رسانه‌های جهان در مورد گرانی بنزین ایران چه نوشتند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. اقتصادی

رسانه‌های جهان در مورد گرانی بنزین ایران چه نوشتند؟

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
روزنامه آنلاین وال‌‌استریت‌ژورنال با اشاره به تحریم‌های آمریکا نوشت: "کاهش یارانه‌های بنزین باعث اعتراض مردمی است که تحت تحریم‌های سنگین آمریکا قرار دارند".

در چند روز گذشته ایران با اخبار «مربوط به افزایش قیمت بنزین» در صدر اخبار جهان قرار گرفته است. تیترهای بسیاری از رسانه‌های جهان حول افزایش قیمت بنزین می‌چرخد.

به گزارش عصرایران، خبرگزاری فرانسه در گزارشی با عنوان «ایران با وجود ادامه اعتراض‌ها، آرام‌تر شده» نوشت: «بسیاری از خیابان‌های اصلی مسدود شده، بانک‌ها به آتش کشیده شده و به ساختمان و فروشگاه‌های عمومی حمله شده است».

رسانه‌های جهان در مورد گرانی بنزین ایران چه نوشتند؟ - 3

تیتر گزارش خبری روزنامه آمریکایی وال‌‌استریت‌ژورنال نیز این گونه بود: «رهبر ارشد ایران خواستار آرام شدن خشونت‌های مرگبار علیه گرانی بنزین شد».

این روزنامه آنلاین آمریکا با اشاره به تحریم‌های آمریکا نوشت: «کاهش یارانه‌های بنزین باعث اعتراض مردمی است که تحت تحریم‌های سنگین آمریکا قرار دارند».

رسانه‌های جهان در مورد گرانی بنزین ایران چه نوشتند؟ - 6

سایت اینترنتی روزنامه اسرائیلی "اورشلیم پست«چاپ قدس (بیت المقدس/ اورشلیم) نیز در مطلبی با عنوان» آمریکا سرکوب مرگبار ایران را محکوم کرد و [آیت الله] خامنه‌ای خرابکاران را برای ناآرامی‌ها سرزنش کرد «نوشت:» بی‌شک برخی از مردم ایران از این تصمیم نگران هستند اما اقدامات خرابگرانه توسط اشرار صورت گرفته است".

رسانه‌های جهان در مورد گرانی بنزین ایران چه نوشتند؟ - 8

بی‌بی‌سی هم در تیتر یکی از گزارش‌هایش نوشت: «افزایش قیمت بنزین در ایران: رهبر ایران» اشرار معترض «را محکوم کرد».

بی‌بی‌سی اضافه کرد: «به گفته برخی مقامات ایرانی، در صورت ادامه اقدامات» غیرقانونی «پاسخی سخت‌گیرانه‌ دریافت خواهند کرد».

رسانه‌های جهان در مورد گرانی بنزین ایران چه نوشتند؟ - 11

وبسایت خبری "حریت دیلی نیوز«ترکیه نیز این باره در مطلبی با عنوان» [آیت الله] خامنه‌ای از افزایش قیمت بنزین حمایت و دشمنان را به دلیل خرابکاری‌ها سرزنش کرد".

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس | جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

این سایت خبری در این باره به نقل از خبرگزاری ایسنا نوشت: «دسترسی به اینترنت در ایران محدود شده است».

رسانه‌های جهان در مورد گرانی بنزین ایران چه نوشتند؟ - 15

واشنگتن‌پست نیز در این باره با تیتر مشابهی نوشت: "رهبر ایران اشرار را محکوم و از افزایش قیمت بنزین حمایت کرد.

رسانه‌های جهان در مورد گرانی بنزین ایران چه نوشتند؟ - 17

شبکه خبری الجزیره انگلیسی هم در گزارش تصویری خود اعلام کرد: روحانی رئیس جمهور ایران خشونت‌ها علیه افزایش قیمت بنزین را محکوم کرده و از واریز یارانه‌ها در روز دوشنبه خبر داده است.

رسانه‌های جهان در مورد گرانی بنزین ایران چه نوشتند؟ - 19

ژاپن تایمز نیز با انتخاب تیتر مشابهی در مورد پشتیبانی رهبر ایران از افزایش قیمت بنزین گفت: اینک تمام مراکز شرارت علیه ما هستند.

رسانه‌های جهان در مورد گرانی بنزین ایران چه نوشتند؟ - 21

خبرگزاری آمریکایی "سی‌ان‌بی‌سی«نیز در مطلبی با تیتر» در میانه اعتراضات به قیمت بنزین، رهبر ارشد ایران درباره شرارت هشدار داد" نوشت: رهبر ایران در حالی سخنرانی کرد که اینترنت در حد گسترده‌ای قطع بود.

رسانه‌های جهان در مورد گرانی بنزین ایران چه نوشتند؟ - 23

بلومبرگ آمریکا هم به عنوان یک سایت خبری اقتصادی در تیتری نوشت: حکومت ایران صدها نفر را دراعتراض به قیمت بنزین بازداشت کردند" نوشت: اقتصاد ایران تحت تاثیر آمریکا قرار دارد و براساس پیش‌بینی‌های صندوق بین المللی پول تولید ناخالص داخلی ایران حدود ۹٫۵ درصد کاهش می‌یابد.

رسانه‌های جهان در مورد گرانی بنزین ایران چه نوشتند؟ - 25

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رفیق خوشبخت ما

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در توصیف خصوصیات سپهبد شهید قاسم سلیمانی: «اهل حزب و جناح و مانند اینها نبود، لکن بشدت انقلابی بود. انقلاب و انقلابیگری خط قرمز قطعی او بود؛ این را بعضی‌ها سعی نکنند کم‌رنگ کنند، این واقعیت او است؛ ذوب در انقلاب بود، انقلابیگری خط قرمز او بود. در این عوالم تقسیم به احزاب گوناگون و اسمهای مختلف و جناحهای مختلف و مانند اینها نبود اما در عالم انقلابیگری چرا، بشدت پایبند به انقلاب، پایبند به خط مبارک و نورانی امام راحل (رضوان الله علیه) بود.» ۱۳۹۸/۱۰/۱۸پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR براساس این بخش از بیانات رهبر انقلاب، نماهنگ «رفیق خوشبخت ما» را منتشر کرد.

لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

لحن و رفتار آمریکا بعد از حمله موشکی ایران به پایگاه آنها عوض شد

مهرمهر1 روز قبل
رئیس جمهور در پنجاهمین مجمع عمومی بانک مرکزی درباره اتفاقات اخیر گفت: لحن و رفتار آمریکا بعد از حمله موشکی ایران به پایگاه آنها عوض شد و مجبور به عقب نشینی شدند.

حمله معترضان به خودروها و ساختمان بانک مرکزی لبنان + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، گروهی آشوبگر با پرتاب مواد آتش‌زا به سمت ساختمان بانک مرکزی لبنان به ساختمان آن خساراتی وارد کردند و در منطقه جدیتا در شرق لبنان با پرتاب سنگ به چندین خودرو، به شدت آنها آسیب رساندند. در منطقه کورنیش مزرعه در بیروت و در نزدیکی پادگان الحلو نیز، تعدادی آشوبگر با نیروهای امنیتی در گیر شده و به طرف این نیروها سنگ و مواد آتش‌زا پرتاب کردند، نیروهای امنیتی هم برای پراکنده کردن این آشوبگران مجبور به استفاده از گاز اشک آور شدند. در شهر صیدا نیز گروهی با آتش زدن سطل‌های زباله و لاستیک چند خیابان را مسدود کردند. این اغتشاشات و حمله به اموال عمومی به بهانه تاخیر در تشکیل کابینه دولت انجام شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

تریبون مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR به مناسبت چهلمین سال امامت جمعه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نماهنگ «تریبون مقاومت» را منتشر کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR به مناسبت چهلمین سال امامت جمعه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نماهنگ «تریبون مقاومت» را منتشر کرد.

انتشار کتابی با موضوع جهل تاریخی ترامپ

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، اخیرا کتابی در آمریکا منتشر شد که در آن به رفتارهای ناشی از ناآگاهی‌های تاریخی و جغرافیایی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پرداخته شده است. این کتاب در بردارنده مطالبی از ناآگاهی آمریکایی‌ها از اطلاعات تاریخی دیگر ملت‌ها و همچنین جهل خجالت آور از تاریخ خودشان است. در این کتاب از کودکان آمریکایی خواسته می‌شود مثل رئیس جمهور کشور، از تاریخ کشورشان بی خبر نباشند. نویسنده می‌افزاید, درباره پیامد جهل تاریخی, تبعاتی رسواتر از جهل ترامپ را نمی‌توان مشاهده کرد, ترامپ وعده داد آمریکا را به دوران طلایی اش باز می‌گرداند در حالی که از گذشته کشور خود هیچ اطلاعی ندارد. در این کتاب از کودکان آمریکایی خواسته می‌شود مثل رئیس جمهور کنونی کشور, به تاریخشان ناآگاه نباشند, زیرا جهل جامعه به تاریخ کشور, دموکراسی را از درون به مخاطره می‌افکند.

نظرها

اخبار بیشتر