ورود پتروشیمی ارومیه به بورس در ۶ماه آینده/ افزایش سرمایه ۷۵درصدی در دستور کار پترول
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی

ورود پتروشیمی ارومیه به بورس در ۶ماه آینده/ افزایش سرمایه ۷۵درصدی در دستور کار پترول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
مدیرعامل پترول از ورود پتروشیمی ارومیه تا سه ماهه ابتدایی سال آینده و همچنین راه‌اندازی طرح اوره لردگان و پلی‌پروپیلن ایلام در بهمن‌ماه خبر داد.

اقتصادآنلاین - مریم علیزاده؛ در حاشیه نمایشگاه کیش اینوکس، رسول اشرف‌زاده مدیرعامل پترول به تشریح عملکرد این مجموعه و انجام تکالیف مجمع گذشته پرداخت. وی با اشاره به سرعت بخشیدن در راه‌اندازی سه طرح اوره آمونیاک اردگان، PP ارومیه و اولفین ایلام، گفت: راه‌اندازی اوره لردگان در سه فاز تعریف شد که فاز اول در مدار قرار گرفتن تاسیسات جانبی بود که از پیش آماده شده بود. فاز دوم ایمنی است که مهمترین نقطه برای راه اندازی که در این مرحله نیز کوره‌ها روشن شده و نهایتا در مدار تولید قرار گرفتن آمونیاک تا ماه آینده است. اشرف زاده افزود: در نتیجه ما در بهمن‌ماه سال جاری شاهد بهره‌برداری و راه‌اندازی این واحد خواهیم بود که یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن به ظرفیت تولید این محصول در کشور می‌افزاید.مدیرعامل پترول در ادامه نوید ورود پتروشیمی ارومیه به بورس را تا سه ماهه اول سال آینده داد و گفت: در گذشته این واحد زیان‌ده بود اما قریب به چهار سال است که به سوددهی رسیده و امیدواریم با تلاش‌های انجام شده در سه ماهه ابتدایی سال آینده سهام این پتروشیمی نیز در بورس عرضه شود. اشرف‌زاده همچمین در خصوص افزایش سرمایه شرکت نیز گفت: در حال حاضر سرمایه شرکت بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان است که در نظر داریم تا پایان سال این رقم را به ۳۵۰۰ میلیارد تومان افزایش دهیم. گفتنی است این افزایش سرمایه از محل مطالبات و سود انباشته خواهد بود.وی در خصوص راه‌اندازی واحد اولفین ایلام نیز گفت: از آنجاکه خوراک اصلی واحد پلی‌اتیلن، اولفین است، ما در دستور کار خود تسریع در راه‌اندازی واحد اولفین را داشتیم که این واحد نیز اخیرا در مرحله پیش‌راه‌اندازی قرار گرفته است. از این رو طبق گفته مدیرعامل پترول، در بهمن‌ماه سال جاری، این واحد پتروشیمی نیز بصورت کامل در مدار تولید قرار خواهد گرفت که به میزان ۵۰۰ هزار تن به ظرفیت تولید پلی‌اتیلن در کشور افزوده می‌شود.مدیرعامل پترول همچنین به تکمیل طرح‌های پتروشیمی صدف عسلویه و لاستیک مصنوعی این مجموعه اشاره کرد و گفت: یکی از مهم‌ترین چالش‌های این دو مجموعه، تامین نیازهای ارزی و ریالی بود که در روزهای اخیر این مهم انجام شد و بالغ بر ۹۰ میلیون یورو تامین شد و البته ۲۸۰ میلیارد ریال نیز بصورت ریالی فراهم شد. اشرف‌زاده ضمن تاکید بر ضرورت تکمیل زنجیره ارزش در صنایع پتروشیمی گفت: از ابتدا در تلاش بودیم تا بحث تکمیل زنجیره ارزش در طرح‌های پترول دیده شود چراکه محصولات پایین‌دست پتروشیمی از ارزش افزوده بیشتری برخوردارند که این امر می‌تواند سودآوری پترول را تحت تاثیر قرار دهد. به گفته اشرف زاده تکمیل زنجیره ارزش چهار مزیت دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به سرمایه‌گذاری پایین و رغبت بخش خصوصی در مشارکت برای تامین مالی و عدم نیازمندی به نیروهای متخصص با سطح بالا اشاره کرد. همچنین ارزش افزوده بالا و نرخ قابل قبول بازگشت سرمایه در این طرح‌ها از دیگر مزایای تکمیل زنجیره ارزش صنایع پایین‌دست پتروشیمی است.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهریهمشهری3 روز قبل
هر چند زنان آزاردیده در این پرونده جنجالی به پول می‌رسند اما تبرئه شدن واینستین و حتی عذرخواهی نکردن او از قربانیان می‌تواند لکه لنگ نظام قضایی آمریکا باشد. کاترین کندال، بازیگر ۵۰ ساله آمریکایی و یکی از زنان حاضر در پرونده واینستین است که در ۱۹۹۳ آزار جنسی دیده است. از جمله اتهام‌هایی که علیه واینستین مطرح شده می‌تواند به یک مورد تجاوز در سال ۲۰۱۳ و یک مورد آزار شدید جنسی در ۲۰۰۶ اشاره کرد. واینستین از زمان بازداشت در ماه می‌۲۰۱۸ با سپردن وثیقه آزاد است و البته دادگاه میزان وثیقه او را از یک میلیون دلار به پنج میلیون دلار افزایش داد. دلیل آن هم از کار انداختن عمدی ابزاری است که متهم‌ها را در زمان آزاد بودن با وثیقه ردیابی می‌کند.
ایلناایلنا2 روز قبل
دبیر شورای روابط خارجی با ببان اینکه کشور به این جمع‌بندی رسیده که سیاست همسایگی‌مان را توسعه دهیم، تاکید کرد: برای موفق بودن و داشتن روابط خوب با کشورها باید مناسبات اقتصادی داشت. تحریم‌ها به کشور فشار وارد کرده و در چنین شرایطی همسایگان کارگشا هستند. روس‌ها در شمال ایران عضو پیمان امنیتی شانگهای هستند یعنی همسایه ما عضو دو پیمان مهم امنیتی و نظامی است و این مساله موجب شده تا ما سیاست امنیتی را درباره همسایگان داشته باشیم. دیروز آقای انصاری معاون اقتصادی وزارت خارجه می‌گفت ما سومین صادرکننده سیب هستیم اما در صادرات آن مانده‌ایم. وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند روش‌های جدید در پیشبرد دیپلماسی هستیم، ابراز داشت: بردن کشور به ویژه سیاست اقتصاد پایه در مناسبات همسایگی به سود ما است و باید زمینه و شرایط آن فراهم شود.

رمز پویا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
استفاده از رمز پویا از تاریخ اول دی به منظور افزایش امنیت کاربران برای انجام تمام تراکنش‌ها اجباری است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با وجود اینکه پرداخت‌های اینترنتی اخیرا مورد استقبال قرار گرفته، اما مشکلات امنیتی را نیز برای کاربران ایجاد کرده است. در همین راستا بانک مرکزی برای جلوگیری از سودجویی‌ها و افزایش ضریب امنیت پرداخت‌های اینترنتی مدتی است اعلام کرده، بانک‌ها باتوجه به در نظر گرفتن شرایط بهره‌برداری مناسب از سامانه‌های پیامکی و موبایلی در تراکنش‌های خرید غیرحضوری و انتقال وجه شتابی، باید از رمز پویا استفاده کنند و کلیه رمز‌های دوم ثابت نیز از تاریخ ۱۵ دی ماه غیرقابل استفاده خواهند بود.

نظرها

اخبار بیشتر