتیومی در انواع سیلندری و تخت اقدام کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر