بی بند و باری در سینما نتیجه بی برنامگی مسئولان فرهنگی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سینماپرس
  4. فرهنگ
بی بند و باری در سینما نتیجه بی برنامگی مسئولان فرهنگی است

بی بند و باری در سینما نتیجه بی برنامگی مسئولان فرهنگی است

سینماپرسخبرگزاری سینماپرس |
سینماپرس: سید سعید سیدزاده گفت: بی برنامگی و بلاتکلیفی مسئولان فرهنگی در حوزه سینما را به کلیت عرصه فرهنگ تعمیم می‌دهم، چون به بی بند و باری عجیبی رسیده ایم.

به گزارش سینماپرس، سید سعید سیدزاده تهیه کننده سینما درباره فرار از رونق مقطعی سینما و تولید فیلم‌های تکراری به خبرنگاران جوان، گفت: مشکل در این نیست که فیلمسازان ندانند چه کاری باید انجام دهند، بلکه مشکل اینجاست مسئولان فرهنگی تکلیفشان با خودشان مشخص نیست در نتیجه فیلمساز هم نمی‌داند و هر دفعه به سمتی حرکت می‌کند از این رو از رسالتش که همان هدایت فرهنگی صحیح است خارج شده و یا به جایی می‌رسد که فقط به فکر معیشت خود است و تبدیل به هجوساز می‌شود.

این تهیه کننده ادامه داد: بی برنامگی و بلاتکلیفی مسئولان فرهنگی در حوزه سینما را به کلیت عرصه فرهنگ تعمیم می‌دهم، چون به بی بند و باری عجیبی رسیده‌ایم.

خبری: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

او افزود: ما امروزه به یک از هم گسیختگی فرهنگی رسیده‌ایم که فیلمساز را سردرگم کرده است تا جایی که او منتظر می‌ماند ببیند امروز بابت خنده مستانه پول می‌دهند یا هر موضوع و ژانر دیگری و پس از آن فیلمش را می‌سازد.

سیدزاده گفت: به نظرم اگر قرار است این شرایط درست شود باید یک مرد با عرضه فرهنگی، سکاندار این عرصه شود در غیر این صورت روز به روز بدتر می‌شویم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نمایشگاه جوان ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل

مسابقه تا یلدا بخوانیم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
سلول‌های سرطانی به طور معمول دارای الگوی رشد مهار گسیخته و تمایل به جدا شدن از منشا اصلی و متاستاز هستند. با استفاده از این سیستم می‌توان در احجام خیلی کم نمونه خون، جداسازی سلول‌های هدف را انجام داد. سلول‌های هدف می‌تواند سلول‌های سرطانی در گردش خون یا هر سلولی که جداسازی و شناخت آن حائز اهمیت است مثل سلول‌های بنیادی را در برگیرد. سلول‌های هدف در این مطالعه سلول‌های سرطانی هستند که جداسازی آن‌ها حائز اهمیت است. وی ادامه داد: استفاده از این سیستم تحولی شگرف در زمینه تشخیص سرطان محسوب می‌شود.

پایان انحصار صداوسیما؛ «من با تلویزیون حرف نمیزنم»

عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
هواداران فوتبال و استقلال هم مصاحبه کامل وریا غفوری را در کانال‌های تلگرامی یا سایت‌های خبری خواندند. این دیالوگ معروف وریا غفوری کاپیتان تیم استقلال است که در فضای مجازی دست به دست می‌شود. اینکه چرا وریا نمی‌خواهد با تلویزیون حرف بزند، به خود او تلویزیون مربوط است. هواداران فوتبال و استقلال هم مصاحبه کامل وریا غفوری را در کانال‌های تلگرامی یا سایت‌های خبری خواندند. شبکه‌های اجتماعی بر خلاف صداوسیما تیغ سانسور هم ندارند و مردم بدون ممیزی می‌توانند نقطه نظرات مختلف را بخوانند و ببیند.
صدا و سیماصدا و سیما38 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام خسروی با اشاره به تمدید ۵ روزه نام نویسی در این آزمون قرآنی گفت: به دلیل تماس‌های مکرر و استقبال گسترده علاقه‌مندان به شرکت در این آزمون با توجه به اتمام زمان نام نویسی که ۱۵ آذر اعلام شده بود، تا تاریخ ۲۷ آذر ادامه خواهد داشت. علاقه‌مندان به شرکت در هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت می‌توانند تا ساعت ۲۴ روز ۲۷ آذر به پایگاه اطلاع رسانی WWW. quranedu. ir مراجعه کنند.
صدا و سیماصدا و سیما48 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در این نشست که با شعرخوانی جمعی از دانشجویان، استادان و میهمانان همراه بود، ابتدا کارگاه تخصصی با حضور آقایان ناصر فیض، علیرضا بهرامی و خانم سپیده یگانه با موضوع «شعر طنز، مسؤولیت اجتماعی و خط قرمزها» برگزار شد. رویداد‌های ۱۵ گانه نخستین جشنواره ملی «شعر دانشجویی» از مهر ۱۳۹۸ تا اردیبهشت ۱۳۹۹ در برخی دانشگاه‌های کشور برگزار می‌شود. پیش‌تر دانشگاه‌های شهید بهشتی و علامه طباطبایی تهران، زنجان و گرگان میزبان رویداد‌های جشنواره شعر دانشجویی بوده‌اند که از آقایان محمدرضا شفیعی کدکنی، ساعد باقری، محمدعلی بهمنی و عبدالجبار کاکایی در این محافل تجلیل شده است.

نظرها

اخبار بیشتر