پایان جشنواره کتاب و رسانه فرصتی برای آسیب‌شناسی باشد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. فرهنگ
پایان جشنواره کتاب و رسانه فرصتی برای آسیب‌شناسی باشد

پایان جشنواره کتاب و رسانه فرصتی برای آسیب‌شناسی باشد

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه جشنواره نباید صرفا برای برگزیده‌شدن باشد، تاکید کرد: پایان جشنواره کتاب و رسانه باید آغازی برای آسیب شناسی و شروع بررسی نقاط ضعف و قوت باشد.

اعتمادآنلاین| محمد خدادی عصر سه شنبه در آیین اختتامیه هجدهمین جشنواره کتاب و رسانه در پژوهشکده هنر ومعماری با اشاره به جایگاه رسانه و خبرنگاران به ارزش مخاطب به عنوان یک سرمایه اصلی برای رسانه اشاره کرد و گفت: در گذشته از رسانه به مخاطب می‌رسیدند اما امروز برعکس شده و از مخاطب به رسانه می‌رسند.

وی اظهار داشت: امروز باید به سلایق و علایق مخاطبان به عنوان انتخاب کننده و یک ارزیاب واقعی توجه ویژه داشته باشیم چراکه امروز هر شهروند با داشتن یک گوشی موبایل به عنوان یک خبرنگار محسوب می‌شود.

مدیرعامل سابق خبرگزاری جمهوری اسلامی تاکید کرد: امروز نیازمند مهندسی مخاطب شناسی برای رسانه‌ها هستیم تا متناسب با سلایق آنها تولید محتوا کرده و گام برداریم.

خدادی با تاکید براینکه هر پدیده‌ای باید به دغدغه تبدیل شود، گفت: هیچ رسانه‌ای قرار نیست جای رسانه دیگر را بگیرد و هیچ رسانه‌ای نیز قرار نیست حذف بشود.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در عین حال تصریح کرد: رسانه هایی امروز می‌توانند موفق عمل کنند که متناسب با نیاز و سلایق مخاطبان حرکت کنند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی و هنری روز

به گفته وی باید خام فروشی را کنار بگذاریم و به تولید محتوا و تنوع اندیشه توجه کنیم.

مدیر عامل سابق ایرنا وجود خبرنگاران تخصصی را نیاز ضروری کشور عنوان کرد و گفت: وجود خبرنگار حوزه کتاب خوب است چون خود کتاب یک رسانه است.

خدادی تاکید کرد: کسی که زنده است باید کتاب بخواند انسان با کتاب زنده است.

آیین اختتامیه هجدهمین جشنواره کتاب و رسانه به منظور تجلیل از برترین‌ها در حال برگزاری است.

در این آیین از علی دهباشی مدیر مجله بخار با تندیس درخت معرفت و لوح سپاس و خانم نیلوفر زندیان مدیر و تهیه کننده رادیو کتاب به عنوان پیشکسوتان و فعالان حوزه کتاب و رسانه نیز با حضور محسن جوادی معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیکنام حسینی پور مدیر عامل خانه کتاب تجلیل شد.

منبع: ایرنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
ایسناایسنا2 روز قبل
با حمایت ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بوت‌کمپ بلاکچین روز شنبه ۲۳ آذرماه با هدف آموزش و تیم‌سازی برای استارت‌آپ‌های بلاکچینی برگزار خواهد شد. به گزارش ایسنا، کمپ بلاک چین نخستین دوره آموزش و تیم‌سازی برای استارت‌آپ‌های بلاکچینی کشور است. کمپ، یک طرح طولانی مدت و مدون است که در آن شرکت‌کنندگان با کمک نخبگان و فعالان فعلی حوزه بلاک چین با همراهی پشتیبانان به حل مسائلی می‌پردازند که یافتن پاسخی برای آن‌ها بدون وجود فناوری بلاک چین ممکن نبود. در این رویداد فناورانه یک دوره ۶ روزه فشرده آموزشی، یک دوره ۲ ماهه پیش‌شتابدهی و یک دوره ۶ ماهه شتابدهی در نظر گرفته شده است. در تمامی این مراحل مشاورین و منتورهای مختلف در حوزه‌های بلاک چین، برنامه‌نویسی بلاک چین، طراحی و مدیریت کسب‌وکار و مدیریت ریسک‌های حقوقی در کنار شرکت کنندگان خواهند بود.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.
همشهریهمشهری3 روز قبل
هر چند زنان آزاردیده در این پرونده جنجالی به پول می‌رسند اما تبرئه شدن واینستین و حتی عذرخواهی نکردن او از قربانیان می‌تواند لکه لنگ نظام قضایی آمریکا باشد. کاترین کندال، بازیگر ۵۰ ساله آمریکایی و یکی از زنان حاضر در پرونده واینستین است که در ۱۹۹۳ آزار جنسی دیده است. از جمله اتهام‌هایی که علیه واینستین مطرح شده می‌تواند به یک مورد تجاوز در سال ۲۰۱۳ و یک مورد آزار شدید جنسی در ۲۰۰۶ اشاره کرد. واینستین از زمان بازداشت در ماه می‌۲۰۱۸ با سپردن وثیقه آزاد است و البته دادگاه میزان وثیقه او را از یک میلیون دلار به پنج میلیون دلار افزایش داد. دلیل آن هم از کار انداختن عمدی ابزاری است که متهم‌ها را در زمان آزاد بودن با وثیقه ردیابی می‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر