هشدار سازمان ملل درباره بازداشت‌ها در نیکاراگوئه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

هشدار سازمان ملل درباره بازداشت‌ها در نیکاراگوئه

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاري صدا و سيما‎‏‏‎، کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل روز سه شنبه از بازداشت ۱۶ معترض ضد دولت در نیکاراگوئه که به قاچاق سلاح متهم شده‌اند، انتقاد کرد و گفت، این اتهامات ظاهرا ساختگی هستند.به گزارش خبرگزاری رویترز، مقامات نیکاراگوئه روز دوشنبه از بازداشت ۱۶ دانشجوی معترض خبر دادند. این افراد پیشتر نیز سابقه بازداشت داشته‌اند.پلیس نیکاراگوئه نیز اعلام کرده است، معترضان مظنون به برنامه ریزی برای اجرای حملات تروریستی در این کشور بوده‌اند. نیکاراگوئه از آوریل سال گذشته به دلیل اعتراضات علیه دولت دانیل اورتگا در شرایط پرتنشی قرار دارد. روپرت کولویل، سخنگوی کمیسر حقوق بشر سازمان ملل در ژنو به خبرنگاران گفت، این بازداشت‌ها به نظر تلاشی برای ساکت کردن انتقادات علیه دولت است.

وی گفت: «ما بسیار نگران هستیم که این اتهامات به ظاهر ساختگی شاید به تلاشی برای خفه کردن مخالفان تبدیل شود.» مقام سازمان ملل همچنین از دولت نیکاراگوئه خواست تا به حقوق افرادی احترام بگذارد که در کلیسای ماناگوئا اعتصاب کرده‌اند.

در خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

پس از اینکه هفت نفر از مادران افراد بازداشت شده اعلام کردند برای پایان بازداشت فرزندانشان در این کلیسا دست به اعتصاب غذا می‌زنند، حامیان دولت نیکاراگوئه روز دوشنبه این کلیسا را اشغال کردند. رسانه‌های دولتی نیکاراگوئه نیز اعلام کرده‌اند، حامیان اورتگا علیه سیاسی کردن این کلیسا به طور مسالمت آمیز اعتراض کرده‌اند. طبق گزارش گروه‌های حقوق بشری، از زمان آغاز اعتراضات نیکاراگوئه بیش از ۳۲۰ نفر طی سرکوب اعتراضات توسط نیرو‌های امنیتی و حامیان مسلح دولت این کشور کشته شده‌اند. کولویل در ادامه صحبت‌های خود تاکید کرد، تمامی افرادی که در نیکاراگوئه به طور «خودسرانه بازداشت شده‌اند» باید آزاد شوند.

وی افزود: «دولت نیکاراگوئه باید به سرکوب مداوم معترضان و روش کنونی بازداشت‌های خودسرانه پایان داده و از متهم کردن و حمله به مدافعان حقوق بشر، مخالفان سیاسی و دیگر صدا‌های مخالف خودداری کند.»

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.

سالگرد یک قتل خاموش

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آمار دقیقی از کشتار مسلمانان نیجریه‌ای در شهر زاریا اعلام نشده اما تعداد کشته شدگان از ۳۵۰ تا هزاران نفر تخمین زده شده است.

فیلم| شمخانی خطاب به خانواده قربانیان اعتراضات بنزینی: نگران نباشید/ ما از جنس شما و خادم مردم هستیم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل

:: رم- بحران در بزرگترین مجتمع فولادسازی ایتالیا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر