افزایش قیمت در بازار پذیرفته نیست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. اقتصادی

افزایش قیمت در بازار پذیرفته نیست

خوزستان آنلاینخبرگزاری خوزستان آنلاین |
افزایش قیمت در بازار پذیرفته نیست - 0

بزرگنمایی:

پیام خوزستان - اهواز- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان با اشاره به اینکه مشکلی در تامین کالا نداریم گفت: تمامی مبادی‌های ورودی استان برای واردات کالا و محصولات کشاورزی به بازار استان باز است و هیچ بهانه‌ای برای افزایش قیمت کالا در بازار استان وجود ندارد.

به گزارش ایرنا سید نورالله حسن زاده سه شنبه در ستاد تنظیم بازار استان در سرسرای سازمان صمت استان بیان کرد: متاسفانه برخی از اصناف همکاری لازم را در رعایت قوانین ندارند و مرتکب تخلفاتی می‌شوند به همین منظور مقرر شده تا دادستانی برای برخورد با هر گونه تخلف در بازار ورود کند.

وی گفت: برای برخورد با اصناف متخلف از ظرفیت‌هایی همچون ماده ۲۸ قانون نظام صنفی و قوانین تعزیرات حکومتی استفاده خواهد شد و از مجموعه قوانین بازدارنده استفاده می‌شود تا با افرادی که در این شرایط تخلف کنند برخورد شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان ادامه داد: اگر اصلاح نرخ بنزین بر برخی از فعالیت‌ها و مشاغل تاثیر دارد باید به صورت مستند اعلام کنند تا به صورت کارشناسی میزان سهمیه بنزین تعیین شده برای آن‌ها و نرخنامه‌ها بررسی شود.

حسن زاده اظهار داشت: همچنین اگر سهمیه بنزین برای خودروهایی که در بازار حمل و نقل کالا را انجام می‌دهند ناکافی است باید به صورت مستند اعلام کنند تا این مورد در ستاد تنظیم بازار استان بررسی شود.

حسن زاده گفت: مقرر شده تا بازرسی‌ها در سطح بازار استان تشدید شود تا هیچ صنفی به بهانه اصلاح قیمت بنزین خارج از نرخنامه کالایی را گران نکند، بازرسی بر کالاهای اساسی همچون میوه و تره بار و نان که نیاز روزانه مردم است متمرکز است و امکانات و نیروی مورد نیاز در اختیار واحدهای بازرسی برای نظارت هر چه بهتر بر بازار داده خواهد شد.

خرده فروشان میوه و تره بار بیشترین تخلف را در این صنف دارند

معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان در ادامه این نشست بیان کرد: خرده فروشان میوه و تره بار بیشترین تخلف را در صنف میوه و تره بار دارند، در میدان‌های میوه و تره بار قیمت‌ها بر اساس نرخنامه به فروش می‌رسند اما خرده فروشان دریافت سود ۳۰ درصدی را رعایت نمی‌کنند و چند برابر نرخنامه کالای خود را به فروش می‌رسانند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

عبدالرحمان ناصریان با اشاره به رعایت نکردن نرخنامه توسط کشتارگاه‌های مرغ ادامه داد: سودی که برای کشتارگاه‌های مرغ در نظر گرفته شده هفت درصد است که در برخی از کشتارگاه‌های استان بیش از این نرخ مرغ به خرده فروش عرضه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اتحادیه مرغ و ماهی با اتحادیه گوشت قرمز ادغام شده است افزود: اتحادیه مربوطه باید بر رعایت این نرخ توسط کشتارگاه‌های مرغ به خرده فروشان نظارت لازم را داشته باشند.

معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان با اشاره به اینکه میدان‌های میوه و تره بار استان مصوبات تنظیم بازار استان را اجرا نمی‌کنند بیان کرد: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار استان در سال گذشته میدان‌های میوه و تره بار باید در سامانه رصد قیمت ثبت نام کنند و نمایشگرهای LCD را برای اعلام قیمت‌ها در میادین نصب کنند که متاسفانه هنوز این مصوبات را انجام نداده‌اند.

در ادامه این نشست معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت خوزستان بیان کرد: ۱۰ واحد صنفی در استان که در طول یک سال سه تخلف را مرتکب شدند به تعزیرات حکومتی استان معرفی شدند تا طبق قانون با این اصناف برخورد شود.

بهرام جباری همچنین با اشاره به تخلفی که در میدان‌های میوه و تره بار استان در حال وقوع است افزود: خودروهایی بدون نظارت و رعایت قیمت‌های مصوب گوجه فرنگی را در میدان‌های میوه و تره بار به فروش می‌رسانند و همین موضوع باعث شده تا قیمت گوجه فرنگی در خرده فروشی‌ها افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه سود خرده فروش‌های میوه و تره بار ۳۰ درصد است گفت: باید سازوکاری را فراهم کنیم تا از ورود این خودروها به میدان‌های میوه و تره بار جلوگیری شود و خرده فروش‌ها محصولات مورد نیاز خود را از غرفه‌ها و بر اساس قیمت نرخنامه تهیه کنند.

