قتل فجیع دختر و پسر جوان در فارس / برادر سنگدل به خواهرش رحم نکرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا
  4. حوادث

قتل فجیع دختر و پسر جوان در فارس / برادر سنگدل به خواهرش رحم نکرد

رکناخبرگزاری رکنا |
حوادث رکنا: رسیدگی به پرونده دو جنایت خانوادگی که دختر و پسری جوان قربانی آن شده‌اند، در حالی آغاز شد که متهمان به جرم خود اعتراف کرده‌اند.

کارآگاهان پلیس استان فارس وقتی از مرگ پسری جوان در خانه‌اش مطلع شدند، به آنجا رفتند و مشاهده کردند این جوان هدف گلوله قرار گرفته و جان باخته است.

به گزارش رکنا، هیچ نشانه‌ای از قاتل یا قاتلان در صحنه جرم وجود نداشت و معلوم نبود این قتل به چه انگیزه‌ای به‌وقوع پیوسته است. در شرایطی که مأموران سرگرم تحقیقات اولیه بودند، یکی از همسایگان مقتول نزد آن‌ها رفت و اطلاعاتی را ارائه داد که گره این پرونده را گشود. این مرد گفت: از خانه مقتول صدای داد و فریاد شنید و به‌همین‌دلیل توجهش جلب شد و در نهایت مردی جوان را در حال فرار از آنجا مشاهده کرد.

مشخصاتی که این شاهد از عامل جنایت ارائه داد، در پرونده ثبت و بعد از کمی تحقیق مشخص شد برادر مقتول با این ویژگی‌ها هم‌خوانی دارد. به همین دلیل مأموران این جوان را بازداشت کردند. او که ابتدا قصد داشت وانمود کند بی‌گناه است وقتی در برابر سؤال‌های پی‌درپی پلیس قرار گرفت، به جرمش اعتراف کرد و گفت: برادرم از مدتی قبل به مواد مخدر صنعتی معتاد شده بود و خانواده‌ام را اذیت می‌کرد. من از رفتار‌های او ناراحت بودم و بار‌ها به او تذکر داده و خواسته بودم دست از این رفتارش بردارد، اما فایده‌ای نداشت به‌همین‌دلیل با فامیل صحبت کردم تا بلکه از اقوام کمک بگیرم، اما هیچ‌کس حرف‌هایم را جدی نگرفت.

متهم ادامه داد: اختلافات من و برادرم روز‌به‌روز بیشتر می‌شد تا اینکه روز حادثه با او مشاجره کردم و در حالی که به‌شدت عصبی شده بودم، سلاحم را به طرفش گرفتم و شلیک کردم. بعد از ترس به‌سرعت فراری شدم.

این متهم در حال حاضر در بازداشت است و تحقیقات از او ادامه دارد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوادث واقعی در ایران

در این حال، پرونده پسری جوان که خواهرش را به قتل رسانده، در حال رسیدگی است.

کارآگاهان پلیس آگاهی استان فارس وقتی از مرگ دختری جوان در خانه‌اش مطلع شدند، به آنجا رفتند و مشاهده کردند این دختر هدف ضربات چاقو قرار گرفته است. از سویی خانه به‌هم ریخته بود و همه شواهد از وقوع درگیری حکایت داشت، اما سرنخی که پلیس را به قاتل یا قاتلان برساند، وجود نداشت.

جسد مقتول به پزشکی قانونی منتقل شد و کارآگاهان سعی کردند با بررسی زندگی خصوصی و خانوادگی دختر ۱۸ ساله راز قتل او را فاش کنند. آن‌ها متوجه شدند این دختر از مدت‌ها قبل با برادرش اختلاف داشت و درگیری‌هایی میان آن دو رخ داده بود. در این مرحله مدرک کافی علیه برادر مقتول وجود نداشت به‌همین سبب مأموران تصمیم گرفتند از او بازجویی کنند تا بلکه به واقعیت پی ببرند، اما وقتی سراغ این جوان رفتند، فهمیدند او از زمان قتل ناپدید شده است.

فراری‌شدن پسر جوان ظن نسبت به او را تقویت کرد و مأموران بعد از تجسس‌های گسترده توانستند مخفیگاه او را شناسایی و این فرد را بازداشت کنند.

متهم بعد از انتقال به پلیس آگاهی به جرمش اعتراف کرد و گفت: از مدت‌ها قبل با خواهرش بر سر مسائل مختلف اختلاف داشت و دخالت‌های خانواده نیز نه‌تن‌ها مشکل را حل نکرد، بلکه بر درگیری‌های آن‌ها افزود. متهم گفت: از مدت‌ها قبل دنبال فرصتی بودم تا از خواهرم انتقام بگیرم. روز حادثه فرصت را مناسب دیدم و با چاقو به او حمله کردم و وی را کشتم.

متهم در ادامه صحنه جنایت را بازسازی کرد و در نهایت پرونده او با صدور کیفرخواست به دادگاه فرستاده شد تا به جرم این جوان رسیدگی شودبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

طرح زمستانه دستگاه‌های امدادی آغاز شد

مهرمهر1 روز قبل

فیلم/ برخورد خونین اتوبوس با ۳ ون روبروی دانشگاه

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
زنی که در سومین ازدواج خود برای خواستگارش شرط گذاشت تا خواهر شوهر اولش را به قتل برسانند، سپیده دم یک شنبه گذشته به همراه تازه داماد در زندان مرکزی مشهد به دار مجازات آویخته شد. او ادامه داد: به هر جایی که احتمال حضور همسرم می‌رفت، سرزدیم اما هیچ اثری از او نیافتیم! در پی اعلام این گزارش، تلاش کارآگاهان با ردیابی‌های اطلاعاتی و تحقیقات میدانی برای پیدا کردن سرنخی از ماجرای گم شدن زن ۵۲ ساله آغاز شد. او هم قبول کرد و ما در حالی که سوار بر خودروی پیکان سفیدرنگ مهدی بودیم به بهانه خرید به راه افتادیم. بنابر گزارش اختصاصی خراسان، قضات دادگاه کیفری یک خراسان رضوی پس از برگزاری چندین جلسه محاکمه در نهایت، جرم هر دو متهم این پرونده را محرز دانستند و عروس و داماد را به قصاص نفس محکوم کردند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، نجفی ۱۰ روز قبل و بعد از اخذ رضایت از خانواده استاد، به دلیل نقض حکم صادره در دیوان‌عالی کشور در شعبه ۹ دادگاه کیفری استان تهران یک‌بار دیگر پای میز محاکمه رفت. قضات شعبه ۹ روز گذشته نتیجه شور خود را انشا کردند. این رأی با نظر اقلیت نیز همراه بوده که به صورت جداگانه نوشته شده است. گفته می‌شود نجفی به ٧/۵ حبس محکوم شده است که ۶ سال قابل اجرا است.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشچندی قبل دختر جوانی با مراجعه به پلیس از یک مرد شیاد شکایت کرد و گفت: من تازه نامزد کرده بودم و برای خرید جهیزیه‌ام نیاز به پول داشتم. در یکی از سایت‌های آگهی در فضای مجازی تبلیغ فروش وام ۱۵ میلیون تومانی دیدم و با شماره‌ای که داده بودند تماس گرفتم. مرد جوانی تلفن را جواب داد و بعد از چند دقیقه که با هم گفتگو کردیم به من گفت می‌تواند برایم وام بیشتری هم بگیرد. اما گفت این شرط من برای پرداخت وام بود حالا وام را برایت جور می‌کنم. اما مأموران در بررسی گوشی تلفن همراه متهم چند عکس خصوصی از دختر جوان پیدا کردند.

نظرها

اخبار بیشتر