استقرار ارتش سوریه در مقرهای خود در غرب الحسکه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. بین‌المللی
استقرار ارتش سوریه در مقرهای خود در غرب الحسکه

استقرار ارتش سوریه در مقرهای خود در غرب الحسکه

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
ارتش سوریه در مقرهای نظامی خود در دو روستا در شمال غربی استان الحسکه مستقر شد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری دولتی سوریه، یگان‌های ارتش سوریه در مقرهای خود در دو روستای الدشیشه و الطویله مستقر شدند.

این دو روستا در محور غربی شهرک تل تمر در شمال غربی الحسکه قرار دارند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر1 روز قبل
المنار آورده است: دخالت امارات در یمن و اهداف سلطه گرانه آن در این کشور هم بر کسی پوشیده نیست. مشخص نیست که چه طرفی از این سلاح بهره می‌برد و اینکه اقلیم کردستان عراق از آن استفاده خواهد کرد یا نیروهای قسد. این منابع بیان کردند: ارسال سلاح به اقلیم کردستان عراق به مثابه دخالت امارات در پرونده کردی-عراقی است ارسال سلاح به اقلیم کردستان عراق بدون آگاهی بغداد، به مثابه دخالت امارات در پروندی کردی-عراقی است. اگر سلاح برای اقلیم کردستان عراق است چرا بدون اطلاع بغداد رخ داده است؟ این همه سلاح برای چیست؟ آیا به منظور زمینه سازی مرحله‌ای از برخورد و جنگ است؟». چند روز قبل هم سه هواپیمای حامل سلاح در فرودگاه اربیل از امارات به زمین نشستند و این پس از سفر مقامات اقلیم کردستان عراق به امارات بود.
شاناشانا1 روز قبل
به گزارش روزنامه عرب تایمز، کاهش تولید نفت اوپک و متحدانش، تصمیم دشواری بود که تنها از سوی عربستان و با هدف تثبیت قیمت نفت اتخاذ شد، زیرا این به آن معناست که ممکن است عربستان وادار شود کل بار کاهش تولید را از سال آینده میلادی یا حتی پیش از آن به دوش بکشد. بی‌گمان این نگرانی نیز وجود دارد که افزایش تولید نفت دیگر کشورهای غیر عضو اوپک موجب خواهد شد توازن بازار نفت به هم بخورد و بازار با عرضه مازاد روبه‌رو شود. احتمال بالاتر این است که قیمت نفت پایین خواهد رفت، اما امید است که به کمتر از رقم جادویی ۶۰ دلار نرسد. اوپک و روسیه، اشاره‌ای به قیمتی خاص برای نفت نکردند و تنها اعلام کردند بازار نفت به توازن و حذف نفت مازاد نیازمند است. عربستان تا چه زمان بار اضافی کاهش تولید نفت را به دوش می‌کشد، در شرایطی که می‌داند با افزایش قیمت نفت، پایبندی اعضای اوپک و متحدانش به سهمیه تولید، دشوارتر می‌شود؟ احتمالا این مسئله را در پایان سه ماه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی در می‌یابیم.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی در ادامه افزود: هنوز نمی‌دانم چه اتفاقاتی در مجلس نمایندگان آمریکا در حال وقوع است. وی افزود: با توجه به پیشرفت‌ها و دستاوردهای ترامپ در زمینه‌های نظامی و اقتصادی، مردم آمریکا خواستار استیضاح رئیس جمهور نیستند. زمانی که مردم این واقعیت‌ها را می‌بینند، می‌توانند به روشنی مشاهده کنند که رئیس جمهور کار خلاف و نادرستی انجام نداده است. دموکراتهای مجلس نمایندگان آمریکا تحقیقات مقدماتی برای استیضاح ترامپ را آغاز کرده‌اند. اگر مجلس نمایندگان آمریکا در نهایت رای به استیضاح ترامپ بدهد، مجلس سنا که در اختیار جمهوریخواهان است احتمالا محاکمه‌ای را آغاز خواهد کرد که در نهایت می‌تواند منجر به برکناری ترامپ از قدرت شود.
الفالف1 روز قبل
براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای ائتلاف در روزهای اخیر چندین مرتبه حملاتی را علیه نیروهای یمنی در حومه شرقی منطقه «الفازه» در غرب استان الحدیده انجام دادند اما با واکنش متقابل مواجه شدند. اگر رزمندگان یمنی منطقه مهم «الفازه» را به کنترل دربیاورند، ارتباط نیروهای ائتلاف از محور شمال غرب استان تعز و غرب استان الحدیده با همرزمانشان در جنوب شهر الحدیده مسدود می‌شود. خبرها از شهر محاصره شده «الدریهمی» در غرب استان الحدیده حاکیست، حملات خمپاره‌ای نیروهای ائتلاف به مناطق مسکونی ادامه دارد؛ در این حملات ۵ کودک در منطقه «المنقم» به شهادت رسیدند. براساس آخرین آمارهای به دست آمده، صدها تن از شهروندان مظلوم در جریان حملات هوایی، خمپاره‌ای و زمینی نیروهای ائتلاف به مناطق مسکونی شهر محاصره شده الدریهمی شهید و زخمی شدند. به گزارش گروه بین الملل الف، سازمان ملل و نهادهای مدعی حقوق بشر در ۱۶ ماه گذشته اقدامی را برای نجات ۷ هزار شهروند محاصره شده انجام نداده‌اند و در قبال جنایت ائتلاف غربی - عربی در شهر الدریهمی سکوت کرده‌اند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
اخیرا حضور آقای گورباچوف در یکی از آگهی‌های تبلیغاتی شرکت پیتزا هات دوباره مورد توجه قرار گرفته بود. بدون شک برای همه ما هیجان انگیز است که رهبر سابق یک کشور ابرقدرت را در حال تبلیغ پیتزا ببینیم. آقای گورباچوف در واقع ستاره اصلی این آگهی تبلیغاتی نیست. بنیاد آقای گورباچوف نیز در وضعیت بدی قرار داشت. آقای گورباچوف امیدوار بود که بتواند در دوران بازنشستگی کشور خود را به سمت آزادی و دموکراسی بیشتر هدایت کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، برونو لومر، وزیر دارایی فرانسه، روز یکشنبه گفت «در صورتی که آمریکا مالیات بر کالا‌های فرانسوی را اعمال کند، پاریس به سازمان تجارت جهانی شکایت می‌کند.» ، برونو لومر، وزیر دارایی فرانسه، روز یکشنبه گفت «در صورتی که آمریکا مالیات بر کالا‌های فرانسوی را اعمال کند، پاریس به سازمان تجارت جهانی شکایت می‌کند.» هفته گذشته، نماینده تجاری آمریکا پیشنهاد اعمال تعرفه به کالا‌های فرانسوی به ارزش ۲٫۴ میلیارد دلار را مطرح کرد؛ در حالی که مکرون تهدید به مقابله به مثل کرد. مکرون، می‎گوید «این دولت فرانسه نیست که تحریم و یا مورد حمله قرار می‌گیرد بلکه اروپا است.» مالیات اعمال شده از سوی آمریکا، شرکت‌های فناوری را که فروش سالانه آنها بیش از ۷۵۰ میلیون یورو (حدود ۸۳۰ میلیون دلار) است، هدف قرار می‎دهد.

نظرها

اخبار بیشتر