بازداشت ۱۵ شهروند فلسطینی و تخریب ۳ خانه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

بازداشت ۱۵ شهروند فلسطینی و تخریب ۳ خانه

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
صهیونیست ها علاوه بر بازداشت ۱۵ شهروند فلسطینی در شهر اشغالی قدس، ۳ خانه را نیز تخریب کردند

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از المیادین؛ نظامیان رژیم اشغالگر اسرائیلی تجاوز خود را به مردم فلسطین ادامه دادند و امروز ۳ منزل از منازل شهروندان فلسطینی را در شهر اشغالی قدس و کرانه باختری تخریب کردند.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیبیل‌های مکانیکی و لودر‌های اسرائیلی با حمایت نیرو‌های ویژه و مسئولان شهرداری و نیرو‌های پلیس، یک منزل را در روستای جبل المکدر جنوب شهر اشغالی قدس، بدون هیچ گونه اخطاری و به بهانه نداشتن مجوز، تخریب کردند. همچنین بیل‌های مکانیکی اسرائیلی دو منزل دیگر را در منطقه البص در اردوگاه العروب شمال شهر الخلیل ویران کردند.

از سوی دیگر نظامیان رژیم اشغالگر اسرائیلی بار دیگر به شهرک العیسویه شهر اشغالی قدس یورش بردند و ۱۵ شهروند فلسطینی را بازداشت کردند. نیرو‌های رژیم اشغالگر که به این شهرک یورش بردند شهروندان ساکن آن را به وحشت انداختند. این چندین بار است که شهروندان فلسطینی و بازرگانان در این شهرک تحت تعقیب قرار می‌گیرند و با حمله به شهرک تعدادی از آنان را بازداشت و منازل و تاسیسات ساختمانی آن‌ها را ویران می‌کنند.

از سوی دیگر جنبش جهاد اسلامی در درگیری‌های اخیر از یک موشک جدید رونمایی کرد و این اقدام جنبش جهاد اسلامی موجب نگرانی‌های ارتش اسرائیل و رعب و وحشت شهرک نشینیان شد.

منال اسماعیل خبرنگار المیادین در گزارشی گفت: درگیری‌های اخیر نظامی که بین اسرائیل و جنبش جهاد اسلامی فلسطین روی داد تهدید جدیدی برای اسرائیل ایجاد کرد به طوری که اسرائیل این تهدید جدید را برای هرگونه تجاوز احتمالی ضد نوار غزه مد نظر قرار خواهد داد.

خبری: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

مجری شبکه دوازدهم تلویزیون اسرائیل در این زمینه گفت: آیا تهدید جدیدی برای شهرک‌های اسرائیلی اطراف نوار غزه ایجاد شده است؟ ساکنان این شهرک‌ها ناگهان یک حفره بزرگی را در زمین مشاهده کردند. این حفره بر اثر اصابت موشکی از جنبش جهاد اسلامی است این موشک از کلاهک انفجاری بسیار سنگین است، اما برای مسافت بسیار کوتاهی استفاده شده است.

مجری شبکه کان اسرائیل نیز دراین زمینه گفت: نگرانی‌ها در شهرک‌های اطراف نوار غزه و جنوب اسرائیل افزایش یافته است؛ زیرا ارتش اسرائیل گزارش‌هایی نگران کننده ارائه داده است. این گزارش‌ها حاکیست در درگیری‌های اخیر، موشکی که از نظر قدرت و حجم و بزرگی آن استثنایی است به سمت اسرائیل شلیک شده است این موشک می‌تواند صد‌ها کیلوگرم مواد منفجره با خود حمل کند.

خبرنگار المیادین افزود: اظهاراتی که در اسرائیل درباره افزایش قدرت نظامی جنبش جهاد اسلامی مطرح می‌شود ظاهرا به علت پیش بینی نکردن این افزایش قدرت نظامی است، زیرا اسرائیل توقع نداشت که جنبش جهاد اسلامی در انبار‌های موشکی خود چنین موشک‌هایی نیز داشته باشد.

نیر دفوری خبرنگار امور نظامی در شبکه دوازدهم اسرائیل نیز گفت: موشکی که در یکی از شهرک‌ها اصابت کرده است حفره‌ای به عمق دو متر و قطر ده متر ایجاد کرده است بنابراین می‌توان فهمید که کلاهک انفجاری این موشک وزنی معادل ۳۰۰ کیلوگرم داشته است. موسسه امنیتی استفاده از این موشک را در عراق و سوریه تأیید می‌کند این موشک در اختیار حزب الله لبنان نیز می‌باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

اصلاحات بن سلمان شکاف جامعه سعودی را بر ملا کرد

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه‎؛ روزنامه گاردین چاپ انگلیس در مقاله‌ای نوشت تغییراتی که محمد بن سلمان ولیعهد رژیم سعودی به بهانه اصلاحات و در پیش گرفتن سیاست باز در مقابل جهان اعمال کرده است, شکاف‌ها و تناقض‌های موجود در جامعه سعودی را بر ملا می‌کند. با بررسی تغییراتی که بن سلمان اعمال کرده است، تناقض‌ها و شکاف‌های بزرگی در جامعه سعودی آشکار می‌شود. این روزنامه نوشت پیشتر نیز برخی در جامعه سعودی خواستار تغییرات مشابهی بودند هرچند احتمال خشمگین شدن مردم آنان را نگران می‌کرد. گاردین در این مقاله به گزارش ماه گذشته سازمان دیده بان حقوق بشر درباره افزایش سرکوب و تجاوزات از زمان روی کار آمدن بن سلمان بر سر قدرت اشاره کرده است. دیده بان حقوق بشر اعلام کرده بود که اصلاحات واهی بن سلمان با گسترش بازداشت‌ها و شکنجه مخالفان سیاست‌های او، هزینه سنگینی داشته است.

