تاثیر اختلال در اینترنت بر بازار سرمایه/ تقویت شاخص کل بورس تهران علی رغم کاهش محسوس ارزش و حجم معاملات
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تابناک
  4. اقتصادی

تاثیر اختلال در اینترنت بر بازار سرمایه/ تقویت شاخص کل بورس تهران علی رغم کاهش محسوس ارزش و حجم معاملات

تابناکخبرگزاری تابناک |
تاثیر اختلال در اینترنت بر حجم و ارزش معاملات در داد و ستدهای امروز بورس تهران محسوس تر از روزهای پیشین بود و  پیشنهاد مدیر عامل بورس تهران به سهامداران برای تماس با کارگزاران در صورت نداشتن اینترنت به نظر چندان کارساز نبوده است.
تاثیر اختلال در اینترنت بر بازار سرمایه/ تقویت شاخص کل بورس تهران علی رغم کاهش محسوس ارزش و حجم معاملات - 0

تاثیر اختلال در اینترنت بر حجم و ارزش معاملات در داد و ستدهای امروز بورس تهران محسوس‌تر از روزهای پیشین بود و پیشنهاد مدیر عامل بورس تهران به سهامداران برای تماس با کارگزاران در صورت نداشتن اینترنت به نظر چندان کارساز نبوده است.

به گزارش بورس تابناک، امروز (سه‌شنبه) شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران با افزایش ۱۹۷۱ واحدی تا سطح ۳۰۴ هزار و ۶۹۸ واحدی افزایش یافت

شاخص کل هم‌وزن با ۱۵۶۵ واحد افزایش رقم ۸۶ هزار و ۷۹۰ را تجربه کرد. شاخص آزاد شناور نیز با ۳۴۱۷ واحد افزایش تا تراز ۳۵۴ هزار و ۹۲ بالا رفت و شاخص بازار اول با رشد ۱۱۴۱ واحدی تا کانال ۲۲۰ هزار و ۹۶۹ واحد پیش رفت و شاخص بازار دوم نیز با رشد ۵۲۶۸ واحدی نتا سطح ۶۲۱ هار واحدی رشد کرد.

امروز نمادهای بانک صادرات (وبصادر) وبانک تجارت (وتجارت)، ایران خودرو (خودرو) و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل پالایش نفت بندرعباس (شبندر)، پالایش نفت تبریز (شبریز) و صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) بیشترین نقش کاهنده روی شاخص‌های بازار سرمایه داشتند.

نگاهی به ارزش معاملات

ارزش معاملات بورس تهران به ۹۲۰ میلیارد تومان رسید و تاثیر قطعی اینترنت بر ارزش و حجم معاملات کاملا مشهود و حجم معاملات نیز ۱٫۹ میلیارد سهم و اوراق مالی بود.

فلزات اساسی با ارزش معاملات ۱۰۴ میلیارد تومانی بیشترین ارزش معاملات و نمادهای بانکی‌ها، در رتبه دوم از نظر ارزش معاملات قرار گرفتند و با معامله نزدیک به ۶۹۹ میلیون سهم و اوراق مالی به ارزش بیش از ۷۶ میلیارد تومان این جایگاه را تثبیت کردند.

عرضه و تقاضا

صنایع‌خاک‌چینی‌ایران‌ (کخاک) صندوق سرمایه گذاری پاداش سهامداری توسعه۱ (سپاس)، صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت کمند (کمند)، صندوق سرمایه گذاری پارند پایدار سپهر (پارند)، ایران‌ارقام‌ (مرقام) و صنایع‌ آذرآب‌ (فاذر) با بیشترین صفوف خرید و تقاضا همراه بودند و در مقابل نمادهای نوش‌ مازندران‌ (غنوش)، صندوق سرمایه گذاری پاداش سهامداری توسعه۱ (سپاس)، صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت کمند (کمند)، ایران‌یاساتایرورابر (پاسا) صندوق درآمد ثابت امین یکم فردا (امین یکم)، صکوک اجاره خلیج فارس (صفارس۴۱۲) و سیمان فارس نو (سفانو) با بیشترین صفوف عرضه و فروش مواجه شدند.

در خبری بخوانید: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

رفت و آمدهای بازار

امروز نماد معاملاتی شرکت‌های شیمی داروئی ‌داروپخش‌ (دشیمی۱)، ‌گروه‌صنایع‌بهشهرایران‌ (وصنا۱) به منظور برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی توسط ناشر، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌ها (وسکاب) جهت تشکیل جلسه هیئت مدیره در خصوص افزایش سرمایه، قند لرستان (قلرست)، سیمان کردستان (سکرد) جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه بمنظور تصویب صورت‌های مالی سرمایه، سرمایه گذاری ساختمان ایران (وساخت۱) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب، باتوجه به تغییرات بیش از۵۰درصدی قیمت سهام واطلاعیه منتشر شده در سایت کدال متوقف شدند.

نماد معاملاتی شرکت کارخانجات لیزینگ ایران (ولیز)، تولیدی فولاد سپید فراب کویر (کویر) با توجه به تغییرات بیش از ۵۰ درصدی قیمت سهام و اطلاعیه منتشر شده در سایت کدال، کمک فنر ایندامین سایپا (خکمک) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف بازگشایی شد.

نماد معاملاتی شرکت پمپ‌ سازی‌ ایران‌ (تپمپی۱) با توجه به تغییرات بیش از ۲۰ درصدی قیمت سهام وقفه همراه شد و نماد معاملاتی حق تقدم استفاده نشده شرکت‌های کارخانجات داروپخش (داروح)، داروسازی دکتر عبیدی (دعبیدح) با توجه به عدم کشف قیمت در روز معاملاتی قبل حراج شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

:: استانبول - همایش اقتصادی ایران و ترکیه

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از استانبول، فعالان اقتصادی دو کشور در این نشست، زمینه‌های توسعه مبادلات تجاری و رفع موانع موجود را بررسی کردند.

سورن پلاس به زودی رونمایی می‌شود +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین14 ساعت قبل

برابری دیه مرد و زن در تصادف‌های غیرفوتی

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
محمد بارانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این رای از این پس در همه دادگاه‌ها لازم الاجراست و بیمه‌ها هم باید مطابق آن عمل کنند. وی گفت: پس از مذاکرات قضات دیوان عالی کشور، با اکثریت قاطع این تصمیم گرفته شد که نه تنها در مورد صدماتی که منتهی به مرگ می‌شود باید این برابری دیه زن و مرد رعایت شود، بلکه درباره سایر صدمات هم باید این برابری رعایت و دیه زن هم جبران شود، یعنی برابری به میزان دیه مرد جبران شود و این حکم الزام آور است و دادگاه‌ها در موارد مشابه باید به همین نحو عمل کنند. عضو معاون دیوان عالی کشور افزود: این موضوع به عنوان رای وحدت رویه و به منزله تفسیر از قانون برای همه دادگاه‌ها لازم الاجراست و دادگاه‌ها وقتی بر این اساس رای دهند، بیمه‌ها هم باید دیه را پرداخت کنند. بارانی افزود: این اختلاف رویه وجود داشت که به جهت استنباط متفاوت دادگاه‌ها از قانون بود، اما در نهایت موضوع در هیئت عمومی دیوان عالی کشور برای صدور رای وحدت رویه مطرح شد. علیزاده، رئیس شعبه ۴۲ دیوان عالی کشورراننده در تصادفات، شخص ثالث محسوب می‌شودرئیس شعبه ۴۲ دیوان عالی کشور گفت: با تصمیم هیئت عمومی دیوان، راننده متخلف در تصادفات هم به عنوان شخص ثالث محاسبه می‌شود و در صورت فوت به خانواده او دیه تعلق می‌گیرد و اگر هم آسیب دیده باشد، به خود شخص دیه داده می‌شود.
فردا نیوزفردا نیوز21 ساعت قبل
قیمت دلار در صرافی‌های بانکی ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان شدصرافی‌های بانکی قیمت دلار را با ۱۵۰ تومان افزایش نسبت به صبح امروز، ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان تعیین کرده‌اند. به گزارش تسنیم، در پی افزایش قیمت دلار در بازار آزاد و رسمی، صرافی‌های بانکی نیز قیمت خرید و فروش دلار و یورو را نسبت به صبح ۱۵۰ تومان افزایش دادند. فعالان بازار معتقدند دلیل اقتصادی برای افزایش قیمت ارز وجود ندارد و جریان‌های سیاسی اخیر و افزایش قیمت بنزین مهمترین دلیل این گرانی هاست. هم‌اکنون قیمت دلار در بازار آزاد ۱۳ هزار و ۹۷۰ تومان، قیمت درهم امارات ۳ هزار و ۸۷۸ تومان و قیمت پوند انگلیس ۱۸ هزار و ۶۳۹ تومان تعیین شده و به‌فروش می‌رسد. صرافی‌های بانک‌ها امروز سه‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با ۱۵۰ تومان افزایش نسبت به صبح امروز ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام کرده‌اند.

فعالسازی رمز دوم پویا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، فعالسازی رمز دوم پویا، ضریب امنیت تراکنش‌های اینترنتی را افزایش می‌دهد و از کلاهبرداری‌های اینترنتی و سوءاستفاده از حساب‌های بانکی جلوگیری می‌کند. چنانچه فقط از کارتخوان یا خودپرداز استفاده می‌کنید نیازی به فعالسازی رمز دوم پویا نیست برای آشنایی بیشتر با نحوه فعالسازی رمز دوم، گزارش آذری بقا را مشاهده نمایید.

نظرها

اخبار بیشتر