پارلمان اصلاحات بهتر از طرح سرا/ تأکید بر استفاده از بدنه جریان اصلاحات
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. سیاسی
پارلمان اصلاحات بهتر از طرح سرا/ تأکید بر استفاده از بدنه جریان اصلاحات

پارلمان اصلاحات بهتر از طرح سرا/ تأکید بر استفاده از بدنه جریان اصلاحات

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
دبیرکل حزب اراده ملت ایران اسلامی طرح سرا که مناسب توصیف کرده اما انتقاداتی را به نحوه عملیاتی شدن آن مطرح می کند.

احمد حکیمی پور با اشاره به تصویب طرح نظرسنجی سرا در شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان برای نظرسنجی از بدنه جریان اصلاحات در مورد نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم گفت: برخی از نقدها در شورای عالی سیاست‌گذاری و خارج از آن فنی و کارشناسی است که باید به آنها توجه شود.

او با اشاره به انتقادهای فنی و ساختاری افزود: نقدهای فنی در حوزه اجراییات و کنترل آن بوده که در این زمینه خیلی قوی و منسجم نیست و شخصیت‌های اصلاح طلبی که در وزارت کشور و کارهای ستادی انتخابات بوده‌اند؛ نقدهای دقیقی در مورد ساختار و چگونگی اجرا دارند که باید به آنها توجه شود و این مسائل از قبیل کنترل و راستی آزمایی سامانه رأی گیری و نظرخواهی رفع شود.

حکیمی پور ادامه داد: علاوه بر نقدهای فنی به ساختار سامانه سرا؛ در روش اجرا نقدهایی وجود دارد و اگر بنا به ارتباط با بدنه بوده که دوسال قبل مجمع عالی اصلاح طلبان طرح پارلمان اصلاحات را مطرح کردند که بهتر و جامع‌تر و کارشناسی شده هم بود.

دبیرکل حزب اراده ملت ایران تصریح کرد: اگر اشکالات فنی و روش‌های طرح سرا برطرف شود؛ اینکه اصلاح طلبان نامزدهای خود را گزینش کنند بسیار مطلوب است که نامزدها از بدنه جریان اصلاحات وارد شوند.

در خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

او گفت: نکته دیگری در مورد طرح سرا محل اشکال است اینکه پختگی لازم را نداشته و شتاب زده است و در مناطقی که رقابت‌ها قوم و قبیله‌ای است چه طور راستی آزمایی خواهند شد؟.

حکیمی پور با بیان اینکه پارلمان اصلاحات بهتر از طرح سرا است، افزود: باید اشکالات طرح سرا برای اجرا برطرف شود؛ قطعا طرح پارلمان اصلاحات پخته‌تر و کارشناسی‌تر شده بوده هرچند تفاوت در این است که پارلمان برای انتخابات نبوده و طرح سرا برای انتخابات مطرح شده است.

دبیرکل حزب اراده ملت ایران در مورد سرنوشت طرح پارلمان اصلاحات اظهار کرد: این طرح که از دو سال پیش مطرح شده با انتقاداتی که به آن شد در حال بررسی بیشتر در مجمع عالی اصلاح طلبان و جبهه هماهنگی اصلاحات است.

طرح سرا که چندی پیش که از سوی برخی از اعضای حزب اتحاد ملت ایران اسلامی مطرح شده و در شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان به تصویب رسیده بود؛ با انتقادات صریح برخی از شخصیت‌های جریان اصلاحات مانند غلامحسین کرباسچی دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی مواجه شده است و این در حالی است که کمتر از دو هفته تا ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس باقی مانده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جام نیوزجام نیوز17 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش جام نیوز، حسن روحانی در بخشی از سخنان روز گذشته خود گفته است: «شماها که در جلسات خصوصی خود می‌گویید مجلس بعدی صددرصد مال ما هست …اگر مال شماست چرا غصه می‌خورید؟ شما که اینجوری در اتاق فکر گفتید مجلس بعدی صددرصد مال ماست؛ الحمدالله مال شماست؛ اگر مال شماست بگذارید یک رقابت شکل بگیرد» صرف نظر از بازی زودهنگام انتخاباتی رییس جمهور و مجری انتخابات و بدون درنظر گرفت صحت و سقم این ادعا، سؤال اساسی اینجاست که حسن روحانی که بارها از مذمت شنود سخن گفته و نهادهای کشور را متهم کرده است، چگونه به مکالمات و محتوای جلسات خصوصی مورو اشاره‌اش دسترسی دارد؟ رییس جمهور امنیتی با همراهی امنیتی‌ترین کابینه تاریخ، غیر از شنود با چه ابزار دیگری می‌تواند از محتوای جلسات خصوصی منتقدان باخبر شود؟ آیا رد صلاحیت بستگان رییس جمهور او را اینگونه بی‌محابا به میدان جناح‌بازی‌های انتخابات آورده است؟ آیا روحانی با علم به تک رقمی شدن محبوبیت خود و دولتش و البته جناح حامی او، بار دیگر تلاش می‌کند از تجربه انتخابات ۹۲ و ۹۶ برای دوقطبی‌سازی برای انتخابات مجلس هم استفاده کند؟ پیش‌تر منتقدان دولت و برخی نمایندگان مجلس نسبت به‌احتمال شنود از سوی دولت امنیتی حسن روحانی هشدار داده بودند.

فیلم | روحانی: بروید پای صندوق رای ولو اینکه …

همشهریهمشهری16 ساعت قبل
برترین‌هابرترین‌ها21 ساعت قبل
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکایی‌ها شرایط منطقه را به سمت دیکتاتوری بین‌المللی می‌برند و رفتار تحقیرآمیزی دارند که در این شرایط همکاری‌های ایران و روسیه بسیار مهم است. رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان این که ایران و روسیه دو کشور مهم و تأثیرگذار در معادلات منطقه‌اند، عنوان کرد: ایران و روسیه ضمن داشتن منافع مشترک، دشمنان مشترکی دارند که تحریم از سوی آنها نیز وجه اشتراک ایران و روسیه تلقی می‌شود. لاریجانی در ادامه ضمن تشکر از ابراز همدردی رئیس دوما نسبت به شهادت سردار سلیمانی که نمونه بارز تروریسم دولتی آمریکا است، اظهار داشت: دولت روسیه در خصوص این موضوع بسیار مسئولانه عمل کرد. وی افزود: آمریکایی‌ها شرایط منطقه را به سمت دیکتاتوری بین المللی می‌برند و رفتار تحقیرآمیزی دارند که در این شرایط همکاری‌های ایران و روسیه بسیار مهم است. وی در ادامه با بیان امکانات و ظرفیت‌های کمیسیون مشترک پارلمان دو کشور یادآور شد: دو پارلمان می‌توانند به نحوی تصمیم گیری کنند که به توسعه روابط دو کشور منجر شود.

انتقاد تند مداح معروف از مسئولان/واقعا شماها دنبال اصول واصلاحید؟

مهرمهر15 ساعت قبل
حاج محمود کریمی مداح اهل بیت در یکی از مراسم‌های خود به مسائل سیاسی و احزاب واکنش نشان داد و گفت: مشکل ما این است که پدافند سیاسی نداریم.
الفالف1 روز قبل
من فکر می‌کنم اینها دیگر چانه‌زنی است و دیگر در شورا به این جمع‌بندی رسیده‌اند که اگر دو لیست یا سه لیست شوند، شکست‌شان قطعی است. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: بنابر این بحث پذیرش شروط FATF فعلا متوقف به این است که خود نهاد FATF کاری را انجام دهد، چون مجمع بی اعتماد شده است. روحانی گفت: «مجری انتخابات و مجری قانون، وزارت کشور، استانداران و فرمانداران هستند اینها مجری قانون و مجری انتخابات هستند، انتخابات را اینها اجرا می‌کنند. این کار روحانی نه‌تنها هیچ تاثیری در عملکرد اصلاح عملکرد شورای نگهبان ندارد بلکه به‌عکس باعث دلخوری این نهاد می‌شود و ممکن است اثرات فعالیت‌های خیرخواهانه بقیه افراد را هم خنثی کند. به‌علاوه اختلاف بین وزارت کشور و شورای نگهبان را بیشتر می‌کند و این به ضرر کشور و انتخابات است.

نظرها

اخبار بیشتر