بر اساس گزارش ایرنا رییس کل دادگستری خوزستان در پی افزایش قیمت بنزین (در ۲۴ آبان ماه جاری) بیان کرد: دستگاه قضایی استان با هرگونه اخلال در بازار و افزایش غیرقانونی قیمت کالا و خدمات برخورد قانونی می‌کند و شهروندان نیز هرگونه تخلف و احتکار کالا را به مسئولان قضایی و نظارتی اطلاع دهند.

برچسب‌ها

تنظیم بازار قیمت کالا خوزستان ستاد تنظیم بازار

افزایش قیمت در بازار پذیرفته نیست - 23

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آقای عباس معمارنژاد معاون بانک و بیمه وزیر اقتصاد و جمعی از مدیران عامل بانک‌ها نیز وزیر اقتصاد را در این دیدار همراهی می‌کنند. بانک قرص الحسنه مهر ایران هم اکنون ۵۲۲ شعبه در سراسر کشور دارد و منابع آن ۲۸۰ هزار میلیارد تومان است که از این میزان ۲۵۰ هزار میلیارد تومان منابع قرض الحسنه و ۳۰ هزار میلیارد تومان منابع سهامداران است.

مروری بر پرونده‌های مفاسد اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
از پرونده ابربدهکار بانکی، سلطان سکه، متهمان بانک سرمایه، تخلفات پتروشیمی‌ها و موسسات مالی غیرمجاز تا اخلال در بازار دارو که در یکسال اخیر اتفاق افتاده را، بررسی می‌کنیم. آنطور که سخنگوی دستگاه قضا اعلام کرده تا مرداد سال ۹۸ برای بیش از ۹۰۰ پرونده در تهران و شهرستان‌ها، حکم صادر شده است. پرونده تخلفات پتروشیمی‌ها هم از دیگر پرونده‌های مهمی است که با تشکیل جلسات دادرسی متعدد، رسیدگی‌ها همچنان ادامه دارد. رسیدگی به تخلفات موسسات مالی غیرمجاز، پرونده پرسرو صدای شاندیز و پیگیری اخلال ارزی از دیگر پرونده‌های یکسال اخیر است. در ماه‌های گذشته هم اخلال در بازار گوشت و دارو رسیدگی شد که هنوز در پرونده شبنم نعمت زاده با تخلفات دارویی، حکمی صادر نشده است.
تسنیمتسنیم13 ساعت قبل
مدیرکل هماهنگی بخش دانش، صنعت و بازار معاونت فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه تجمیع تشکل‌های مختلف در قالب کانون‌های دانش، صنعت و بازار کمک می‌کند مرجع خبرگان حوزه باشند افزود: وقتی سه بخش مرتبط با اقتصاد در کنار یکدیگر قرار بگیرد می‌توانیم از چالش‌های صنعت و تجارت راحت‌تر عبور کنیم. وی با بیان اینکه ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تامین مواد اولیه به این صنعت اختصاص نمی‌یابد، افزود: واردات در حال حاضر با ارز سنا انجام می‌شود که تفاوتی ۳۰۰ تومانی با ارز آزاد دارد. رئیس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار ادامه داد: در بخش صادرات نیز مشکل انتقال ارز به داخل کشور وجود دارد به دلیل اینکه پیش از این نرخ تعرفه‌های صادراتی بالا تعیین شده است. زهرا رنجبر عضو هیات رئیس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار نیز گفت: در حال حاضر برنامه این است که بخش‌های پژوهشی روی تولید مواد اولیه و محصولاتی خاص متمرکز شوند، برای نمونه در بخش پژوهشگاه رزین روی ۲۰ درصد از تولیدات رزین که کاری خاص دارند و پیش از این وارداتی بوده تمرکز شده است. انتهای پیام/

فیلم/ محرومیت زدایی در دل استان پایتخت

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 ساعت قبل

به‌پرداخت ملت؛ حامی سومین همایش شهر هوشمند

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مهرمهر1 ساعت قبل
امروز همه اعم از حکومت و مردم، موافق و مخالف باید به فکر قشرهای آسیب‌پذیر و به حاشیه‌رانده شده باشیم. اکنون بند به بند به تجزیه و تحلیل بیانیه و نقد آن می‌پردازیم. بنابراین هیچ پستویی جز پستوی خود دولت وجود نداشته و به «حاکمیت قانون و ارکان قانون اساسی» هم بی‌توجهی نشده است. واضح است که آقایان تحریم‌ها را علت اصلی مشکلات اقتصادی می‌دانند اما راه علاج را «عادی سازی روابط خارجی» قلمداد می‌کنند. واقعا باید به صادر کنندگان و امضاکنندگان این بیانیه و صاحبان چنین تفکر و تحلیلی، دست مریزادگفت، حقیقتا آقایان و خانم‌ها زحمت کشیده‌اند!!

نظرها

اخبار بیشتر