۶۴۰ دانش آموز دوره ابتدایی در کردستان تکرار پایه هستند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. فرهنگ

۶۴۰ دانش آموز دوره ابتدایی در کردستان تکرار پایه هستند

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
۶۴۰ دانش آموز دوره ابتدایی در کردستان تکرار پایه هستند - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - سنندج - معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان گفت: از مجموع ۱۵۵ هزار و ۴۱۴ دانش‌آموز دوره ابتدایی شغل به تحصیل در مدارس استان، ۶۴۰ نفر را دانش‌آموزان تکرار پایه تشکیل می‌دهند.

صدیقه عبداللهی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد از دانش‌آموزان، مردودی سال تحصیلی ۹۸ - ۹۷ بوده و در سال تحصیلی جاری در همان پایه سال گذشته مشغول به تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه این تعداد ۴۱ صدم درصد مجموع دانش‌آموزان دوره ابتدایی استان را شامل می‌شود، افزود: با تلاش‌های انجام شده این تعداد مردودی نسبت به سال تحصیلی ۹۷ - ۹۶ علیرغم افزایش جمعیت دانش‌آموزی با کاهش ۷۹ نفری (۶ صدم درصد) روبرو است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان اضافه کرد: ۳۹۲ نفر از دانش‌آموزان ابتدایی تکرار پایه پسران و ۲۴۸ نفر دختران هستند ولی بیشترین تکرار پایه با ۳۶۸ نفر مربوط به پایه اول ابتدایی است.

در سایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان | جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

وی یادآور شد: همچنین بیشترین تکرار پایه مربوط به دانش‌آموزان شهرستان‌های بانه و قروه و کمترین نیز مربوط به دانش‌آموزان مناطق کرانی و سریش‌آباد است البته این مناطق جمعیت دانش آموزی کمتری نیز دارند.

عبداللهی تراکم بالای جمعیت دانش‌آموزی در یک کلاس، بیسوادی والدین، وجود نیروهای جدیدالورود برای تدریس و همچنین دیرآموز بوده دانش‌آموزان را از جمله دلایل مرودی اعلام کرد و گفت: تمام دانش‌آموزان مردودی سال گذشته در سال تحصیلی جاری مشغول به تحصیل بوده و هیچکدام ترک تحصیل نکرده‌اند.

از مجموع ۳۰۰ دانش آموز شاغل به تحصیل استان کردستان در سال جاری بیش از ۱۵۵ هزار در دوره ابتدایی قرار دارند.

برچسب‌ها

کردستان سال تحصیلی جدید آموزش و پرورش دانش‌آموزان

۶۴۰ دانش آموز دوره ابتدایی در کردستان تکرار پایه هستند - 15

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

سالگرد یک قتل خاموش

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آمار دقیقی از کشتار مسلمانان نیجریه‌ای در شهر زاریا اعلام نشده اما تعداد کشته شدگان از ۳۵۰ تا هزاران نفر تخمین زده شده است.

فیلم| شمخانی خطاب به خانواده قربانیان اعتراضات بنزینی: نگران نباشید/ ما از جنس شما و خادم مردم هستیم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر