کلیات طرح تاسیس اداره کل حقوقی شهرداری بندرعباس تصویب شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اجتماعی
کلیات طرح تاسیس اداره کل حقوقی شهرداری بندرعباس تصویب شد

کلیات طرح تاسیس اداره کل حقوقی شهرداری بندرعباس تصویب شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
در یکصد و چهل و دومین جلسه شورای شهر بندرعباس کلیات طرح تاسیس اداره کل حقوقی شهرداری این شهر به تصویب رسید.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، یکصد و چهل و دومین جلسه شورای شهر بندرعباس با دستور کار ارائه گزارش شهرداری از وضعیت تنظیف منطقه ۳ شهرداری و همچنین طرح کمیسیون نظارت، ارزیابی و حقوقی شورای شهر در مورد چارت تشکیلاتی اداره کل حقوقی شهرداری برگزار شد.

رئیس شورای شهر بندرعباس در این جلسه اظهار داشت: پس از انصراف پیمانکار، شهرداری منطقه ۳ تلاش خوبی برای جمع‌آوری زباله داشته که قابل تقدیر است.

فاطمه جراره گفت: بیشترین ناراحتی مردم مسئله دپو زباله است شهرداری منطقه ۳ امکانات کافی برای جمع‌آوری سریع زباله را در اختیار ندارد به همین علت جمع‌آوری زباله دپو شده طول می‌کشد و از همین مسئله مردم نارضایتی دارند و باید سریع‌تر با انتخاب پیمانکار جدید برطرف شود.

فیصل دانش دیگر عضو شورا در این جلسه ابراز داشت: پیمانکار تنظیف شهرداری منطقه ۳ با قرارداد یک میلیارد و هشتصد میلیون تومانی کار می‌کرد اما خواستار افزایش رقم قرار به دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون بود اما شهرداری احساس کرد پیمانکار می‌خواهد سوءاستفاده کند از این رو این درخواست را قبول نکرد و قرارداد ملغی شد.

وی افزود: پس از انصراف پیمانکار شهرداری منطقه ۳ خود جمع‌آوری زباله را بر عهده گرفت و هر چند ایراداتی هم در بحث دپو زباله که در دید و نظر مردم است و بوی بد وجود دارد اما این شهرداری در مجموع خوب عمل کرده است.

سخنگوی شورای شهر بندرعباس گفت: باید انصراف پیمانکار از سوی شهرداری به شورا اعلام می‌شد در این صورت اعضای شورا هم با راحت با مردم در این رابطه صحبت می‌کردند.

دیگر عضو شورای شهر بندرعباس در این جلسه اظهار داشت: یکی از اعتراضات مردم دپوی زباله به‌ویژه در کوی ملت است، برای مهار و جلوگیری از دپوی پسماند که موجب بروز بیماری می‌شود باید ترتیبی اندیشده شود.

اسماعیل بواشه افزود: مسئله دیگر این است که وضعیت قرارداد پیمانکاران در مناطق ۱ و ۲ به چه شکل است، شهرداری منطقه ۳ بسیار در مسئله تنظیف تلاش می‌کند و نسبت به سایر شهرداری‌ها قوی‌تر عمل کرده است.

رضا حیدری‌زاده عضو دیگر شورای شهر بندرعباس در این جلسه گفت‌: یک هفته مردم ساکن در منطقه ۳ تحمل کنند با تعیین پیمانکار وضعیت بسیار بهتر و مشکلات مردم هم کاهش می‌یابد.

مجید عسکری‌زاده در این جلسه گفت: زباله معضل جدی برای شهر بندرعباس است، ۳ هکتار زمین از زمین‌های شهر به بحث دفع غیراصولی زباله اختصاص یافته که موجب ورود ۲ اینچ شیرآبه زباله به دریا می‌شود.

در خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

روح‌الله مرادی‌زاده شهردار منطقه ۳ در این جلسه اظهار داشت: از روز ۱۳ آبان‌ماه شهرداری منطقه ۳ پس از انصراف پیمانکار، کار جمع‌آوری زباله‌ها را با ۱۲ دستگاه خاور، ۶ دستگاه کامیون و یک لودر آغاز کرد و بر حسب تناژ به طور متوسط روزانه ۱۱۵ تن زباله جمع‌آوری کردیم.

وی افزود: ۲ پیمانکار فعلی به علت نداشتن تجهیزات لازم نمی‌توانند با ما قرارداد جدید ببندند و مشکلات فعلی با تعیین پیمانکار جدید در چهارم آذرماه کاهش می‌یابد.

پس از ورود شورا به دستور کار دوم در مورد طرح تاسیس اداره کل حقوقی شهرداری، رئیس کمیسیون معاملات و حقوقی شورای شهر بندرعباس اظهار داشت: بندرعباس از سال گذشته به کلانشهر تغییر یافته از این رو نیاز است در چارت سازمانی به‌ویژه در حوزه امور حقوقی تغییراتی ایجاد شود.

وی افزود: زمانی می‌توان عملکرد شهرداری را مطلوب دانست که کمترین پرونده به واحد حقوقی ارجاع و ساختار حقوقی اصلاح نیز شود.