ببینید | پیام واضح آیت الله خامنه‌ای به داعش و آمریکا در فیلم سایت سردار قاسم سلیمانی

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
استان گیلان دیر زمانی است که جزء مقاصد اصلی گردشگران بوده است. طبیعت بی‌نهایت زیبای آن که از یک سو به البرز می‌رسد و همچنین سرسبزی و شور زندگی که در این استان در جریان است، همواره مشوق خوبی برای جذب طبیعت دوستان بوده است.

نحوه تعیین نرخ عوارض نوسازی مشخص شد

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
همچنین در تبصره این ماده آمده است: مؤدیانی که از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون ظرف مدت یکسال نسبت به تعیین تکلیف نحوه پرداخت عوارض نوسازی معوق خود اقدام نمایند، مشمول بخشودگی جرایم عوارض می‌شوند. تصویب اصلاح قانون نظارت بر سفر‌های خارجی کارکنان دولتنمایندگان مجلس با یک فوریت طرح اصلاح قانون نظارت بر سفر‌های خارجی کارکنان دولت موافقت کردند. نماینده مردم اصفهان افزود: از آنجا که هزینه سفر‌های خارجی از محل بیت المال تهیه می‌شود، لازم است در شرایطی که بسیاری از مردم در تامین نیاز‌های اساسی خود دچار مشکل هستند تامین هزینه سفر‌های خارجی نظام‌مند و علت سفر نیز مشخص شود. رئیس جمهور یک ساعت فرصت خواهد داشت در خصوص بودجه و مسائل مختلف کشور سخنرانی کند و سپس لایحه بودجه را تقدیم رئیس مجلس خواهد کرد. به گفته آقای نوبخت بودجه امسال نسبت به بودجه سال گذشته بیش از ۵ درصد رشد داشته است.

ده‌ها هزار نفر از مردم الجزایر تظاهرات کردند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در کمتر از یک هفته به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، معترضان الجزایری بیش از هر زمان دیگری قاطع هستند. ما تنها الجزایر آزاد می‌خواهیم. زن دیگری می‌گوید نه به انتخابات، نه به این دولت که فرزندان ما را زندانی می‌کند. این شخصیت‌ها از زمان استقلال الجزایر در سال ۱۹۶۲ در راس قدرت هستند. تظاهرات روز گذشته یکی از قابل توجه‌ترین اعتراضات از زمان آغاز جنبش اعتراضی الجزایر در ماه فوریه بود. مناظره میان نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری در الجزایر کاملا بی سابقه است. سیاست خارجی و تمامیت ارضی نیز از دیگر مسائل مطرح شده در این مناظره بود.

فیلم| دفاع روحانی از قطع اینترنت جهانی و راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات!

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز17 ساعت قبل
در جریان اعترضات بنزینی، دسترسی ایرانیان به اینترنت جهانی قطع شده بودرییس جمهور گفت: در زمینه این که بتوانیم شبکه ملی اطلاعات داخلی را آنچنان تقویت کنیم که مردم بتوانند برای نیازمندی‌های خود نیازی به خارج نداشته باشند و اخیرا هم رهبر معظم انقلاب در این زمینه دستوری دادند که در شورای عالی فضای مجاری آن را دنبال می‌کنیم مردم شرایط بهتری را لمس خواهند کرد. به گزارش آفتاب‌نیوز؛ در جریان اعترض مردم به گرانی بنزین، دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی قطع و بعد از یک هفته به مرور اینترنت وصل شد؛ به گونه‌ای که اینترنت استان سیستان و بلوچستان در هفته اخیر وصل شده است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید ابراهیم رئیسی به مناسبت روز دانشجو در جمع دانشجویان دانشگاه تهران حضور یافت. * در ابتدای این دیدار تعدادی از نمایندگان دانشجویان مطالبات و دغدغه‌های دانشجویی و مردمی خود را با رئیس دستگاه قضا در میان گذاشتند. همچنین گسترش عدالت در کشور، برخورد با فساد در سطوح مختلف، کاهش پرونده‌های قضایی، شفافیت آرای قضایی، پیگیری موضوع افراد عادی و رسمی از دیگر مطالبات دانشجویان از رئیس دستگاه قضا بود. * انتقاد به نحوه اطلاع رسانی دستگاه قضا و عملکرد رسانه‌ای یکی دیگر از خواسته‌های دانشجویان بود. بر این اساس بیشترین سئوالاتی که از رئیس دستگاه قضا مطرح شد به شرح زیر اعلام شد:۱-چرا دادرسی پرونده سکه ثامن علیرغم گذشت یک سال و نیم از بازداشت متهم انجام نمی‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر