امسال ۲۸ هزار کلاس اولی وارد مدارس کردستان می‌شوند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. فرهنگ

امسال ۲۸ هزار کلاس اولی وارد مدارس کردستان می‌شوند

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
امسال ۲۸ هزار کلاس اولی وارد مدارس کردستان می‌شوند - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - سنندج - معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان گفت: پیش بینی می‌شود برای سال تحصیلی ۹۸ - ۹۹ حدود ۲۸ هزار دانش آموز کلاس اولی وارد مدارس این استان شوند.

صدیقه عبداللهی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ثبت نام دانش آموزان پایه اول ابتدایی برای سال تحصیلی ۹۹ - ۹۸ از اول خرداد از طریق سامانه سناد در استان آغاز شده است.

وی با بیان اینکه ثبت نام دانش آموزان باید مطابق با آئین نامه اجرایی مدارس و آئین نامه‌های آموزشی مربوط به دوره ابتدایی انجام شود، گفت: مراجعه دانش آموزان پایه اول به پایگاه‌های سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی توسط الزامی بوده و ثبت نام نهایی بدون نتایج سنجش‌ها ممنوع است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان افزود: نوآموزانی که در دوره پیش دبستانی در سال ۹۸ - ۹۷ مراحل مربوط به سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی را گذرانده و در سال تحصیلی جدید برای پایه اول ثبت نام می‌کنند، نیازی به سنجش مجدد ندارند.

خبری: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان | پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

وی با بیان اینکه در حال حاضر شرایط پذیرش دانش آموزان پایه اول در مدارس استان فراهم است، یادآور شد: پیش بینی می‌شود امسال ۲۸ هزار دانش آموز پایه اول در یک هزار و ۸۰۰ مدرسه و حدود ۹۰۰ کلاس درس پذیرش شوند.

عبداللهی با بیان اینکه اقدام به موقع و زودهنگام والدین برای ثبت نام دانش آموزان در جلوگیری از معطلی، ترافیک ثبت نام و بر طرف کردن مشکلات احتمالی مؤثر است، از والدین خواست برای ثبت نام فرزندان خود به نزدیکترین مدرسه محل سکونتشان مراجعه کنند.

در سال تحصیلی (۹۸ - ۹۷) ۲۹۰ هزار دانش آموز مقاطع مختلف تحصیلی در سه هزار و ۸۰۰ مدرسه شهری و روستایی استان کردستان تحصیل کردند.

۷۳۴۸ / ‏‬ ۳۰۳۴

برچسب‌ها

کردستان آموزش و پرورش

امسال ۲۸ هزار کلاس اولی وارد مدارس کردستان می‌شوند - 16

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

سالگرد یک قتل خاموش

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آمار دقیقی از کشتار مسلمانان نیجریه‌ای در شهر زاریا اعلام نشده اما تعداد کشته شدگان از ۳۵۰ تا هزاران نفر تخمین زده شده است.

فیلم| شمخانی خطاب به خانواده قربانیان اعتراضات بنزینی: نگران نباشید/ ما از جنس شما و خادم مردم هستیم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر