روسیه تصمیم آمریکا به لغومعافیت تحریم‌های «فردو» را شرم‌آور خواند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. بین‌المللی
روسیه تصمیم آمریکا به لغومعافیت تحریم‌های «فردو» را شرم‌آور خواند

روسیه تصمیم آمریکا به لغومعافیت تحریم‌های «فردو» را شرم‌آور خواند

مهرخبرگزاری مهر |
وزارت امور خارجه روسیه به لغو معافیت تحریم‌های سایت فردو واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت امور خارجه روسیه امروز سه شنبه اعلام کرد که مسکو قصد آمریکا برای برقراری مجدد تحریم‌ها علیه تأسیسات در فردو را به شدت محکوم می‌کند.

وزارت امور خارجه روسیه در این خصوص اعلام کرد که مسکو اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا مایک پمپئو برای بازگشت تحریمها علیه تاسیسات فردو را محکوم می‌کند و اقدام واشنگتن نقض آشکار تعهدات بین المللی است.

وب سایت وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد: چنین تصمیمی نمونه دیگری از نقض آشکار تعهدات بین المللی توسط ایالات متحده و رفتار غیرمسئولانه آنها نسبت به توافق نامه‌های منعقده و تصمیمات شورای امنیت سازمان ملل است که نه تنها از این نقض آشکار دریغ نمی‌کند؛ بلکه سعی می‌کند مانع از روند اجرای توسط دیگر کشورهای نیز شوند.

بیانیه مذکور در ادامه می‌افزاید: بنابراین چنین رفتار شرم آوری توسط یکی از بزرگترین کشورها که ادعای رهبری جهانی را دارد، سزاوار و مستحق قاطع‌ترین محکومیت است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه، کرملین، در ارتباط با نشست اخیر میان «سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه این کشور و «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا با رد ایجاد تحولات مثبت در روابط مسکو و واشگتن، گفته است: با وجود اهمیت این دیدار، اما در حال حاضر صحبت کردن درباره تغییرات و تحولات مثبت در روابط آمریکا و روسیه بسیار زود است. پیش از این وزیر خارجه روسیه روز سه شنبه با «مایک پمپئو»، وزیرخارجه آمریکا و «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور این کشور در واشنگتن دیدار و گفتگو کرده بود. به دنبال این نشست دولت آمریکا اعلام کرد که واشنگتن و مسکو درباره برخی موضوعات می‌توانند روابط خود را بهبود ببخشند، هرچند به گفته مقامات دولت آمریکا دو کشور همچنان در موضوعات متعددی دارای اختلاف نظر هستند. در مقابل وزیر خارجه روسیه نیز اعلام کرده بود که ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از منافع بهبود روابط میان دو کشور مطلع است، اما در این میان برخی نیروها در آمریکا از تلاش‌ها برای ارتقای روابط میان دو کشور جلوگیری می‌کنند.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
وزارت بهداشت یمن از مرگ یک هزار کودک یمنی در هر روز بر اثر تجاوز عربستان سعودی خبر داد. وی در نشستی خبری در صنعاء گفت: ما در برابر کشتار جمعی کودکان یمنی از سوی ائتلاف متجاوز سعودی هستیم و هر روز دستکم یک هزار کودک یمنی می‌میرد. این مقام دولت نجات ملی یمن گفت که ائتلاف متجاوز سعودی در حال از بین بردن یک نسل کامل است و مراکز درمانی مستقیما هدف حملات هوایی قرار می‌گیرند. وزیر بهداشت دولت نجات ملی یمن خواستار بازگشایی فرودگاه بین المللی صنعاء برای کاهش آثار فاجعه انسانی و بهداشتی شد. وزیر بهداشت دولت نجات ملی یمن افزود که تمام دستگاه‌های قلب از بین رفته و بیماران محکوم به مرگ هستند و سازمان ملل متحد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر اعلام کرد: مصر دو گزینه پیش رو داشت یا اینکه با تروریسم مقابله کند و از توسعه دست بردارد یا تروریسم را رها کند و در راستای توسعه حرکت کند که مصر حرکت در دو مسیر را مورد توجه قرار دارد. وی افزود: مصر هم با تروریسم مبارزه می‌کند و هم در مسیر توسعه گام بر می‌دارد. رئیس جمهور مصری که در نشستی با عنوان توسعه پایدار در آفریقا سخن می‌گفت، تاکید کرد: همه دنیا باید با تروریسم مبارزه کند نه فقط قاره آفریقا. السیسی اعلام کرد: با کشورهایی که حامی تروریسم هستند باید مقابله شود و واکنش جمعی در برابر تروریسم باید وجود داشته باشد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، منابع عراقی اعلام کردند که اوضاع در کربلای معلی آرام است و پویش بزرگی برای تمیز کردن راه‌ها و مسیرها به راه افتاده است. از سوی دیگر محمد حلبوسی رئیس پارلمان عراق با هدف حل مشکلات مربوط به قانون جدید انتخابات، نشستی با رهبران فراکسیون‌های پارلمانی برگزار کرده است، پارلمان عراق قرار است امروز این قانون را تصویب کند. این در حالی است که نمایندگان هنوز پیش نویس قانون را دریافت نکرده، با این حال اختلافات درباره بند مربوط به حوزه‌های انتخاباتی و موضوع بالاترین رای همچنان وجود دارد.
فارسفارس1 روز قبل
۹۰ درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی می‌گویند که نظام کنونی کشور را به چالش کشیده‌اند و این امر در شعار «برای گرفتن حقوقم آمده‌ام» خلاصه می‌شود. بنا بر این نظرسنجی، تظاهرات‌کنندگان خواستار تغییرات عمیق در نظام سیاسی کشور به طور کلی هستند و صرفا خواستار تغییر در دولت کنونی نیستند. بعید است که این معترضان تحت تاثیر سایر تغییرات دولتی تا زمانی که مبتنی بر ائتلاف‌های سیاسی قدیمی باشد، قرار گیرند. بیش از ۹۰ درصد از تظاهرات‌کنندگان از برگزاری انتخابات زودهنگام استقبال می‌کنند اما به دلیل عدم اعتماد به نهادهای دولت، درصد کمی از آنها ترجیح می‌دهند که این انتخابات در سایه کمیساریای انتخابات کنونی یا حتی تحت نظارت قضات عراقی برگزار شود. ۷۰ درصد آنها نیز با برگزاری انتخابات زودهنگام تحت نظارت سازمان ملل موافقند.

نظرها

اخبار بیشتر