کیانوش جهانبخش گفت: هر سازمان تابعه شهرداری یک واحد حقوقی دارد که بر اثر تفسیر سلیقه‌ای گاهی مشکلاتی را پیش می‌آورند که باید از جیب شهروندان و شهرداری هزینه شود اما اگر وحدت رویه باشد بسیاری از مشکلات کنونی در حوزه حقوقی به‌وجود نخواهد آمد.

وی ادامه داد: شورا باید میان مردم و شهرداری میانداری کند که حقی ضایع نشود در نهایت بعد از چندین جلسه و حدود ۳۰۰ نفر ساعت بررسی و به جمع‌بندی رسیدیم که اداره کل حقوقی شهرداری بندرعباس فوریت دارد مصوب و اجرایی شود.

رئیس کمیسیون معاملات و حقوقی شورای شهر گفت: وقتی بندرعباس به کلانشهر تبدیل شده لذا نیاز است تصمیمات شهرداری و شورای شهر نیز در حد کلانشهر باشد، شهردار موظف است طرح‌های ما در شورا را اجرا کند، شورا حق قانونی دارد خلأها را رصد و آنها را پوشش دهد.

وی با بیان اینکه اگر شهرداری مخالف اجرای این طرح بود مخالفت خود را اعلام می‌کرد گفت: اگر شهرداری مخالف بود نماینده نهاد در مخالفت حرف می‌زد اما نماینده حقوقی شهرداری موافق در این جلسه حاضر و با طرح نیز موافق است.

در نهایت پس از بحث‌های فراوان و چکش‌های زیاد کلیات طرح تاسیس اداره کل حقوقی شهرداری بندرعباس به تصویب رسید و مقرر شد برخی اصلاحات در چارت سازمانی این اداره کل اعمال شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

یادواره شهدای بسیج

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، امروز مراسم یادواره شهدای بسیجی در سالن ۱۲ هزار نفری برگزار شد که در آن بسیجیانی از همه قشر‌ها حضور داشتند. این مراسم اختتامیه کنگره ملی تقدیر از مقام شامخ ۹۲ هزار بسیجی شهید دفاع مقدس بود. یکی از نکات جالب این همایش حضور همه اقوام ایرانی بود. در این مراسم از کتاب یادبود ۹۲ هزار شهید بسیجی و تمبر گنگره رونمایی شد.

خودکشی همزمان ۲ دختر در ایستگاه متروی شهرری / ظهر امروز رخ داد+ فیلم

رکنارکنا5 ساعت قبل
به گزارش رکنا، رئیس پلیس مترو پایتخت گفت: با بررسی‌های بیشتر مشاهده می‌شود که هنگامی که این دو خانم خودشان را به سمت ریل پرت می‌کنند قطار با آنها برخورد کرده و بر اثر شدت ضربه وارده درجا فوت می‌کنند. وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص می‌شود که این دو خانم با هم نسبت فامیلی دارند و دختر عمه، دختر دایی هستند، شب گذشته دعوایی بین این دختران و خانواده انها حاصل می‌شود که صبح امروز ساعت ۱۰ دختر عمه، از منزل خارج و به خانه دختر دایی اش مراجعه می‌کند. رئیس پلیس مترو پایتخت گفت: حدود ساعت ۱۰ این دو دختر از خانه خارج می‌شوند و بعد در ایستگاه مترو شهرری چنین اتفاقی برایشان رخ می‌دهد. وی در پایان گفت: تحقیقات پلیس برای روشن شدن ابعاد بیشتری از این ماجرا ادامه دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

فارس ویدئویی از آتش زدن‌ها و تخریب‌ها منتشر کرد | لیدرهای عملیاتی

همشهریهمشهری9 ساعت قبل

حرف تا عمل ایمن سازی معابر

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ همکارمان خانم جعفری از وضعیت مناسب سازی و ایمن سازی معابر، پارک‌ها و بوستان ها‌ی پایتخت گزارشی تهیه نموده است و این موضوع را پیگیری نموده است ضمن آنکه امسال بودجه مناسب سازی اماکن و معابر از ۱۹٫۸ به ۷۱٫۶ میلیارد ارتقا یافته است.

رونمایی از مدیر عامل کارتن خواب

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده اخلال ارزی متهمان شرکت طرح و نقشه پناهی در دادگاه ویژه جرایم اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد. در این جلسه از مدیر عامل اجاره‌ای که قبلا کارتن خواب بوده است رونمایی شد. این فرد مدیر عامل شرکتی سوری بوده است که تاسیس کنندگان آن ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار ارز دولتی را برای واردات گرفتند و در بازار آزاد فروختند. وی امروز به عنوان مطلع به دادگاه آمد تا از پشت پرده تاسیس شرکت‌های سوری بگوید. متهم علی زرنانی با سوء استفاده از یک معتاد و کارت ملی وی، ارز دولتی گرفته است. در این جلسه دادگاه، متهم عظیم علی اشرفی به جایگاه دفاع آمد، ​متهمی که برای فرار از قانون اموالش را به نام دیگران ثبت کرده است. این پرونده ۵ متهم داردکه با اخذ آخرین دفاعیات متهمان و وکلای آنها، ​حکم قاضی در مهلت قانونی صادر می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر